Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rak474

Rozwiązany: Problem z procesorem.

Polecane posty

Po zmianie CPU Clock Control na Disabled zablokowało się CPU Frequency...
Tak miało być. Sprawdzałeś jak wygląda taktowanie przy włączonym teście w OCCT?
Po zmianie na 300x6 jest ok, lecz po błyskawicznym uruchomieniu Szachów i Opery wywala BlueScreen a poza tym jest ok.
Co znaczy jest ok (jest prawidłowe taktowanie)? Poza tym nie jest ok, skoro pojawił się BSoD. Swoją drogą wcześniej miałeś tak ustawione, więc dlaczego nagle się pojawił. o_O No, chyba iż wcześniej też bluescreeny się zdarzały, tyle że nic o nich nie wspominałeś...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem ale już sprawdzam. Mój błąd. Jest ok czyli jest tak jak było (stabilnie) a BSOD był przy każdym takim połączeniu od razu po starcie Windowsa.

W OCCT jest 1607MHz pod obciążeniem i 1605 bez obciążenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się chyba na samym początku bo zauważyłem że po podkręceniu mam cały czas 3.00 GHz (CPU-Z), wszedłem do BIOS i suprisse.. Mnie ciekawi czemu mi mnożnik z x9 na x6 spadł. Ja chcę ustawienia fabryczne ;/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały czas mi o ten mnożnik chodzi, to że nie ma w Biosie funkcji CPU Clock Ratio, sprawy nie ułatwia. Pozostaje do wypróbowania jeszcze jedna nieco radykalna opcja (chciałem jej uniknąć), a w każdym razie ja już więcej pomysłów nie mam. Najpierw jednak dla porządku (bo raczej wątpię, aby to coś dało) wyłącz (daj na Disabled) w Biosie te funkcje, o których na początku tu pisano. Czyli: CPU Enhanced Halt (C1E) i CPU EIST Function, tu masz pomocniczy obrazek. Sprawdź potem, czy coś się zmnieniło, włączając test w OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, porażka. :/ Na pewno zapisałeś ustawienia?

Nie mam już pomysłów, a w każdym razie jakichś w miarę sensownych. Można by go spróbować regularnie podkręcić, czyli m.in. z podwyższaniem napięć, ale ja już na szczegółowe doradztwo w tym względzie się nie piszę. Jeśli jest coś uszkodzone, nie wiem, czy byłby to dobry pomysł... Poza tym może aktualizacja Biosu by coś dała, ale przy tym też mogą "czyhać pułapki".

BTW, pytałeś wcześniej o program do oc, na pewno nie masz takiego zainstalowanego (EasyTune)?

P.S. Skoro wyłączenie tych funkcji nic nie dało, włącz je z powrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyć to raczej nie. Coś z tym zrobić trzeba, tyle że - jak już pisałem - nie mam więcej konkretnych pomysłów. Ewentualnie można by zająć się diagnostyką, żeby sprawdzić, czy coś nie jest uszkodzone, lecz nawet jeśli jest, mam spore wątpliwości, czy uda się to wykryć. W tym przypadku podstawa to test procesora w OCCT, tyle że z godzinę oraz test pamięci programem Memtest86+, minimum trzy godziny.

BTW, dlaczego nie ściągniesz tego antywirusa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100MB... Nie mam cierpliwości bo coś mi internet nawala. Raz jest dobrze, raz zanika połączenie. Dziwi mnie że na Pentium D 920 i Pentium D 805 szło do 3.60 i mnożnik był "ołkej". Chociaż może to przez to że po zmianie proca trzeba coś zrobić? Przy zmianie 920 na 805 było normalnie a tu... Chyba przestawie się na AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko to jest z 2009 czyli chyba już nie beta a zapomnieli zmienić. Reszta to 2007 a ja mam właśnie 2007 ale nie wiem który :). Gdyby nie ryzyko, świat byłby zupełnie inny.

Edit: Właśnie mam F5 a ta beta czyli F6i to jedyne rozwiązanie.

Edit2: Poza tym na stronie pisze że E8400 wymaga F6i. Jak po aktualizacji zadziała normalnie, to stawiam piwo. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...