Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Macieq

Wymiana części lub nowy komputer do 4000 zł.

Polecane posty

Witam !

Mój sprzęt to :

ASUS P5N32-E SLI

Intel Core 2 Quad Q6600

Radeon HD 5770

4GB RAM

Chciałbym się dowidzieć czy warto wymieniać jakieś części do tej kwoty, czy od razu brać nowy komputer ? Jeśli cały komputer proszę o podanie konfiguracji. Będzie on używany głównie do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Chieftec CFT-560-A12S 560 V, a obudowa Cooler Master CM 690

W najbliższej przyszłości nie zamierzam podkręcać procesora, może wtedy kiedy nauczę się więcej na ten temat.

Zasilacz i buda mogą zostać. A co z dyskiem i nagrywarką - są na złączu SATA? No chyba, że chcesz jakiś szybszy i większy dysk, to wtedy można pokusić się o wymianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widziałbym to tak:

http://techplanet.pl...s=58719&s=56713

Wydajny czterordzeniowy procek, chłodzenie na niego, porządna płyta główna, 8 GB RAM, wydajna karta graficzna z dobrym chłodzeniem i SSD 128 GB.

Jak wspomniałem, dysk, nagrywarkę, obudowę i zasilacz zostawiamy ze starego zestawu.

Do i7 moim zdaniem nie warto dopłacać - w grach wypada niewiele lepiej lub też porównywalnie do i5, a w przypadku zestawu deBuga masz wersję z zablokowanym mnożnikiem, której nie podkręcisz (lub tylko o kilkaset MHz, ale musiałbyś wtedy wziąć inną płytę, niż w tamtym zestawie). Gdy zaś wykręcimy i5 2500k, to z miejsca będzie wydajniejszy w grach od niekręconego i7.

Na SSD instalujesz system i ewentualnie najczęściej używane gry/programy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak myślę, że zasilacz można by jednak wymienić. Ten Chieftec nie jest zły, ale to już dość stara konstrukcja i gdybyś brał się za kręcenie procka i karty, to warto mieć na pokładzie coś lepszego.

Można go jeszcze opchnąć za sensowne pieniądze, więc w sumie dopłata do nowej zasiłki nie będzie jakaś wielka. Np. http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-core-550w,20097.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy można zostawić Chiefa. Ale skoro definitywnie nie chcesz kręcić, to zmień wtedy procek na i5 3470, a płytę na np. MSI B75A-G43, bo w takim wypadku nie ma sensu dopłacać do proca z odblokowanym mnożnikiem i płyty do kręcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmieniać, to na i5 3570k (k = odblokowany mnożnik = można ładnie kręcić). Natomiast 3570k mocniej się grzeje i gorzej kręci od i5 2500k (choć rdzeń w rdzeń jest ciut wydajniejszy), a do tego kosztuje więcej, więc wg. mnie lepiej zostać przy 2500k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...