Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Invar

Wyłączanie komputera w stresie

Polecane posty

Nie ma sensu podawanie danych z HDTune, transfer wyglądał wcześniej w porządku (teraz gorzej, ale to w tym momencie wiele nie znaczy), a S.M.A.R.T. niewiele się zmieni. Po prostu, trzeba było profilaktycznie zmienić ten kabel i tyle, czy to coś ogólnie poprawi, wyjdzie "w praniu".

BTW, żeby była jasność: problem komunikacji dysku i płyty jest niezależny od problemu temperatury procesora (ewentualnie - jest jakaś dość "odległa" zależność, ale nie ma co na temat dywagować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, żeby była jasność: problem komunikacji dysku i płyty jest niezależny od problemu temperatury procesora (ewentualnie - jest jakaś dość "odległa" zależność, ale nie ma co na temat dywagować).

Ja wiem, ale sam test dysku spowodowal grzanie sie procesora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zmienione, restarty ustały. Robie test OCCT, wczoraj po 2 minutach był restart, po wymianie kabli robie test od 7 minut i nic sie nie dzieje. Jak odpiąłem przejściówke ujrzałem "problem" restartu. Osłonka kabla(żółtego) była spalona i było widać już metal, powodowało to skoki lub spadki napięcia i komputer chcąc "ratować" sprzęt wyłączał komputer. Jutro ide sie zapytac o paste do procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem, czy obowiązkowo... Maksymalna dopuszczalna temperatura dla tego procesora wynosi 72.4°C, ale na rdzeniach może być więcej. Na boxowym chłodzeniu taka temperatura, jak obecna się zdarza (i to wcale nie tak nierzadko), więc wymiana pasty może nic nie dać. Jednak, czemu nie spróbować? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że KAŻDY rdzeń ma po 76 stopni w stresie. Najwięcej ma rdzeń 1, bo on był najczęściej używany. Pasta kupiona, czekam na alkohol do przeczyszczenia radiatora i procesora. Wieczorem zmienie pastę. Jakieś spostrzeżenia co do wymiany pasty? Jak nakladac i jak sprawdzic temperatury z BIOSU ? Nie chce odpalac komputer bez sprawdzenia temperatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...