Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cocon16

Rozwiązany: [300-500zł] Zestaw 5.1 do muzyki

Polecane posty

Bardzo prosiłbym o porade przy wybraniu zestawu 5.1 do komputera. Przedział cenowy to 300-500 zł, ale mogę odrobinę przekroczyć budżet jeśli będzie naprawdę warto. Jestem zapalonym graczem, ale do gier zwykle korzystam z headseta Razer Carcharias, więc od głośników oczekiwałbym pięknego brzmienie przy muzyce (w szczególności rock/klasyczna). Po przejrzeniu ofert sklepów internetowych i allegro rzuciły mi się w oczy te modele:

(poza logitechami wszystkie linki prowadzą na allegro)

GENIUS SW-HF5.1 4500 ~ 360zł

GENIUS SW-HF5.1 5000 ~ 340 zł

GENIUS SW-HF5.1 5050 ~ 360 zł

GENIUS SW-HF5.1 6000 ~ 520 zł

Logitech X-530 ~ 320 zł

Logitech Z-506 ~ 390 zł

REDSTAR RS-502 ~ 370 zł - aukcja się zakończyła (380 zł + 40 zł)

Ogółem w tym przedziale przeważają Geniusy, ale przeczytałem sporo dobrego o tych mało znanych Redstarach... Które głośniki powinienem wybrać?

EDIT: Dodam, że posiadam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje zdanie o redstarach opieram tylko na wypowiedzi jednego forumowicza (jak się zdaje audiofila): http://www.elektroda...pic1368804.html

Tam też przeczytałem, że Geniusy 5005 mają pomimo mniejszej mocy lepsze brzmienie od 6000, co jest bardzo ciekawą uwagą, bo takowe znalazłem za 250 zł (rzecz jasna używane).

Na placu boju pozostają zatem Geniusy 5005, 5050, 6000 i Redstary. Jakieś dodatkowe sugestie?

Pozostaje jeszcze pytanie: Czy do moich zastosowań (przede wszystkim muzyka, trochę filmu i gier) warto kupować zestaw 5.1 w tym przedziale cenowym? Może lepszym wyborem byłby dobry zestaw 2.1?

EDIT: Wymiary mojego pokoju to ok. 4m x 2,75m, więc nie wiem czy zestaw 5.1 będzie mógł dobrze rozbrzmieć. Monitor mam w rogu, a kolumny mogę rozstawić przy każdej ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie się minęliśmy z tą informacją :) Dodałem wymiary pokoju do poprzedniej wiadomości - 2,75 x 4 m.

BTW Aukcja z Redstarami się zakończyła, więc one odpadają. Skłaniałbym się do Geniusów 5005, albo może jakiegoś zestawu 2.1 (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za rozwiązanie kwestii zestawu 5.1 :)

Testy tych Microlabów Solo 6C wyglądają bardzo zachęcająco, ale chyba będę skłaniał się do zestawów 2.1 z prozaicznego powodu - satelitki z 2.1 są mniejsze, a na subwoofer, i tak mam półeczkę pod biurkiem. Zanim przeczytam wszystkie możliwe testy i recenzje tych zestawów chciałbym wiedzieć czy Edifier C2, Modecom MHF60U to jedyne zestawy 2.1, które powinienem brać pod uwagę? Do których Ty byś się skłaniał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rock/klasyczna. Pomruk basa lubię, ale nie przesadzajmy - zestawy 2.0 też wytworzą niskie tony. Poczytam jeszcze trochę na ten temat i dam tutaj znać na co się zdecydowałem, bo komuś moja decyzja może ułatwić wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku subwooofer będzie raczej przeszkadzać.

Solo 6C będą dużo lepsze, zwłaszcza w tych gatunkach.

Chociaż osobiście wziąłbym Modecom MC-HF100 - to już poziom Solo 7C, które kiedyś kosztowały w sumie dużo mniej niż teraz (tak samo jak 6C).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodałbym edifier'y s330. Naprawdę są fajne. W każdej muzyce bas nieszkodzi a perka nawet potrzebuje takiego wykopu. Solo 6c nie zejdą tak nisko na basie a na innych forach można wyczytać, że s330 + dobra karta dźwiękowa/DAC daje nawet lepszy efekt niż solo 6c.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MZamar

Z tego co napisałes wynika, że Eldifiery były podpinane do dobrej karty, a Solo 6C nie - więc takie porównainie jest bezcelowe ;)

Ale to, że przebiją Solo 6C w tonach niskich jest prawdą - zapewne ten subwoofer będzie też dawał lepsze bass'y niż w MC HF100 - ale cała reszta lepsza będzie w HF100.

A skoro są do rocka/klasycznej to jakieś wielkie ilości tonów niskich raczej nie są wskazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nieco bardziej praktycznym spojrzeniu na sytuację, obawiam się że muszę sobie odpuścić Solo 6c i MC-HF100 - jedna satelita ma wymiar 224 x 255 x 485. To prawie tyle ile zajmuje półmetrowy stos kartek A4! Mógłbym je rozstawić odpowiednio przed sobą, tyle że pod blatem biurka, więc nie wiem czy miałoby to sens...

Co byście powiedzieli na temat tych trzech modeli?: Logitech Z-2300, Edifier C3, Bose Companion 2 II? Wszystkie mam w całkiem niezłych ofertach na pewnym serwisie aukcyjnym (żeby nie było reklamy :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki klasycznej sub jest nie potrzebny ale do rocka się nada. Poza tym kolega na pewno słucha jeszcze czasami innych gatunków. Solo 6 są dobre ale musiałby kolega dobrze je akustycznie ułożyć a z tego co pisze ma z tym problem więc niech pomyśli o czymś innym.

Edifier'y grają podobno minimalnie lepiej od s330. Ja bym ich nie brał, ponieważ mają 2x8W na satelitkach i 30W na subie. S330 mają 2x18W+36W na subie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam jeszcze trochę na ten temat i dam tutaj znać na co się zdecydowałem, bo komuś moja decyzja może ułatwić wybór.

Nie zapomniałem o tym co powiedziałem ponad trzy miesiące temu chytry.gif Nie olałem tego tematu tylko po prostu trochę zwlekałem z zakupem, czekając na moment w którym będę przy kasie, a na allegro będzie jakaś dobra okazja.

Skończyło się na tym że za 350 +25 (przesyłka) kupiłem zestaw 2.1 Edifier c3. Zestaw kupiłem na aukcji, używany, bez gwarancji, ale nie widzę żadnych śladów eksploatacji. Mówiąc w skrócie jestem bardzo zadowolony z dźwięku tych głośników. Największym zaskoczeniem było dla mnie to jak ładnie mruczy subwoofer. Nie mam kompetencji, żeby porównać ich dźwięk do innych modeli z tej półki, ale mnie one bez wątpienia satysfakcjonują.

Dziękuję serdecznie BladyPiter'owi, MZamar'owi i ThePandzie za pomoc przy wyborze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...