Skocz do zawartości

TERA


Bethezer

Polecane posty

To czy w Terze jest lepsza walka czy GW2 to akurat jest kwestią gustu, bo w Terze został zastosowany system No-Target. Terę prędzej można by porównywać z C9 albo RaiderZ, ale nie GW2.

W Terze teoretycznie nie ma grindu. Często pojawiają się jednak questy typu idź, zabij 10 mobów X i 10 mobów Y. Jeżeli ci to przeszkadza, to niestety Tera nie jest grą dla ciebie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Terze teoretycznie nie ma grindu.

Wut? Przecież Tera to jeden wielki grind schowany pod płaszczykiem kiepskich i nudnych questów. Dopiero później można się w miarę fajnie pobawić, kiedy zaczyna się bieganie na różne dungeony. Ale poza tym to grindówka czystej krwi, prócz mechaniki walk nie różniąca się niczym od typowych, azjatyckich przedstawicieli gatunku.

Często pojawiają się jednak questy typu idź, zabij 10 mobów X i 10 mobów Y.

Może inaczej, czy pojawiają się inne questy niż zabij 10 X i przynieś Y do Z, ewentualnie samo zabij 10 X. No, w ostateczności tylko idź do Z :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, nie mam nic do grindu ale muszę się zgodzić z b3rt. Tam serio nic nie ma poza grindem. Kompletnie nic. Do tego znalazłem na 1 lokacji może ze 4 typy stworzeń na krzyż. To nie byłby taki problem gdyby się tak strasznie wolno nie lvlowało. Może jestem trochę rozpieszczony przez WoWa ale dla porównania wbiłem o wiele wyższy poz w tym samym czasie i się lepiej bawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Stagnacja w tym temacie ogromna, mimo, że na serwerach całkiem sporo Polaków. Wypowiem swoje zdanie, bo wszyscy tu jadą po terze bez masła wink_prosty.gif Szukałem jakieś gry na ferie i wybór padł akurat na tą. Razem z trzema kolegami założyliśmy sobie konta i zaczęliśmy pykać. Obecnie mam już 34lvl na 60 więc chyba mogę się wypowiedzieć. Na plus idzie bardzo ładna grafika, system walki i PvP. Na minus monotonia związana z questami, którą tyle o ile maskuje genialna walka, do czasu. Największą frajdę daję wspomniane PvP, wypady z kumplami czy gildią w tereny i zabijanie innych, niczego się niespodziewających graczy. Z drugiej strony boli, kiedy trzech przeciwników wyskoczy od [beeep] strony i w parę sekund cię zabije, ale to przestroga, aby nie chodzić samemu. W tej chwili jest to lepsze z darmowych MMO, jednak jeśli chcecie zaczynać, to moim zdaniem tylko na serverze PvP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Potrzebuje małej pomocy. Mianowicie, gram sobie warriorem lvl 14 i nie wiem jak zaczynać walkę? Jak najlepiej wyprowadzić combo. W dodatku jak używać skilli, które są na paskach o całej długości ekranu... toć to trzeba mieć zręczność jak nie wiem co : D

Szukałem jakiegoś mmo i się wkręciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

EDIT: Daję edyta na początku bo ważniejsze niż cały post tongue_prosty.gif. Jak to jest ze np keye.pl dalej sprzedają ową grę ? W opisie napisane jest że daje status Founder, czyli ten status co go otrzymali wszyscy ludzie co kupili Terę przed przejściem na F2P. Ale ludzie od Tery w jednym z newsów gdy ta gra przechodziła na free napisali że po przejściu jedynym sposobem na dostanie konta Founder będzie znalezienie edycji pudełkowej nienaruszonej i użycie kodu z pudełka - bo zaprzestają sprzedaży cyfrowej (logiczne). Skąd więc takie sklepy mają jeszcze klucze do edycji standardowej ?

Heh, przeglądałem co jakiś czas info o Terze na Steam, miała być dostępna w 2013 a teraz status zmienił się na 2014. Podobno wszystko przez te mikro-płatności a raczej ich konflikt z polityką Steama i Valve na temat takich płatności w grach na ich platformie (chociaż Planetside 2 mają do pobrania normalnie). Myślałem żeby olać Steama i po prostu pobrać normalną wersje ale...

