Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrTorbson

Rozwiązany: Rozbudowa ?

Polecane posty

Witam !

Dysponuję budżetem 3,5k na nowego kompa , ale najpierw chciałbym się zapytać czy mogę sensownie rozbudować stary :

1. Buda : I-BOX Orion 917

2. Zasilacz : Modecom Feel1 500w

3. Płyta : ASUS P7P55 LX

4. Procek : i3 - 540 3,06GHz

5. Grafika : GT240 1GB DDR3 Cuda

6. Dysk : Samsung SpintPoint F3, 1TB Sata/300 , 7200RPM , 32MB

7. Napęd : LG GH22NS50 Sata Black

8. System : XP SP3

Podłączony jest pod :

9. Monitor : Iiyama E2409HDS - monitor ma się dobrze i zostaje .

Komp ma służyć do sprawnej obsługi pokerowego programu trackującego , a obecny nie radzi sobie z tym dobrze w przypadku dużej bazy rozdań( ostatnio robiłem format , działa dobrze - ale baza jest mała) . Wałkowaliśmy to już wcześniej :

- najlepiej aby był SSD ( a minimum szybki twardziel , ten mój chyba nie jest demonem szybkości ? )

- czterordzeniowiec

- 8GB ram

Dodatkowo jestem niedzielnym graczem i fanem serii Hitman , a jak wiadomo najnowszy nie działa na XP sad_prosty.gif . Więc w update musiałaby wejść wymiana systemu .

Czy to ma w ogóle sens aby go w ten sposób przebudować ? Jesli nie , to jaki mniejszy update mógłbym zrobić ? Rozumiem , że zasilacz obowiazkowo , ale może jeszcze np. wymienić grafikę ?

Z góry dzięki za pomoc .

ps.

Zapomniałem o Ram : DIMM DDR3 2x2GB Dual 1333 CL9 - może też warto wymienić w ramach małego update ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować upolować na Allegro w sensownej cenie i5-750/760 / Xeon X3440/X3450 / i7-860/870. Oczywiście potem do wymiany jeszcze zasilacz i karta graficzna (jaka dokładnie, to zależy od funduszy i potrzeb). Z SSD np. OCZ Vertex4, Samsung 830, ew. Crucial M4, Samsung 840.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w ekstremalnym srodowisku pracy temperatury mojego i3 za pomocą Core Temp . Ogólnie temperatury na rdzeniach trzymały się zakresu 40 - 50 stopni , maksymalne uzyskane 58 na jednym i 55 na drugim . Przy czym właśnie zorientowałem się ,że nie działa jedyny wentylator tej obudowy .

Jak można na tej podstawie ocenić obciązenie procesora , jak sobie tutaj radzi ?? Ogólnie oprogramowanie śmigało jak burza , ale swoje chyba zrobił pierwszy od nowości format dysku sytemowego , który zrobiłem parę dni temu . Wcześniej dysk sytemowy ( 150Gb) był załadowany do 130Gb .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kończy sie rozsądna granica ceny za i7-870 bez chłodzenia ? Jakie chłodzenie trzeba będzie do niego dokupić , uwzględniając , że nie będę podkręcał . Wyczytałem gdzieś w necie , że moja płyta jest okrojona i nie nadaje się do podkręcania ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkość yoyo .

Nowy komputer zwróciłem do sklepu , także jestem nadal w miejscu gdy zakładałem temat .

Na allegro jest ciekawa aukcja pod moją płytę , mniej niż godzina do końca , cena na tą chwilę 270 zł . :

Procesor intel i5 750 + chłodzenie spartan he923

Minęły dwa miesiące od założenia tematu , nowe procki intela się zbliżają . Jak myślicie , opłaca się w tej sytuacji wymienić i5 540 na i5 750 , posiedzieć jeszcze na 1156 ? Jeśli tak , to do ilu mam się bić , by miało to sens ?

ps.

Hmm cena właśnie wzrosła do 337zł .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdołałem się zalogować (...) , procek poszedł za 350zł. oczy_na.gif . Generalnie za 450 zł. to w każdej chwili można go kupić , a ta była jedyną okazją jaką widziałem . No trudno .

