Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bujany

System Windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS)

Polecane posty

Witam.

Bardzo proszę o pomoc.

Tak jak napisałem w temacie postu mam wielki problem z połączeniem z siecią Internet. Ocenie korzystam z Internetu LTE w Plusie na Windows 7 Home Premium.

Podczas przeglądania stron internetowych po jakimś czasie zostaje odłączony od sieci a gdy klikam diagnostykę sieci odstaję raport "System Windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS)".Robiłem już chyba wszystkie zalecane metody aby rozwiązać ten problem i nadal nic.

Do tych wszystkich metod można zliczyć:

1. Wpisywanie w wierszu poleceń takich komend jak:

a) ipconfig/flushdns

b) ipconfig/renew

c) ipconfig/displaydns

d) ipconfig/all

2. Ustawiałem adresy DNS "na sztywno" (8.8.8.8/8.8.4.4)

3. Wpisywałem adresy Maski podsieci i Bramy Dostępu

4. Resetowałem Kartę Sieciową włącznie z aktualizacją sterowników

Więcej nie pamiętam ale według mnie to już chyba maks moich możliwości.

Może ktoś z Was ma internet LTE z Plusa i nie występuje u niego taki problem lub występował ale już przestał lub po prostu ma jakiś uniwersalny magiczny sposób aby sobie z tym poradzić.

Bardzo proszę o odpowiedź. Będę wdzięczy za każdy wpis.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj wszystko jest w porządku, wiec już sam nie wiem :D Wykonałem jeszcze takie czynności jak:

netsh firewall reset

netsh int ip reset C:\log.txt

netsh winsock reset

netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled

Może to pomogło?? Na razie jest ok :) Jak by się problem znowu ujawnił to napiszę na forum. Dzięki wielkie za poświęcony czas.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość odpalenia LiveCD dystrybucji Linuksa? Jeśli tak to dobrze by było gdybyś pare godzin poużytkował przeglądarki tak jak na Windowsie. Gdyby problem nie wystąpił, moglibyśmy wykluczyć wine sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że działasz na Windowsie, tylko prosiłem o zbootowanie LiveCD. Zrobiłeś to?

Przy słabym zasięgu w ogóle nie miałbyś połączenia. DNSy zawsze możesz sprawdzić pingując serwer po domenie i po IP. Jeśli do IP przechodzi a domenie nie, to wtedy jest problem z DNSami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...