Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Devius

Sons of Anarchy (2008 - 2014)

Polecane posty

7334336.3.jpg?l=1347253092000

Reżyser:

Kurt Sutter

Obsada:

Charlie Hunnam - Jackson "Jax" Teller

Katey Sagal - Gemma Teller Morrow

Ron Perlman - Clarence "Clay" Morrow

Ryan Hurst - Harry "Opie" Winston

Maggie Siff - Tara Knowles

Mark Boone Junior - Robert "Bobby" Munson

Tommy Flanagan - Filip "Chibs" Telford

Kim Coates - Alex "Tig" Trager

i inni.

Serial opowiada o gangu motocyklowym, który chroni swoje małe miasteczko Charming w stanie California przed wielkimi deweloperami, dilerami narkotyków. Historia skupia się na rodzinie Tellerów/Morrow, gdzie nie wszystko wygląda kolorowo - głównym problemem są oni sami i ich decyzje podjęte w przeszłości. Jednak ochrona miasta i klub motocyklowy to nie wszystko, co klub robi w mieście. Założycielami klubu byli dawni weterani wojny i dzięki kontaktom z Irlandczykami handlują bronią na terenie swojego miasta...

Według mnie chyba jeden z najlepszych dramatów aktualnie nadawanych. Wstrząsająca historia od samego początku, a z sezonu na sezon jest coraz lepiej (zakończenia naprawdę są niszczące, nawet jeśli sezon trzymał średni poziom). Jak podałem wyżej obsada jest cacy. Oczywiście nie obejdzie się bez postaci, które irytują najbardziej

Gemma od samego początku serialu mnie niezmiernie denerwuje, wtrąca się w nieswoje sprawy, miesza między Jaxem a jego ex (która później i tak będzie jego żoną). Tak samo jej mąż - Clay, który zrobi wszystko by dorobić się jak największej ilości pieniędzy, nie licząc na dobro klubu

Ten, kto serial oglądał proszę śmiało zaglądać w spoiler, bo w sumie nie uchyliłem zbyt wielkiego rąbka fabuły piątego sezonu.

Najbardziej w serialu podoba mi się motyw "na Martina", gdzie autorzy nie boją się uśmiercać postaci, dlatego nie staram się do żadnej przyzwyczajać, bo wiem, że prędzej czy później coś się może jej stać.

A jak z wami? Oglądacie? Zapraszam do dyskusji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyłem oglądać Synów razem z dziewczyną i jestem bardzo zadowolony ;) Serial spokojnie się znalazł u mnie na liście najlepszych seriali jakie oglądałem, może nie na samym szczycie ale w drugiej połowie już tak. Świetny pomysł, wykonanie na mistrzowskim poziomie a scenariusz i bohaterowie fantastyczni. Czego chcieć więcej? Bawiłem się przy tym znakomicie, Sons of Anarchy dał mi dużo przyjemności a oto w tym chodzi prawda? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega wspominał mi o Synach, olałem go. W wakacje, w pewien deszczowy dzień odpaliłem pierwszy odcinek i wsiąknąłem. Ostatni odcinek obejrzałem wczoraj. Przez te całe 7 sezonów w jakiś sposób potrafiłem sobie wyobrazić, co przeżywa Jax. Nie wiem czy to co napiszę będzie zdradzało fabułę, więc lepiej naskrobię to w spojlerze.

Doskonale ukazane jest jak otaczająca rzeczywistość wpływa na to kim jesteśmy. Jax od małego był wychowywany w kłamstwie. Miał stać się brutalny. W pierwszych odcinkach widać, że nie potrafi się przełamać, dopiero w dalszych sezonach nie boi się brudzić sobie rąk. Jest rozrywany miedzy miłość do klubu i rodziny. Coraz bardziej robiło mi się go szkoda, ale zakończenie całego serialu to po prostu petarda. Nie spodziewałem się takiego zakończenia. Rzeczywistość, śmierć żony oraz możliwość, że jego dzieci staną się podobnedo niego , doprowadziło do tego, że Jax wolał odejść w identyczny sposób, jak jego ojciec.

Jeszcze dzięki temu serialowi zwróciłem uwagę na twórczość The White Buffalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...