Kompa postanowiłem sam rozbudować , z decyzją odnośnie jeszcze podstawki poczekam , ale drażni mnie mój niepewny obecny zasilacz , chcę go wymienić wraz z obudową + dokupić ciche chłodzenie na procek( takie abym mógł je wykorzystać przy zmianie platformy ). Notabene chłodzenie przy i5 3470 ( którym miałem okazję się chwile cieszyć ) ma koszmarną kulturę pracy .

- obudowa do 400 zł. , w tej chwili faworytem jest Fractal Delfine R4

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/

Może macie jakieś inne proopozycje , niekoniecznie tak drogie jeśli się uda ( serce boli , niestety jakosc kosztuje ) . Założenia : stonowany wygląd , filtry wszędzie gdzie trzeba , odpowiednia szerokość , wentylatory dobrej jakości . Chcę dobrą budę na lata .

- zasilacz faworytem jest Deus 600w , ale też może jakaś alternatywa - gdyby było coś solidnego i cichego w +/- 250 zł. ? Nie wiem jeszcze czy kupię procek do OC , ale karta graficzna będzie co najwyżej ze średniej-dobrej półki .

- chłodzenie + dobra pasta , tutaj najlepsze co mnie interesuje to macho( widzę ,że jest polecane) , ale doradzcie coś nieco tańszego o dobrej kulturze pracy .

Z resztą podzespołów raczej się wstrzymam do wyjścia tegorocznych nowości , no chyba że trafi się okazja taka jak dziś , której nie zmarnuję .

-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowe się zdecydowałem - kupię Fractala . Ale został zasilacz

Co sądzisz o XFX 550w jako alternatywie dla Deusa - przemawia do mnie , że jest sprawdzony , oraz 5 lat gwarancji .

Oraz zastanawia mnie modularny zasilacz w atrakcyjnej cenie , tylko nie mogę za wiele znalezć info o nim :

Thermaltake Smart SE Modular 530W - 188zł.

http://www.saturion.pl/product/182146/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Thermaltake_Smart_SE_Modular_530W_sprawnosc_80_Bronze_140mm.html

Thermaltake Smart SE Modular 630W - 235zł.

http://www.saturion.pl/product/182149/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Thermaltake_Smart_SE_Modular_630W_sprawnosc_80_Bronze_140mm.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus jakby nie patrzeć jest mocniejszy, cichszy i ma niezależną regulację napięc. XFX z przewag ma chyba tylko tę gwarancję. Choć trzeba nadmienić, że Deus ma gwarancję door-to-door.

Co do Smarta, to pobieżne testy już był i wypadł całkiem przyzwoicie, ale pełnych (np. z obciążeniem 100% i z pomiarem tętnień) jeszcze brak. Technicznie rzecz biorąc od strony elektrycznej raczej nie powinien być porównywalny z XFXem, a ciut niżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Zakupiłem Fraclala Define R4 i Deusa 600w , pozostałe bebechy przełożyłem ze starego kompa . Operacja się udała (pacjent nie zmarł) , ale pojawił się zdumiewający problem - dysk wprowadza obudowę w wyrażnie słyszalne , jednostajne buczenie ! No w mojej starej pseudoobudowie tego nie było , a tutaj wydałem przecież 400zł. na markową wyciszoną smile_prosty.gif ?!

Dysk wyczuwalnie wibruje( według Hd Tune zupełnie sprawny) , jest przykręcony za pomocą 4 śrub(gumowe podkładki z obu stron szuflady ) , nie dotyka metalowych części , wszystko wygląda na dobrze spasowane , izolowanie dodatkowo dłonią tylko trochę pomaga , szufladę można przykręcić do rusztowania - ale to niczego nie zmienia .

Co ja tutaj mogę zrobić , aby się pozbyć choć trochę problemu ? W sumie nowy dysk miałem kupić( choćby dla bezpieczeństwa danych ) , ale że obecny jest sprawny , więc na razie zostawiłem .

ps.

Buczenie wyraznie cichnie jeśli odrobinę przechylę obudowę , nic się nie zmienia tylko wtedy , gdy punkt podparcia jest tylko na przednich , szerszych nóżkach .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z buczeniem rozwiązałem - wymontowałem obydwa moduły rusztowania dysków , położyłem na spodzie obudowy gąbkę a na niej dysk w sankach . Ma 2-3 mm przewiewu od spodu , według Hd Tune trzyma w trakcie pisania posta 30 stopni , chyba mu się nic nie powinno stać na tej gąbce ?

