Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ngx

Sound Blaster Audigy SE - warto pchać do komputera?

Polecane posty

Witam! Sprawa wygląda następująco: posiadam wiekową już kartę dźwiękową SB Audigy SE, którą wyciągnąłem z poprzedniego komputera. W obecnym mam póki co jedynie zintegrowaną kartę Realtek ALC887. Czy w takim wypadku warto pakować starą kartę do budy? Nie liczę na diametralną poprawę jakości dźwięku, ale mam wrażenie, że SB mimo wszystko powinien być choćby minimalnie lepszy od integry (nawet drobna poprawa brzmienia jest dla mnie istotna)? Póki co używam słuchawek Panasonic HTX7 (zmodowane), a głośniki to w zależności od sytuacji - Logitech Z5500 gdy gram/oglądam filmy na TV lub stary, ale przyzwoity zestaw stereo przy korzystaniu z kompa przy biurku. W nieokreślonej przyszłości na pewno zainwestuje w lepszą kartę dźwiękową i słuchawki, ale póki co mam inne priorytety zakupowe, stąd moje pytanie. Dodam, że chcę używać nieoficjalnych sterowników - P17X SupportPack. Jeżeli jednak nie warto, to sobie odpuszczę.

Gwoli wyjaśnienia, czemu po prostu nie spróbuję, skoro i tak już mam tą kartę: mam w obudowie wyłamywane zaślepki i w razie, gdyby to była padaka, nie chcę mieć z tyłu obudowy czarnej dziury ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc i sugestie. Zainstalowałem kartę i wspomniane sterowniki, i różnica na słuchawkach jest bardzo duża - zwłaszcza na profilu słuchawkowym. Temperatura karty na sporym obciążeniu (godzina gry w Max Payne 3 na wysokich ustawieniach) - około 60 stopni, więc nie ma tragedii smile_prosty.gif (lekko podkręcony HD7770). Będe obserwował temperatury, ale zdaje się, że wszystko jest w porządku. Dzięki raz jeszcze smile_prosty.gif

Jeszcze jedno pytanie tak przy okazji: czy korzystając z wyjścia optycznego przy odtwarzaniu filmu z cyfrowym zapisem 5.1 (Dolby Digital albo DTS) obciążany jest procesor komputera czy za obróbkę odpowiada karta dźwiękowa? Mam jakąś tanią dźwiękówkę zewnętrzną na USB z wyjściem optycznym i podczas odtwarzania przez wyjście cyfrowe komputer jest bardzo obciążony - czy na karcie pokroju tego Audigy będzie to samo? No i jeżeli tak, to jaką kartę za - powiedzmy - 100 zł byście mogli polecić, która będzie pozbawiona tego problemu (o ile to w ogóle możliwe)?. Nie mogę tego teraz sprawdzić na Audigy SE, ponieważ jej wyjście optyczne jest w formie wyjścia jackowego, a nie mam kabla jack-optyk żeby podłączyć pod głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...