...ale jak przeczytałem ten temat a w szczególności post iHS'a to sobie raczej odpuszczę ową produkcję. Dla samego sprawdzenia walki, grafiki i loli dziewczynek Elin oraz sex-bomb Castanic (różne produkcje widziałem/ogrywałem ale wykonanie tej drugiej rasy do tej pory mnie zadziwia) nie chce mi się tego ściągać. I z tego co czytam to community gorsze niż w WoT. Szkoda czasu na te 20+ giga confused_prosty.gif

Eh panie, i w co tu grać. GW2 się według mnie sypie jak nieszczęście (gram już tylko wtedy gdy mój serwer się weźmie do roboty na WWW), Tera jednak typowo azjatycko-nudna, do Aiona nie chce mi się wracać...został mi WoT który z dnia na dzień mnie bardziej irytuje (w zasadzie to kombo irytacji gra+społeczność)

Oby ten cały Everquest Next wprowadził faktycznie rewolucje a nie skończył na contencie "popłuczyny po obietnicach" tak jak zrobiło to GW2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dodam dla jasności, żeby nie było niedomówień: nie doszedłem do tych najfajniejszych części gry, wg. powyszych opinii, dobiłem do jakiegoś 30 lvl-u i umarłem z nudów, ale może gdyby zagryźć zęby i dalej grindować, to później byłoby fajniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, byłem wczoraj u znajomego który kiedyś pobrał Terę. Założyłem sobie konto i pograłem chwilę. Co mogę powiedzieć.

-Tak jak pisał iHS - questów jest ledwie 3 rodzaje: Ubij x mobów (ewentualnie zdobądź x itemów z mobów co i tak sprowadza się do ich bicia a na dodatek nie każdy mob może zdropić item), przynieś cośtam albo gadaj z ludźmi. No nie wiem jak na wyższych levelach ale questy to po prostu zwykły grind i nic więcej

-Po słowie "action" opisującym walkę w Terze spodziewałem się czegoś innego....żeby użyć jakiegokolwiek skilla atakującego trzeba stać w miejscu (!!) Zwyczajny podstawowy atak pod LPM przerywa ruch, nie da się chodzić i atakować. Przez to gra jest zwyczajną zabawą w jakiegoś berka czy cos. Walnij moba, odejdź w bok unikając jego ataku, walnij go jeszcze raz, odejdź dalej, podejdź i walnij...śmiech na sali, to ma być "action" ?? Do walki w GW2 się nie umywa. Jednak jeżeli usunąć to słówko to sama walka jest zrealizowana ok, nic innowacyjnego (po prostu zabrali targetowanie, dali celowniczek i wiśta wio) ale może być

-Grafika jak najbardziej na +. Jest ładnie, jest szczegółowo i całkiem niezła optymalizacja (aczkolwiek podkreślam że nie wyszedłem poza startową wyspę więc nie wiem jak później). Fpsy skaczą z 18 do 50.

-Minus natomiast że jedna klasa - jeden typ broni. Jak dla mnie to śmiech na sali. Grasz Archerem ? Ok, masz łuki i tyle. Grasz Sorcem ? Ok, masz tu jakiś dysk (a nie staff...). Grasz Lancerem ? To masz lancę i się ciesz. Zero customizacji. Do tego na armor składają się wyłącznie 3 elementy - pancerz na tułów, buty i rękawiczki. Nic więcej. Dochodzą tylko pierścionki i kolczyki.

Pozostałe spostrzeżenia:

Gra nie wygląda na P2W. Generalnie cash shop porównałbym do tego z GW2. Bo i tu i tu mamy: pełno kostiumów, "account services" czyli dodanie zakładek w banku, plecaku czy slot na postać, różniaste boosty np do expa, kluczyki do skrzynek. Do tego w Terze dochodzą mounty, ale z tego co czytałem można mounta dostać za darmo. Nie znalazłem itemów które dawałyby przewagę osobom płacącym. Do tego o ile dobrze wyczytałem to większość itemów z cash shopu można sprzedawać u brokera.

Jedyna różnica to chyba w tym booście do expa. W GW2 jest nieco zbędny bo z mobów i tak leci mało exp, przydaje się ewentualnie przy lvlowaniu altów. Natomiast że Tera to typowa grindówka to wygląda mi na to że tam exp boost już robi różnicę.