Chciałem się dopytać o Windowsa 8 , bo mignęło mi gdzieś kiedyś na forum , że można go przenosić legalnie na inną płytę . W tej chwili jadę na wysłużonym XP a na nim niestety nie działa Hitman Absolutnion ( jestem fanem serii ) . Pytanie brzmi :

Czy czekając na nowe procki intela mógłbym zainstalować na obecnym kompie Windows 8 a następnie legalnie przenieść go na nową podstawkę ??

Druga rzecz , czy Hitman mi pójdzie na na tym moim i3 540 i GT240 DDR3 , żeby się w ogóle teraz zastanawiać nad 8 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Chciałbym zamknąć temat rozbudowy , nalot pokerzystów mnie zmowtywował smile_prosty.gif .

Na razie posiadam :

1.obudowa Fraclal Define R4

2.zasilacz Deus 600w

3.nagrywarka sata

4.pamięci DIMM DDR3 2x2GB Dual 1333 CL9

Dokupię :

4. procesor Xeon 1230V2

5. ssd Plextor 256GB PX-256M5S

7. chłodzenie Macho 140mm

8. Muszę dobrać płytę , nie wiem czy opłaca się wziąć taką aby była możliwość podkręcenia Xeona , czy to ma sens ? Czyli Jaka płyta .

10. Potrzebuję 8Gb Ram - czy mogę wykorzystać swoje stare pamięci , czy trzeba kupić całe nowe 8gb ? Czyli jakie pamięci ?

11. Ze względu na promocję chcę kupić kartę graficzną GTX 660 . Chcę aby była możliwie tania i żeby nie była irytująco głośna . Najtańsza jest od MSI - poniżej bariery 700zł. , ale nie wiem czy nie traktor .

http://www.morele.ne...-gd5-oc-530163/

Komputer zapowiada mi się na dość cichy , aby nie psuć efektu dopłacę jeśli trzeba do cichszego chłodzenia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok .

Dysk ssd już zapłacony , o pamięciach doczytałem że mogę kupić 2x4gb i połączyć ze starymi ( razem 12Gb) . Kolega ThePanda polecał mi kartę Asusa jako dobrą i cichą , ale wynalazłem nieco tańszą , czy może być( 761zł ) ?

http://www.morele.ne...2gd5-oc-517460/

Pamięci dobrałem z częstotliwościami moich starych , mogą być( 187zł. ) ?

http://www.morele.ne...1s00ceu-540178/

Na morele Windows 8 ma nieprzyzwoicie drogą cenę wink_prosty.gif , wynalazłem chyba najtaniej na allegro(329zł. z przesyłką) :

http://allegro.pl/no...3179567277.html

Ale chciałbym się dopytać co myśleć o Windows 7 64bit za zaledwie 260zł. z przesyłką :

http://allegro.pl/wi...3185104772.html

Sprzedawca ma dobre opinie , ale czy tutaj nie ma szwindla ... No i czy w ogole jest bezpiecznie kupowac oprogramowanie na allegro ?

Nadal nie wiem jaka plyta do Xeona z możliwoscią obsługi Usb 3.0 na przednim panelu Fractala . Czy sobie moze darować te Usb i pomysł z niewielkim podkręcaniem Xeona ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie dzisiaj Plextor 256gb i Windows 8 .

Na Samsungu 1TB mam zainstalowany XP , czy mogę ten system pozostawić , a na ssd zainstalować 8 , czy nic się nie będzie gryzło ?

Jeśli tak ... Na hdd mam zainstalowany AVG IS 2013 , to na ssd chyba musiałbym zainstalować innego antivirusa , taak ? I czy one by się wtedy nie gryzły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz zostawić sobie XP na HDD a na SSD wgrać Windows 8. Będziesz miał przy starcie wybór systemu. Nowy system to i logiczne, że musisz wgrać tam antywira. Dwa różne systemy, więc w każdym z nich musisz osobno wgrywać programy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedz Pateros .

Ssd chcę używać tylko do pracy(hdd do całej reszty świata) - zamontować pokerowy program trackujący z bazą postgreSql . Czy mogę mieć dwie takie bazy , jedną na hdd , drugą na ssd . Wiem , że na jednym dysku nie może być dwóch baz , czy jeśli zostawię obecną bazę postgreSql na hdd , to one nie będą się gryzły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...