Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eszy

Darmowy kurs HTML

Polecane posty

Siema.

Chciałbym się Was spytać, czy znacie jakieś darmowe kursy tworzenia stron internetowych w html, css, javascript itd. znalazłem taką stronę:

http://www.kurshtml.edu.pl/

Możecie mi coś o niej powiedzieć? Czy jest to dobry kurs, i czy znacie jakieś inne darmowe kursy, które są może nawet lepsze od tego.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle przy takich pytaniach polecę to:

http://www.w3schools.../html_intro.asp

Wszystko przejrzyście, a jednocześnie bardzo dokładnie opisane, do wszystkiego są przykłady i możliwość wypróbowania tego o czym się aktualnie czyta, pełno jest odnośników do bardziej szczegółowych informacji jeśli takich potrzebujesz (a potrzebować powinieneś smile_prosty.gif ). Do tego całość jest na bieżąco aktualizowana.

Wprawdzie po angielsku, ale jeśli jest to jakaś przeszkoda to najlepszy znak, że nie powinieneś się póki co brać za robienie stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zap

Co złego w tym, że ktoś woli czytać w ojczystym języku?

Jasne, jakieś rzeczy nie ujęte w kursie po polsku przeczyta, jak już będzie znał podstawy html'a.

Im więcej się wie o danej dziedzinie, tym łatwiej czytać obcojęzyczne artykuły na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eszy

Z podanego przez Ciebie kursu korzystałem, gdy robiłem stronę w gimnazjum. Zgodzę się z tomsto100, że w jeśli chodzi o obecne standardy to w niektórych miejscach leży i kwiczy, ale jak w moim przypadku do celów szkolnych w zupełności wystaczy.

Kurs podany przez Zapa jest bardzo dobry, ale jak sam widzisz - po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zap

Co złego w tym, że ktoś woli czytać w ojczystym języku?

Nic złego, po prostu nie ma to sensu. smile_prosty.gif Podstaw html można się nauczyć z polskiego kursu, podstaw css również. I co dalej? smile_prosty.gif Rozsądnej strony dzięki temu i tak się nie napisze, a o reszcie tego webowego cyrku polskich, sensownych materiałów online po prostu nie ma. Dalej - każda dokumentacja, api, wprowadzenia do framweworków czy bibliotek, komentarze w kodzie stron, nawet głupie tutoriale opisujące nowe funkcjonalności czy tricki - to wszystko jest po angielsku.

Dlatego uważam, że jeśli się tego języka nie zna to nie ma się co brać nawet za te podstawy bo żadnego pożytku z tego nie będzie, html + css to zdecydowanie za mało że postawić stronę (no chyba że robi się ją na zaliczenie informatyki w gimnazjum, wtedy be my guest smile_prosty.gif ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że jeśli się tego języka nie zna to nie ma się co brać nawet za te podstawy bo żadnego pożytku z tego nie będzie

Ja nie piszę o sytuacji, w której ktoś ledwo zna angielski, a o tym, że człek woli czytać po polsku, bo zna ten język lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem to nie jest kurs xHTML (od długiego czasu zresztą nieuaktualniany)? Jeśli tak, to IMHO nie ma sensu uczyć się wymarłego niemal standardu. Jeżeli już ogarniać podstawy, to czegoś świeżego. Jeśli wolisz po polsku, to polecam tą stronę. Tak czy inaczej nie mogę potwierdzić, czy na podanej stronie nie ma jakichś błędów / niedomówień, link podany przez Zapa na pewno będzie najlepszą alternatywą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...