Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jayu96

Jakie sterowniki oraz Pytania o Ubuntu

Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam pewien problem. Mam laptopa Compaq i z strony producenta pobieram sterowniki:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=pl&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=5256318#N228

Moje pytanie brzmi czy wszystkie sterowniki muszę pobrać z zakładki sieć czy tylko jakieś wybrane?

Teraz kilka pytań o Ubuntu.

1.Nie muszę pobierać do niego sterowników?

2.Ubuntu będzie na drugim dysku, w sensie że będą dwa systemy. Co najpierw zainstalować win7 czy ubuntu? Chyba nie ma żadnej różnicy, prawda?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam Jayu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ubuntu jest generalnie tak, że sterowniki od chipsetów (płyta główna), karty graficznej, od kart sieciowych, bezprzewodowych, itp. system pościąga sam podczas instalacji (oczywiście jak dołączysz go do sieci biggrin_prosty.gif). Czasem są wyjątki, tutaj największe problemy sprawiają karty wi-fi, drukarki, itp. Jeśli takie problemy wystąpią to będziesz musiał wskoczyć na support Ubuntu się douczyć, po czym ściągnąć source drivera ze strony producenta (jeśli będzie...) i nauczyć się kompilować. Ale hej - to w końcu Linux biggrin_prosty.gif

Dobrze, że będziesz go miał jako drugi system, przynajmniej nie będzie cię ograniczał.

Aha, sterowniki do karty graficznej występują w kilku wersjach na Ubuntu, w zależności od źródła, licencji, i wiem, że w ustawieniach można wybrać tę, która cię najbardziej interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...