Skocz do zawartości

Rozwiązany: Jak znaleźć sterowniki do przedpotopowej karty dźwiękowej i graficznej?


corkatsw

Polecane posty

Ogólnie rzecz biorąc, cały sprzęt kupiłam, zdaje się, 8 lat temu. Wczoraj dostałam komputer, na którym to robiony był format dysku C.

Potrzebuję sterowników do karty dźwiękowej i graficznej, dołączam screena z Everesta.

Co za tym idzie:

1. Szukałam sterowników do mojej karty, przekopałam się przez różne fora i wniosek jest taki, że połowa ze stron jest już nieaktywna a druga połowa sterowników po zainstalowaniu i zresetowaniu kompa nie daje żadnego efektu.

2. Zainstalowałam jakieś sterowniki do karty graficznej, z płytki, jakieś NVIDIA. We właściwościach mam tylko jedną opcję, żeby zmienić wygląd okien, a przedtem mogłam tam zmienić jasność, jakieś 64 bity na 32 lub 16 lub 8. Teraz nie ma nic. We właściwościach NVIDII mogę zmienić z 32 na 16, ale nie ma 64, a było...

3. Poza tym moim największym utrapieniem jest ekran. Nie wiem, czy potrzebuję jakichś sterowników? Obraz jest rozciągnięty, a ikony są małe i ich nazwy rozmyte lub mały, po bokach ekran jest czarny i ikony ogromne. Próbowałam to zmienić, ale wszystko się stapia ze sobą. Przedtem miałam fajną rozdzielczość i mogłam zmieścić zdecydowanie więcej ikon na pulpicie. Jeśli robię w jedną stronę, to obraz się rozwala, a jeśli w drugą to kurczy. Zabiję się zaraz, miałam wszystko tak fajnie ustawione...

4. W NVIDII mam kreator optymalizacji ekranu, ale ja nic z tego nie czaję.

post-879556-0-57141000-1362750971_thumb.

post-879556-0-77465800-1362751080_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk zadziałał, dzięki, ale ekran nadal nic.

Nie mogę nigdzie zmienić rozdzielczości, nie ma takiej opcji w ogóle nigdzie, a komunikat jakiś, czy np. okienko GG, które jest bardzo małe, zajmuje mi 1/4 ekranu, a ekran ma 22 cale.

Pobawiłam się i wszystko już jest super i działa - dzięki wielkie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...