Aha - to e to jest sklep NA. Grałem na NA bo kumpel ściągnął ich klienta. Myk jest taki że wersję EU ma Gameforge, a każdy obeznany wie co to za firma. Nie dam sobie ręki uciąć że w sklepie EU nie ma itemów P2W (jak to zrobili w Aionie). Za to na pewno europejski sklep jest droższy (czasem mało a czasem dużo) od amerykańskiego.

No i generalnie Gameforge spartoli każdą grę której się dotknie. Googlując wyszukałem opinie że o ile NA jest ok i się trzyma (w lokacji startowej było całkiem sporo ludzi) to podobno EU już umarło (co prawda server status pokazuje "high"...ale to z oficjalnej strony więc może to być tylko "zachęta" podczas gdy serwery są pewnie "low").

Cała ta Tera jest w zasadzie identyko jak Aion tylko że z innym systemem walki. A skoro identyko to GF potraktował ją jak Aiona. Więc to co było tam jest i tu. Droższy sklep, ostre poślizgi z patchami, zero supportu (teoretycznie jest praktycznie olewa wszystkich), zero dbania o gracza, zero konkretnych eventów. Tak wyczytałem więc pewnie tak jest. Do tego podobno GF wyciął masę contentu z oryginału, w grze jest albo była cenzura (nie ma jej w NA) no i jak pisałem - w Aionie dowalili itemy P2W to i pewnie tu dowalą o ile tego już nie zrobili.

Cóż, posty na forum amerykańskiej Tery o tym żeby Enmasse (czyli "opiekun" wersji NA) przejął od Gameforge'a wersję EU mówią same za siebie. Ludzie błagali o to dodając po prostu że GF zrujnował tą grę. Cóż, taka sama historia jest w Aionie, pamiętam że ludzie robili nawet petycje żeby ta firma co trzyma Aiona w Ameryce przejęła też Europę.

Pozostaje więc pytanie: "Czy grać ?". Cóż, myślę że można sobie pograć casualowo traktując grę jako odskocznię (o ile nie razi was grind). Problem jest taki że jak widać wersja EU...chyli się ku upadkowi o ile już nie upadła. Można grać ale pewnie będzie to koszmar. Drugi problem jest taki że ping do serwerów NA jest...chybotliwy. Teoretycznie da się grać (kumpel ma neta +/- 7-8 mega, ping był od 180 do 350, najczęściej w okolicach 230) ale lag jest zauważalny i niestety widocznie przeszkadza w komfortowej grze bo po prostu refleks jest tu potrzebny a nawet z minimalnym lagiem jest trudno.

Osobna rzecz to oczywiście ogrom danych do pobrania - u kumpla było to 30 giga bez 100 mega, mówił że zasysał cały dzień.

Ja osobiście bym popykał w przerwach ale....poczekam aż ktoś pobierze wersję EU i napisze jaka jest skala tragedii xd. Bo na NA średnio mi się widzi gra z tym pingiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja grałam jeszcze niedawno, z kumplem. Ale w pewnym monecie zaczęło mu tą grę notorycznie wywalać:C pewnie nikt nie wie jak temu zaradzić?

(efekt - uruchamiają mu ekrany po kolei w wszystkich podstawowych kolorach a następnie komp wyłącza)

Pewnie coś z kartą graficzną, ale czemu działało a nagle przestało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Gra ktoś jeszcze w TER'e ? Jak tam jest z ilością graczy na serwerach itp.. ? Z jakiej strony musiałbym się zarejestrować jeśli chciałbym pograć ? Bo znalazłem kilka stronek.

http://en.tera.gameforge.com/news/index

http://en.tera.gameforge.com/landingpage/freetoplay?kid=a-60907-02211-1301-b350713a

http://tera.enmasse.com/

To są jakieś podziały na serwery czy co ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera nadal popularna (nawet bardzo), updaty wychodzą często, twórcy ciągle ulepszają end gamy, zamknięcie na pewno nie grozi przez długie lata. Masz wersję US oraz EU. Enmasee to server USA, ten od gównoforge to oczywicie EU. Ze wględów wiadomych lepiej grać w Ameryce, ping pozwala grać całkiem komfortowo, ale ze względu na różnice czasowe mogą omijać cię eventy, jeżeli nie pykasz po nocach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...