Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicopl

PS3 kupno / kwestia dźwięku.

Polecane posty

Rozważam zakup PS3 ( już kiedyś planowałem ale jakoś nie wypaliło ) prócz grania używałbym konsoli do oglądania filmów, lecz jeśli oglądać filmy to zdecydowanie na jakiś głośnikach innych niż te wbudowane w TV dlatego zastanawiam się jak trzeba by podpiąć głośniki do konsoli jeśli ma ona tylko digital out optical kiedy to głośniki jakie chciałbym podpiąć zakończone są 3xmini jack (taki różowy,czarny i zielony) to dokładny model głośników " Creative inspire t6100 " trzeba by użyć jakiejś przejściówki czy jak ? Z pewnością jeszcze kilka pytań będę miał ale najpierw ta póki co najważniejsza kwestia dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przejściówka faktycznie jest do kupienia na allegro

http://allegro.pl/oryginalna-przejsciowka-logitech-3xjack-2xchinch-i2871665181.html

Tylko co dalej ? Z przejściówki wychodzą 2xchinche do konsoli ich raczej nie podepnę, więc należało by je podpiąć do TV i potem trzeba jakoś w ustawieniach konsoli coś pozmieniać tak ? Dobrze rozumiem ?

A jeśli tak to czy przez takie coś uzyskam efekt 5.1 ? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel co dostaje wraz z PS3 wpinam do AV Multi out w konsoli i dźwięk pójdzie przez tą przejściówkę w głośnikach a obraz przez HDMI ?

A jeśli PS3 chciałbym podpiąć pod głośniki kina domowego ( Samsung HT-THX25 ) to czy dałoby rade tak aby dvd było wyłączone a dźwięk "leciał" w głośnikach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to rozumiem ze dvd normalnie będzie włączone a filmy odtwarzane będą na konsoli, obraz i dźwięk pójdzie wtedy bez problemów.

@Sergi

Sprawdziłeś już jak to było by z tymi głośnikami i tą przejściówką ? Czy działało by to dobrze, obraz HDMI i dźwięk przejściówka , 2xchinche i do TV ?

A który model byłby bardziej opłacalny "stara" slim czy ta nowa super slim ? Bo cenowe widzę są podobnie, miałbym właśnie zamiar przechowywać też na niej sporo materiałów video itd więc raczej wersja 500gb lub min 320gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie działa to u mnie, nie wiem czemu. Jest opcja "Odtwarzanie przez wiele wyjść jednocześnie", ale dla pewności podłącz głośniki do wyjścia TV.

Co jest bardziej opłacalne to trudno stwierdzić. Jeśli chcesz mieć dużo miejsca, to nie ma sensu kupować Slim i wymieniać dysk, lepiej od razu kupić z dużym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę było by szkoda gdyby nie dało się dźwięku przez głośniki puścić, jeszcze przecież nie mam tej przejściówki więc nie mam jak do TV podłączyć aby sprawdzić ; ] (dopiero jak będzie konsola wtedy zamówię).

Ważniejsze aby po podłączeniu pod kino domowe dźwięk był, a z tym raczej nie powinno być problemów ?

Nie rozumiem zbytnio Twojego stwierdzenia " Jeśli chcesz mieć dużo miejsca, to nie ma sensu kupować Slim ... " ale przecież z tego co widzę to Slim jak i Super Slim mają modele po 500gb np tutaj:

http://www.komputronik.pl/product/110971/Strefa_Gier/Konsole_i_akcesoria/Sony_Playstation_3_Slim_500GB_PL.html

Cenowo to jest tam z ~10zł różnicy, chodzi po prostu o tu który model "lepszy" bo trochę jakoś ta SS wygląda tandetnie niż Slim tylko że to na "moje oko" czy jest coś co przemawia za Super Slim czy coś za Slim ? ? Czy po prostu nie patrzeć brać najnowszy model ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie wiedziałem że są Super Slim 500 GB. W takim razie to już kwestia gustu (teoretycznie ss ma jeszcze lepszą technologię, więc powinna być jeszcze mniej awaryjna, ale już Slimy praktycznie nie mają z tym problemu).

Co do kina - wyjścia z telewizora dają takie same, albo większe możliwości przesyłania dźwięku, więc tym, że nie można przesyłać do dwóch urządzeń jednocześnie bym się nie przejmował (chyba że chcesz słuchać muzyki z PS3 po omacku, przy wyłączonym telewizorze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...