Skocz do zawartości

Arcania Gothic 4 na Radeonie 4670


joey33

Polecane posty

Witam,

Zmuszony jestem założyć nowy temat bo nie znalazłem niestety na forum rozwiązania. Kupiłem grę z gazetą ale szczęście nie trwało długo.

Instalację uruchamiam ręcznie przez autoplay (w sumie wpadłem na to zanim znalazłem na forum), kończy się pomyślnie ale sama gra podczas uruchamiania kończy się komunikatem 'Program Arcania przestał działać' + opcja zamknięcia okna lub szukania rozw. w sieci.

Szcz. błędu:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: Arcania.exe

Wersja aplikacji: 1.1.0.1433

Sygnatura czasowa aplikacji: 4cc66501

Nazwa modułu z błędem: Arcania.exe

Wersja modułu z błędem: 1.1.0.1433

(...)

Konfiguracja komputera to i5 2500K, 8GB, Win 7 PL 64Bit, Ati Radeon 4670 (ster. z maja 2011).

Czytam w readme, że potrzebne jest PhysX Nvidii (domyślam się, że to obsługuje wył. GeForce) ale jednocześnie w sieci czytam, że ludzie odpalają Arcanię na Radeonie takim jak mój.

Jak mogę uruchomić program?

Z poważaniem,

Joey33

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Physx działa niezależnie od karty graficznej. Jedynie dodatkowe elementy (typu latające papiery itp. w Batman: Arkham Asylum/City) są, zdaje się, zależne od karty i można je odpalić przy odpowiednio mocnym GPU nVidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, samej instalacji PhysX (katalog 'support' na dvd) nie można na Radeonie wogóle uruchomić. Soft jest dedykowany NVidii.

Bzdura. Sterowniki te można zainstalować nawet mając kartę AMD. Co więcej - czasem bez tego nie uruchomimy gry (nawet, jeśli nie właczymy efektu, drivery muszą być zainstalowane). Na moim Radeonie PhysX działa, tylko niestety z ~20% wydajności, co jest okupione faktem, że karty AMD nie obsługują tego bezpośrednio. W Borderlands 2 ustawienie efektu na medium działa, tyle, że spadek klatek nie pozwala na grę, a na low również nie jest zbyt płynnie - zależy, ile dzieje się na ekranie. W innych grach, np. Mirror's Edge jest podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gr22 - dzięki za chęć pomocy ale plik pobrany z drugiego postu również kończy się tym samym błędem, po zgodzie na licencję, wyskakuje komunikat: "Fatal error - the application ended prematurely because of an error". Z tego co pamiętam plik z PhysX na dvd z gazety był chyba w tej samej wersji.

A do Ciebie Prometheus mam prośbę - starożytni mawiali 'damnant quod non intelligunt' więc zanim się uniesiesz z tym wartościowaniem co jest bzdurą a co nie jest, sprawdź proszę. Jeśli się ta instalacja u mnie nie uruchamia to znaczy, że sie nie uruchamia i mogę sądzić, że to pewnie przez dedykowaną Nvidii technologię.. My Polacy mamy jakieś obciążenie z tą wrogością do siebie nawzajem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ joey33 - no niestety, ale znam przykład gier, które muszą mieć zainstalowany PhysX, nawet, jeśli masz kartę AMD (u mnie wyskoczył komunikat z wymaganiem instalacji driverów PhysX). Skoro u mnie na Radeonie działa, to znaczy, że na każdym nowszym (od HD4xxx?) musi działać. Próbowałeś pobierać np. stąd? To, że piszę "bzdura", to nie dlatego, by komuś na złość robić, a dlatego, że mam dobitne dowody na niesłuszność ów faktu.

http://forum.nordicgames.at/showthread.php?174082-Win7-64-bit-Steam-version

Managed to get it runing, reinstalled the physx drivers and updated the ATI catalyst suite. Then restarted the PC everything now seems to be running fine.

Mnie za to wkurza nasza Polska upartość. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź; z tego linku pobierałem już wcześniej, zrobiłem dla Ciebie zrzut ekranowy - dzieje się to zaraz po akceptacji warunków licencji. http://englishcafe.pl/dla_Prometheusa.jpg

a oto konkretnie model mojej karty (archiwum) http://www.komputron...ct/62502/_.html

co do upartości bracie to uparta jest jedynie moja karta;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...