Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wizardius

Czego warto sie nauczyć?

Polecane posty

Otóż, problem jest (z mojej perspektywy) dość prosty. Dużo siedze w photoshopie, robie laye,grafiki itd. Problem polega na tym, że kompletnie nie znam się na programowaniu/kodowaniu stron.

Chciałbym zrobić portfolio - no ok, mam laya, ale nie wiem co dalej.

Przykładowo mam laya pod stronke dla jakiejś firmy. Firma chce siedzieć na joomli/webspellu - tutaj już wgl kosmos. Jedyne co w miare ogarniam, to HTMl (podstawowe, naprawde podstawowe reguły).

Tak więc pytanie dość poste:

Jakie skrypty są na czasie? Joomla, Webspell, SMF, mybb, phbb. Tzn konkretnie, CO SIĘ SPREDAJE?

i Drugie:

Od czego zacząć się uczyć? Co dalej?

PS.

Myślałem (w sumie nadal myśle), czy w moim przypadku opłacało by się kupić program Artisteer. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 95% przypadków firma ci nie powie że chce stronę na jakimś konkretnym systemie. Naucz się po prostu jednego (wordpress / drupal będą najlepsze chyba) i stawiaj na nim wszystko. Przy czym żeby zintegorwać stronę z systemem musisz znać przynajmniej html + css (zeby napisać szablon) + podstawy php (zeby nic nie zepsuc podczas integracji szablonu z zsystemem), więc daleka droga przed tobą.

Optymalnym rozwiązaniem byłoby podzlecać zakodowanie i podpięcie pod system komuś kto się na tym zna, a ty w międzyczasie ucz się tego co napisałem wyżej jeśli koniecznie chcesz wszystko robić sam.

Myślałem (w sumie nadal myśle), czy w moim przypadku opłacało by się kupić program Artisteer.

Nie. Zapomnij od razu o jakichkolwiek edytorach WYSIWYG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znas, albo ktoś inny zna, jakieś dobre kursy internetowe (.pdf'y itp), żeby ogarnać HTML+CSS? Pamiętam, do C++ kiedyś był taki fajny kurs w pdfie...

A wgl wiesz, jak działa Artisteer? Bo kiedyś na trailu coś tam robiłem, było naprawde kozacko, później tylko export pod joomle/drupala/wordpressa/zwykły html+css i wio.

EDIT: Znalazłem:

http://pl.html.net/tutorials/html/

Wygląda na ciekawy i uporządkowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wgl wiesz, jak działa Artisteer? Bo kiedyś na trailu coś tam robiłem, było naprawde kozacko, później tylko export pod joomle/drupala/wordpressa/zwykły html+css i wio.

Nie wiem i wiedzieć nie muszę, wystarczy sam fakt, że to wysiwyg, które z natury są beznadziejnym rozwiązaniem.

Szybkie googlowanie i widać, że to takie samo badziewie jak frontpage i inne tego typu wynalazki - z zewnątrz strona jakoś wygląda (chociaż i z tym bywa różnie), w kodzie bajzel (zresztą, na stronie tego programu w "samples" znalazłem stronę opartą jeszcze na tabelkach, no bez żartów smile_prosty.gif ). Do tego nie radzi sobie z jakimikolwiek modułami opartymi na ajax + 123456 innych problemów.

http://pl.html.net/tutorials/html/

Wygląda na ciekawy i uporządkowany.

Bardzo pobieżny i przeterminowany (przejrzałem z grubsza wszystkie "lekcje" i ani razu się znacznik <div> nie pojawił, no błagam). Standardowo polecę to: http://www.w3schools...tml/default.asp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...