Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Knut Chrząszcz

Bunt maszyn - drukarka i skaner

Recommended Posts

Witam!

Zacznijmy może od drukarki (hp Deskjet 960c). Kupiłem nie dawno nowego kompa, a ponieważ na płycie głównej nie ma LPT, musiałem kupić przejściówkę. Nigdzie nie mogłem dostać takiej na PCI, więc zakupiłem kabelek na USB:

USB-Parallel.jpg

Sytuacja wygląda tak:

-przy instalacji musiałem wskazać jak podłączyłem drukarkę (LPT czy USB) i zgłupiałem (patrz zdjęcie powyżej)

-wybrałem najpierw LPT

-po podłączeniu drukarki słychać ten windowsowy dźwięk, ale przy drukowaniu występuje błąd

-w "Zestawie Narzędzi hp" jest napisane, że komputer nie może nawiązać połączenia z drukarką

-w folderze "Drukarki i faksy" wszystko wydaje się być OK

-we "Właściwościach", w zakładce "Porty" wypróbowałem już wszystkie możliwości i dalej nic

-próbowałem też dodać nowy port (razem z kabelkiem dostałem płytkę, ale nie można z niej nic zainstalować "ręcznie"- brak plików setup lub instal), ale po wskazaniu plików ze sterownikami nic się nie dzieje.

-odinstalowałem stery i zainstalowałem je ponownie, tym razem wybierając opcję podłączenia przez USB, ale dalej jest to samo.

Da się coś z tym zrobić? A może lepiej od razu wywalić ten szmelc i kupić coś innego?

Przejdźmy teraz do skanera. Jest to stary Plustek OpticPro UT 16. Problem polega na tym, że zeskanowane dokumenty są w odcieniach żółci (tak jakbyście patrzyli na nie przez żółte szkiełko). Na poprzednim kompie miałem to samo, ale w odcieniach różu. W folderze w którym zainstalowałem sterowniki jest ikonka nazwana "Calibrate", ale po dwukliku na niej nic się nie dzieje.

O ile mogłem pomajstrować nieco przy drukarce to przy skanerze wysiadam - zupełnie nie wiem co mógłbym zrobić.

Nie bardzo wiem co mogłoby być przydatne przy rozwiązaniu tych problemów, więc jeżeli możecie mi pomóc, a potrzebujecie więcej informacji to piszcie - wyedytuję posta.

Link to comment
Share on other sites

-odinstalowałem stery i zainstalowałem je ponownie, tym razem wybierając opcję podłączenia przez USB, ale dalej jest to samo.

Instalacja zawiera obrazki :D i na nich widać kabel na USB. Jest inny niż ten, który kupiłem - ma inna końcówkę (w HP DJ 960c obok złącza na LPT jest jeszcze inne gniazdo..). Może to jest dobry trop? Z drugiej strony kabelki takie jak mój są chyba dość powszechnie używane, a w sklepie mówiłem sprzedawcy jaką mam drukarkę (więc niby powinno działać). Chyba problem leży jednak w moim kompie...

sprawdź kabel, "lampę" i wyczyść go dokładnie

Kable sprawdziłem - wydają się być w porządku. Nie wiem jednak co masz na myśli z tym sprawdzaniem lampy (mogę powiedzieć tyle, że się świeci :D ). A co do czyszczenia - mam rozkręcić dziada i wyczyścić go od środka?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozkręcać raczej nie trzeba :P Przeczyść szybę od góry tylko. Ja miałem w kserokopiarce tak że jakieś szlaczki wychodziły na odbitkach. Płyn do szyb + szmatka załatwiły sprawę. Co do drukarki to mam taką samą :D Zainstaluj na USB, jak nie będzie widział to na LPT a jak dalej nie widzi to idź do sklepu gdzie kupiłeś przejściówkę i zapytaj kolesia co jest grane, powinien to wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, motyw z czyszczeniem szybki nie zadziałał... Drukarka również nie chciała ruszyć, choć instalowałem te sterowniki już kilka razy (i na USB i na LPT). Gość w sklepie powiedział, że kabel jest jak najbardziej w porządku, ale nie może (nie chce...?) go wymienić, ponieważ kupiłem go jeszcze przed świętami.

Link to comment
Share on other sites

Problem z drukarką rozwiązany - na gwałt potrzebowałem sprawnego sprzętu więc kupiłem zwykły, prosty kabelek drukarkowy na USB (działa!!!).

Jednak nie cieszmy się zbytnio - zło nie zostało jeszcze pokonane :evil:.

problem ze skanerem dalej istnieje. Zainstalowane obecnie sterowniki to "najnowsze" 514e (producent nie prowadzi już wsparcia dla modelu OP UT16). Więc (miałem nie zaczynać zdań od "więc"... :roll: ) to chyba nie jest kwestia sterów...

PS

Wiem, że ten temat strasznie się przezemnie wlecze, ale miałem ostatnio sporo atrakcji (studniówka, olimpiada z WOSu, prezentacja maturalna)

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...