Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

politan

Rozwiązany: Laptop do pracy [4000 zł]

Polecane posty

Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym będę musiał wymienić mojego leciwego laptopa na nowego. Jako, iż na laptopach znam się dość średnio zwracam się do was, drodzy użytkownicy, z prośbą o doradzenie zakupu nowego sprzętu.

Cena jak mnie interesuje powinna mieścić się w granicach 3000 - 4000 zł. Im taniej tym oczywiście lepiej, ale nie kosztem dużego spadku wydajności i jakości.

Sprzęt będzie wykorzystywany przede wszystkim do codziennego użytku tj. przeglądanie stron, programowanie [Phyton/Django], webmastering w dość szerokim pojęciu kodowania, bez tworzenia grafiki. Od czasu do czasu odpalę pewnie jakąś grę jak będzie ku temu okazja. Muzyka zazwyczaj gra w tle przez większość czasu, więc "dobry" system audio byłby atutem.

Rozmiar matrycy ma dla mnie znaczenie dość małe. Starczy mi 15,6'' lecz większa matryca zdecydowanie ułatwia prace z większą ilością okien, więc takie też możecie proponować. Niewątpliwym atutem byłaby matowa matryca.

Jeśli chodzi o mobilność to laptopa nie noszę ze sobą cały czas, tak więc waga nie ma dla mnie ogromnego znaczenia. Rozmiar taki, żeby wlazł w torbę na laptopa i mieścił się do samochodu ;).

Bardzo zależy mi na wydajności. Nie toleruję wolnej pracy szczególnie przy wielu otwartych oknach. System obciążany nie jest "ekstra", więc zależy mi na komforcie pracy.

Nie potrzebuje Windowsa, natomiast bardzo ważnym punktem jest dobra współpraca z Linuksem.

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje, rzucajcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zydek

Dell przypadł mi zdecydowanie bardziej do gustu niż Lenovo przez matową matrycę. Wydajnościowo bardzo odstaje od Y580? Jak u tego Della z kartą graficzną?

@TvSuperStar

Nie słucham muzyki na tyle dużo aby opłacalne było dokupowanie osobnej karty dźwiękowej. W domu mam zestaw audio, który służy mi na co dzień. Chodzi mi o to, aby nie raziło dźwiękiem w uszy gdzieś na wyjeździe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lenovo siedzi GTX660 a w Dell/u HD 7730M czyli coś ala GT640

Czyli wszystko odpalisz, ale na niższych detalach.

Jest też MSi na matowej matrycy- i na tej samej karcie co Lenovo czyli GTX660

Ale nie wiem czy Ci przypadnie do gustu

http://www.x-kom.pl/p/125528-notebook-laptop-15,6-msi-ge60-0nd-i7-3630qm-12g-750-gtx660m-qck-diablo-iii.html?ref=100487700&sm12=Ng==&ts=1364312258&token=b41ef6986df81bb5693414b084858f3b

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już przejrzałem, "pomacałem" i Lenovo o ile wygląda dla mnie najlepiej to klawiatura zupełnie mi nie pasuje. Strasznie przypadł mi do gustu polecany MSI, świetna klawiatura + matowa matryca i porządne podzespoły. Główny minus to wygląd, ale da się to przełknąć. Dell porządny sprzęt, tylko jak jest z jego jakością? Kiedyś miałem sprzęt tej marki i dość szybko mi się rozsypał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tej cenie jednak najlepiej brać tego Lenovo, tak więc zrobię. Klawiaturę przełknę, matrycę też będę musiał jakoś przecierpieć. Dzięki za pomoc.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...