Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubi64

Karta graficzna+system do około 2000 zł

Polecane posty

Ok, znalazłem listę gier które nie wspiera windows 8. http://www.hardcore-...mes-no-win8.php

A tu są gry oficjalnie wpierane (oczywiście nie wszystkie, które działają) http://www.alienware...dows-8-for-now/

To są jakieś jaja! Nie będzie można odpalić w chociażby Batllefielda Bad Company 2, choć wyszedł w 2010 roku...

Oczywiście biorę Windowsa 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pójść do 1 GHz na zegarze i do 1.5 GHz na pamięci, ale nie ma sensu podkręcać tej karty, przecież i tak będziesz miał 60 FPS'ów we wszystkich grach.

BTW - Windows 8 miałem i z zainstalowanych ok. 10 gier, każda działała bez problemu, z takimi samymi FPS'ami.

Bez konfliktów instalują się też takie programy jak Steam, Origin, Audacity, foobar2000.

Nie spotkałem się z problemem niekompatybilności, jednakże do gier poleciłbym Windows'a 7 ze względu na większą prostotę i jednak 100% wsparcie każdej, aktualnej gry.

Nie ma aktualnie żadnych programów, które działałyby tylko na Ósemce. Słyszałem też o takich problemach, jak wycieki prywatności użytkownika do różnych serwerów MS itp., ale nie wiem czy to prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Kurde, z nieba mi spadłeś chłopie :) Siedziałem na wielu forach, próbując się zdecydować Win 7 czy Win 8.

Teraz myślę, że wezmę Windows 8. Mój wujek, informatyk przekonywał mnie, że nie ma się co zastanawiać i brać "ósemkę". Słyszałem jednak o problemach, np. Homefrontem czy Pes 2013 (do gier sportowych mam konsolę, wiec to dla mnie bez różnicy).

Windows 8 jest sporo trańszy (oszczędzam ponad 200zł) i raczej przyszłościowy.

Testowałeś gry ze Steama? Gry Valve działają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie, mam problem. Właśnie wróciłem ze szpitala i dowiedziałem się, że podczas przeglądania internetu przez mojego tatę, nagle komp zawiesił się (?) i pojawił się szary ekran. Teraz normalnie z niego korzystam i zaraz potestuję w grach. Myślę, że siada karta graficzna, jest już stara, pracuje bardzo głośne i nie ma najlepszych temperatur. I teraz moje pytanie:

Czy znacie jakieś programy do testowania sprawoność procesorów i kart?

Zanm oczywiście programy typu 3DMark, ale jaką wersję wybrać? Natrafiłem także na program Hot CPU tester Pro, ale czas testu miał wynosić 6 godz! Sprawa jest BARDZO PILNA, więc proszę o szybką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz sprawdzę. Gram w Left 4 Dead 2 i wszystko jest Ok, nie ma zadnych artefaktów.

Temperatura procka w stresie- max. 53 stopnie, są ok?

A karty- max 80 stopni, wiem, że dużo, ale radiatorki w karcie już chyba nie wydalają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to nie wiem. Dysk sprawdzam, ale po "quick scanie" w HD Tune wszystko wydaje się ok. Dobrze, a czym można testować kartę?

I tak zmienie ją dosłownie w tym tygodniu, ale chcę być pewien czy wszystko inne jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz puszczę test, boję się tylko, żeby się nie spaliła pod obciążeniem...

Jest możliwość, żeby się spaliła?

Karta po 11 min. osiągnęła 100 stopni ! Już została schłodzona, ale teraz wiadomo, że to wina karty, w tym tygodniu zamawiam radeona hd 7970, RAM i system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...