Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MarkoPolo2

Myszka do 300 zł.

Polecane posty

Szukam dobrej myszki jak w temacie do 300zł

Gram głównie w FPS-y, RTS-y i czasami RPG, chwyt Palm grip

Zastanawiałem się nad :

-Gigabyte Aivia Krypton (240zł)

-Razer Taipan (280zł)

-Roccat Kone + (300zł)

Ale nie jestem pewien.Krypton wydaje mi się mało wygodnym rozwiazaniem, Taipan za lekkim.Nie wiem czy sensor z Kryptona stosuje interpolacje .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor z Kryptona jest taki sobie, razer ma kiepski sensor i słabą jakość wykonania, kone+ ma dobry sensor, ale słabą jakość wykonania.

Polecane myszy:

SpeedLink Kudos, Omega Varr V6000, Prestigio PMSG1*, Sharkoon Drakonia*, Revoltec Fightmouse Elite*,Cyber Snipa Silencer*, Gigabyte M8000x, Logitech G500, Steelseries Xai, Corsair M60, Corsair M90, Steelseries Sensei(Uwaga na okrojoną wersję RAW, unikać jak ognia!!),Mionix Naos 5000,Logitech G9x, Logitech G700 ,Qpad 5K, - wszystkie lecą na Avago 9500, który jest obecnie najlepszym sensorem laserowym.

Równie dobre są BlueTrack montowany w Sidewinder x8 oraz w Microsoft Comfort Mouse 3000 i Avago 3060 montowane w A4Tech x760 White i Avago 3095 montowane w Logitech G400.

(modele oznaczone gwiazdką to ta sama konstrukcja)

Masz jakąś podkładkę?Jeśli nie to:

Steelseries QcK/Qpad CT/Razer Goliathus Control/Speed

Qck daje największą kontrolę, a każda kolejna w prawo jest coraz szybsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4tech x7 mp-500 podkładka dziękuje

Zdecyduje sie chyba na Gigabyte M8000x (W testach piszą o interpolacji ponad 5040 dpi http://realitynet.pl...p?content.413.3) choć dalej kusi mnie Krypton. A co do sensora w Kr co z nim nie tak?

Czy warto kupić do myszki Krypton dedykowaną podkładkę za około 100zł z 2 powierzchniami: szybką i tą zapewniającą wielką kontrolę? Podkładka ma związek z wymiennymi ślizgaczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 5000DPI? Sensor Avago 9500 zastosowany w niej ma 5040DPI, mysz interpolację do 6030, a 6030-5040=990.

Nie opłaca się kupować "dedykowanych" podkładek bo to zwykły skok na kasę klientów.

Sensor w kryptonie jest mniej precyzyjny od tych z moich propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech G500 lub MX518

Razer Imperator (sam jej używam, przy pełnym chwycie dłoń dobrze się na nie układa), DeathAdder (nie każdy lubi jej kształt)

SteelSeries Sensei (może być za lekka )

Roccat Kone+ - coś dla praworęcznych osób używających chwytu "palm grip" zwłaszcza z niemałą dłonią, świetne oprogramowanie i możliwość zmiany wagi gryzonia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperator jest kiepski, ze względu na słaby sensor i wykonanie na niskim poziomie, kone+ ma dobry sensor, ale znowu wykonanie pozostawia wiele do życzenia(problemy z psującym się scrolem), MX518 ma już następce tzn. G400 który ma podobny kształt, cenę i lepszy sensor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd bierzesz te słabe sensory i wykonanie Imperatora, używam jej około 2lata i nie tylko przeżyła bez zadrapania wszelkie upadki i kraksy, ale również nie widać najmniejszego zużycia przycisków, a sensor jakoś jest dokładny i nie zawodzi w żadnym FPS'ie ani RTS'ie pomimo tego ze każdego dnia katuje tą mysz po kilka godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ręki mogę porównać Imperatora z G500, Sensei i starszym modelem Kone, bo mam je w domu, a między czasie użytkowania myszek przychodzą mi jeszcze do głowy Diamondback i DeathAdder Razera oraz G9 Logitecha, które również używałem i masa innych myszek, które przelotnie miałem przyjemność pomęczyć, także owszem mam z czym porównać.

Aczkolwiek pytanie tutaj nie powinno brzmieć czy ja mam z czym porównać tylko, gdzie masz dowody na poparcie swoich twierdzeń jakoby Imperator był słabo wykonany lub miał słaby sensor. Znam przynajmniej kilkanaście osób, które mają imperatora od momentu jego ukazania i u żadnej z tych osób nie wystąpiły jeszcze żadne usterki techniczna, a już na pewno nie słyszałem nikogo narzekającego na sensor.

W ogóle wyjaśnij mi co w Twoim mniemaniu znaczy "słaby sensor", bo nie rozumiem co stoi za Twoim procesem eliminacji gryzoni, jeżeli chodzi o sensory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperatora sam jednego uszkodziłem, kiedy podczas szybszego ruchu uderzyłem nim o podstawkę pod monitor(frontem, na szerokości środka LPM), efektem tego LPM się zacina.

Dodatkowo podczas tego ruchu wystąpiła akceleracja wsteczna i mimo ruchu myszą o dobre 20-25cm przy 1200DPI celownik podniósł się tylko o kilka stopni w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperatora sam jednego uszkodziłem, kiedy podczas szybszego ruchu uderzyłem nim o podstawkę pod monitor(frontem, na szerokości środka LPM), efektem tego LPM się zacina.

To nie jest dowód na słabą budowę tylko na to że miałeś pecha rąbnąć myszką pod złym kątem, równie dobrze mogę winić mysz za to że coś pęknie kiedy spadnie z wysokości 2m na beton =.=

Dodatkowo podczas tego ruchu wystąpiła akceleracja wsteczna i mimo ruchu myszą o dobre 20-25cm przy 1200DPI celownik podniósł się tylko o kilka stopni w górę.

Ehm, akceleracja wsteczna występuje również kiedy myszka jest używana na badziewnej powierzchni bo sensor nie ma dostatecznie dużo punktów odniesienia aby dokładnie śledzić ruch. Takie zachowanie może również powodować zabrudzenie sensora lub powierzchni na której jest używany.

Prostym testem dla myszy jest rysowanie bardzo szybko linii prostych, ukośnych i kół w Paint'ie, jeżeli linie są urywane, rysowane z opóźnieniem, zniekształcone, a koła wręcz prostokątne, etc to myszka jest do bani jeżeli chodzi o szybką grę, a jeżeli linie rysują się płynnie i nie są urywane, etc. to sensor nie wskazuje cech odpowiednich dla akceleracji wstecznej.

Imperator nie wykazuje cech świadczących o akceleracji wstecznej ani nawet pierwotnej interpolacji, ergo jest bardzo precyzyjny i działa bezbłędnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam tą podkładkę pod nosem w średniej wielkości i nie mogę powiedzieć że jest zła, aczkolwiek mogłoby być lepiej :X Zauważyłem ze jest elastyczność może być również problemem gdyż jakiekolwiek zaburzenia równości powierzchni powodują problemy z czytaniem sensora w praktycznie każdej myszce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...