Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hawk14

Rozwiązany: Ocena zestawu i dobór płyty głównej.

Polecane posty

Witam. Niedawno uzbierałem odrobinke funduszy na upgrade mojej skrzynki, mianowicie

1400 zł (szał ciał) i chciałem dokupić takie części jak:

Intel Core i5 3350p 4x 3,10 ghz socket 1155

Good Ram 2x4 GB 1333 MHz

Silentium PC Deus 600W

I do tego by sie przydała jakaś miła płyta główna. Osobiście jestem szczególnie przywiązany do firmy gigabyte jako że na niej pracuje od około 9 lat więc mam do niej pewien sentyment i to z niej chciałbym mieć kolejną płytkę.

I tak mi wyszło że na samą PŁYTĘ moge przeznaczyć 300 zł. Zastanwiałem się nad AsRockiem ale słyszałem że słabe wykonanie, że psuje, że często wadliwe... Ja sam się jakoś bardzo nie znam bo nigdy nie miałem z AsRockiem do czynienia. Jakbyście mogli podać modele płyt głównych i jakieś uzasadnienie to byłoby fajnie :).

A i ps. Czy jest duża różnica pomiędzy 1333MHz a 1600MHz na RAMIE w takim zestawie?

Bo niby 1600 MHz kosztuje tylko 25 zł więcej, więc może bym się skusił na nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich płyt masz np. MSi B75A-G43, ASRock B75 Pro3. Z GB masz np. GA-B75-D3V, aczkolwiek to płyta z nieco niższej półki (np. brak chłodzenia na sekcja zasilania, choć w sumie bez OC to bez większej różnicy, no ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć).

Co do ASRocka, to negatywne opinie pochodzą głównie z czasów gdy podlegał on ASUSowi i była to zwyczajna budżetówka. Teraz się czasy zmieniły, firmy nie są ze sobą już powiązane (co więcej, to ASUSowi zmienił się producent, a ASRocki robią dawni ludzie od ASUSa - Pegatron), no i ASRock zatrudnił inżynierów z (upadłego) Abita... i ogółem jakość poszła znacznie w górę.

Jeśli chodzi o RAMy, to różnicy nie będzie zbyt wielkiej, no ale z drugiej strony zależy też ile by ostatecznie wyniosło. Bo może się okazać, że z kolei niewiele drożej od 1600Mhz będzie 1866MHz. A np. w morele za 240zł masz już 2133MHz 2x4GB... choć nadal różnicy w grach zbyt dużej nie będzie, no ale znów - lepiej mieć niż nie mieć, jak dopłata niewielka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna odpowiedź, dzięki wielkie. A jeszcze chciałem zapytać co sie dzieje w przypadku kiedy procesor (czyli np. ten który chciałbym kupić 3350p) nie ma zintegrowanej karty graficznej, a takowej nie ma też na płycie głównej? Biorąc pod uwagę taką sytuacje gdzie przesiadając się na taki zestaw musiałbym przeinstalować system na 64 bitowy i wtedy nie mam jak zainstalować sterowników do zewnętrznej kart graficznej bo nie ma skąd wziąść obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...