Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MapetPL

Karta Graficzna PCIE ~300zł

Polecane posty

Witam, około tydzień temu spaliła mi się karta graficzna - GeForce 9600 GT. Zastanawiam się, co powinienem kupić w granicach 325 zł. Po konsultacjach i poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że ciekawą propozycją będzie Radeon HD6670 ( http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=39630 ), oczywiście, jeśli znacie inne modele warte rozważenia, chętnie je zobaczę :3. Karta ma służyć głównie do gier (na GeForce 9600 GT nie było gry której bym nie uruchomił. Nie koniecznie na najwyższych detalach, ale działały płynnie). Gram praktycznie we wszystko np.: Hitman, Battlefield, LoL, WoW, SC2, Diablo 3, Crysis 1 / 2, World in Conflict, Skyrim.

Mój komputer posiada 5GB RAM DDR3 1333Hz, procesor Intel Core 2 Duo E8400, 620 W zasilacz i pracuję na Windows 7. Często też oglądam filmy z napisami w formacie .ssa i rozdzielczości sięgającej do 1920 x 1080, ale na starej karcie nie miałem raczej z tym problemów.

Czytałem o serii GeForce GT 6xx, która mimo niskich cen ponoć fatalnie się sprawdza przy pracy z grami.

Btw, do tej pory nigdy nie korzystałem z Radeonów. Wśród moich znajomych cieszą się raczej złą opinią. Czy tak rzeczywiście jest? Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz - Real Power M620.

Dzięki za propozycję, idę czytać o HD4850 smile_prosty.gif

Z tego co piszą o tej karcie ponoć chodzi bardzo głośno, ludzie przesadzają czy rzeczywiście wyje jak odkurzacz? :3

Mi to raczej nie przeszkadza, w razie czego wymieniłbym po prostu chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy z jakim chłodzeniem kupisz kartę, ja powiem że miałem ją z chłodzeniem Sapphire które jest uważane zwykle za dosyć głośne lecz ja na to wgl. nie zwracałem uwagi ... po prostu buczy trochę i tyle, nic specjalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze zapytać, bo już się zdecydowałem na Radeona HD 4850, czy wszystko będzie w porządku działać, skoro mam płytę główną Gigabyte GA-EP35C-DS3R. W dokumentacji tej płyty mam tylko informacje o slocie PCIE x16 (chyba, że coś przeoczyłem). Kiedy czytam opis karty graficznej, jest napisane o PCIE 2.0 x16. Próbowałem znaleźć coś na necie, ale ludzie różnie pisali, raz że nie ma znaczenia, raz że będzie niewielka mocy, ale nie będzie to zauważalne, a gdzie indziej, że artefakty zasypią ekran.

Ktoś mi mówił, że istnieje możliwość, że istnieje możliwość, że nie wyrobie z napięciem w chwilach mocnego użytkowania karty. Że PCIE przekazuje mniej mocy od PCIE 2.0 przez co możliwe jest, że przy mocnym obciążeniu karty po prostu będzie mi się resetował komputer. Ile w tym prawdy? Z góry dzięki za odpowiedź.

Ps. Zasilanie z tego co widziałem jest 8pinowe, to znaczy, że dostanę jakąś przejściówkę razem z kartą, żebym mógł ją bezproblemowo podłączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvm z tym zasilaniem, znalazłem link ze screenem, jednak to nie było zdjęcie autora postu, tylko znalezione w necie od innej karty graficznej http://www.techpowerup.com/69077/Games_Convention_2008_Palit__XpertVision.html stąd to wytrzasnął. Mój błąd, zostałem strolowany przez gościa który pisał z capsem ><

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę mogę z czystym sumieniem polecić, nabyłem ją równo tydzień temu i jestem z niej zadowolony. Co do tego wentylatora, to również miałem obawy czy to nie będzie straszny wyjec tak jak to niektórzy pisali. Po zamontowaniu karty się trochę przestraszyłem, bo w chwili włączania komputera karta na jakieś 2 sek przestawia się na chyba 100% prędkości, ale potem się uspokaja więc nie ma problemu. Temperatury wg. mnie są całkiem spoko jak na tak wydajną kartę w tak niskim przedziale cenowym. Po godzinie katowania bf-a 3 rdzeń nagrzał się do 60 stopni a pamięci do 70. Podkręcać jej nie próbowałem, ale i tak mój cd2 e4400 kręcony na 2.7 nie wykorzystuje tej karty więc oc na razie nie ma sensu. Zbieram na q6600 lol.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...