Skocz do zawartości

Diablo III - Porady odnośnie domu aukcyjnego


Tomczykolacz

Polecane posty

Cześć.

Kupiłem Diablo 3 w dzień po premierze i gram w nie regularnie po kilka godzin dziennie (z przerwami) od dnia zakupu, aż do teraz. Gram czarownikiem i mam 54 poziom. Przeszedłem już grę 2 razy, raz na normalu i raz na koszmarze. Teraz kończę pierwszy akt na piekle.

W trakcie gry zgromadziłem kilka niepotrzebnych rzadkich przedmiotów, których chciałbym się pozbyć. Jako że połączyłem swoje konto paypal i kartę debetową z kontem battlenet, mogę korzystać z domu aukcyjnego za prawdziwe pieniądze. Mam kilka pytań o ten ostatni aspekt. Proszę o porady i opinie doświadczonych osób, którym udało się coś (cokolwiek) sprzedać, bądź kupić, chociaż raz, za prawdziwa walutę.

1. Wystawiłem kiedyś jeden przedmiot na aukcji, na sprzedaż. Nikt go nie kupił. Sądzę, że może dlatego, że nie był znany. Czy jest jakiś sposób na reklamowanie swojej aukcji lub danie do niej linka? Bo ja takiego czegoś nigdzie znaleźć nie mogę.

2. Na głównej stronie domu aukcyjnego jest coś takiego jak polecane przedmioty. Na jakiej zasadzie są one dobierane i od czego zależy, że dany przedmiot się tam znajdzie. Jak ja mogę swoje graty tam zareklamować?

3. Zauważyłem, że na ogólnym czacie, sporo osób podaje info o swoich przedmiotach na sprzedaż, których nazwy pisane na kolorowo i w kwadratowych nawiasach wyświetlają się na czacie. Jak ludzie to robią? Jest na to jakaś komenda? Jak potem kupić taki przedmiot? Klikałem na nie w czacie, ale nigdzie nie było opcji kup, jedynie statystyki danego itemu.

4. Jakie przedmioty najlepiej się sprzedają, a jakie nie?

5. Czy można na tym zarobić? Mam na myśli co najmniej 50-100 zł miesięcznie, albo chociaż, żeby koszty gry się zwróciły.

To tyle, proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć krótko. Skoro masz tylko 54 poziom to nie dziwne że nic nie możesz sprzedać. Za prawdziwą kasę sprzedają się tylko te najlepsze przedmioty, które dropią na inferno, i to też nieczęsto. Nikt nie wyłoży kasy na średniej klasy przedmiot, który za 2 poziomy będzie musiał wymienć. Ludzie w pierwszej kolejności kupują za złoto, więc musisz mieć coś naprawdę epickiego żeby to za $$ sprzedać. Nie możesz promować swoich przedmiotów, ani spamować linkiem. Musisz mieć coś rewelacyjnego, i liczyć że akurat twój przedmiot ktoś weźmie.

Jak chcesz umieścić przedmiot na czacie, to musisz kliknąć na niego (na przedmiot) z shiftem. Nie jest to ani reklama, ani nie daje możliwości sprzedaży. Służy to do pokazywania i chwalenia się przedmiotem innym, ewentualnie sprawdzenia czy dany przedmiot podniesie nasze staty (sprawdzanie przedmiotów z AH przed zakupem).

Czy można zarobić? Jak masz szczęście to tak. Znam ludzi co zarobili na grze już pare tysięcy złotych, ale też pare tysięcy godzin spędzili na farmieniu na inferno. Ja mam w sumie, na wszystkich postaciach coś koło 300 godzin, a tylko raz udało mi się sprzedać zbroję Nieśmiertelnego Króla za 5 euro. Sprzedawanie na RMAH nie jest takie proste, bo musisz mieć coś naprawdę fajnego. Na tyle, że przebije się to przez setki innych, podobnych przedmiotów, jak też równie dobrych, które ktoś oferuje za golda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyłeś. :P Ale dzięki za odpowiedź.

5 euro to ok 20 zł prawda? No nie wiele, ale zawsze coś. 300 godzin mówisz? Sporo. Nie wiem, czy tyle wytrwam przy grze, która mi się już nieźle przejadła i mam jej już trochę dosyć, bo jest nudna, monotonna, nużąca i na wyższych poziomach trudności trudna, żmudna i męcząca. Musiałbym raczej grać na siłę.

Słyszałem od znajomego, że ponoć najlepiej sprzedają się (za euro) kamienie szlachetne wyższych leveli. To prawda? Podobno nie są drogie i sprzedając je nie można wpisać zbyt wysokiej ceny, ale właśnie rzekomo one sprzedają się lepiej niż pozostałe itemy. Zgadza się?

I wciąż nie wiem, jak można trafić na listę przedmiotów polecanych, która wyświetla się na stronie głównej domu aukcyjnego. Na jakiej zasadzie pojawiają się tam itemy?

Zapraszam też inne osoby, do wypowiadania się w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...