Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oktaworys

Jak samemu złożyć kompa?? :)

Polecane posty

Srubkami ? no chyba ze masz jakas porzadna obudowe to mozna bez srubek 8) pamietaj zeby nie przykrecac mobo to tacki tylko najpierw srubki mosierzne [ takie male zlote ] do tacki a pozniej mobo to tych srubek, inaczej spalisz plyte, pozniej wkladasz dyski ,napedy itp , potem reszte GPU , karte dzwiekowa co tam masz i podlaczasz kable i zasilacz.

PS pamietaj ze najpierw instalujesz procesor na plycie a dopiero pozniej mocujesz plyte w obudowie, aha no i paste na procesor trzeba dac =]

To chyba wszystko , jak o czyms zapomnialem to niech mnie ktos poprawi . Peace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując kompa w częściach siłą rzeczy dostajemy instrukcje ,prawda?

Czyli mając instrukcje po polskiemu do mobo bez problemu powinniśmy podłączyć wszystkie podzespoły prawidłowo.

Pewnie ktoś zapyta co zrobić jak instrukcja jest po angielsku(99% przypadku)?

Ano odpowiedz jest prosta.Każdy sprzedawca części komputerowych i nie tylko jest zobowiązany(czyli to jego obowiązek a nie jak mu sie podoba) dostarczyć do sprzedawanego sprzętu instrukcje po polsku.Jeżeli tego nie zrobi lub stwierdzi że nie musi tego robić(są i takie typy) grzecznie dziękujemy mu i oznajmiamy że kupimy wszystko gdzie indziej.Jest jeszcze sposób alternatywny dla hardcorowców, postraszmy go urzędem do spraw konkurencji i konsumenta czy coś takiego a powinien złagodnieć i przystać na warunki.Informacje o takich przepisach podała mi pani z mojego oddziału uokik,uNie wierzycie sami sprawdzcie.Nie dajcie się oszukiwać sprzedawcom.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sprzedawca dostarcza instrukcje tylko producent / dystrybutor. Sprzedawca, jak nazwa mówi, tylko sprzedaje. Więc nic Ci nie da to, że oddasz zakupiony towar, a pójdziesz do sklepu obok i kupisz to samo, bo tam też nie będzie instrukcji.

Właśnie się nie zgodzę bo w pierwszej kolejności sprzedawca powinien zadbać o instrukcje oczywiście u swojego dystrybutora.Prawda jest taka, że jeden czy drugi instrukcja musi być, i to nie kupujący (zdarzyło mi się że sprzedawca kazał mi sobie ściągnąć z interneu instrukcje) musi sie starać o takie rzeczy.

Nie mówiłem że po zakupie oddajemy towar, miałem na myśli raczej żeby już przed zakupem wszystko było załatwione i jasne.Skoro są przepisy regulujące takie rzeczy należy ich przestrzegać i domagać się swoich praw.W końcu mieszkamy w Polsce a nie w Angli czy chinach i nie potrzebuje się uczć języków tylko po to żeby móc poczytać instrukcję.Dziwi mnie jednak co innego.Jak to możliwe że w tego typu dokumentach jest tłumaczenie na chiński,arabski,rosyjski i inne egzotyczne dla zachodu języki a po polsku.... Przecież polska to nie afryka chyba co.To mnie denerwuje najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale filozofia złożyć samemu kompa. To jest proste jak drut jak nie bardziej. Ja jak składałem kompa to zrobiłem tak. Najpierw zamontowałem płytę główną w obudowie przykręciłem bla bla bla dalej zobaczyłem instrukcje jak zamontować procka i dalej po zamontowaniu procka, a jak kupujesz w sklepie to juz na radiatorze jest pasta wiec nie trzeba sie bawić w smarowanie chyba, ze chcesz jakąś owiele lepsza to można, ale chyba ta standardowa jest dobra. Dobra po zamontowaniu wkładasz pokoleii części i tak dalej jak sie podoba to wszystko jest proste tylko trzeba to robić na spokojnie żeby niczego nie rozwalić, ale jeżeli nie jesteś kaleką itd. itp. Każdy da sobie rade najlepiej składać kompa z kolega który to wie jak zrobić niż samemu potem żałować ze sie cos rozwaliło.

PS: Błędy poprawione.

Proszę poprawić błędy.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne żadna filozofia jak się już to potrafi,ale dla zieleniaka to prawdziwa zmora.

Po drugie skoro ty składasz tak kompa jak piszesz (www.ortografia-gramatyka.pl się kłania) to nic dodać nic ująć :lol:

Nie cytuj poprzedzającego posta, jeśli jest to zbędne.

Masz zapędy moderatorskie? Zwróciłem uwagę na błędy, więc dlaczego to robisz?

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz po prostu instrukcje ”jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem to dasz sobie rade” . Na tym nie trzeba się znać jakoś specjalnie. Trzeba tylko odróżnić jak wygląda karta graficzna, procesor, pamięć ram.

Jak już złożysz komputer czy sam czy to z kolegą to będzie proste. Chyba warto spróbować niż płacić innej osobie za złożenie. Chyba że wszyscy mają pieniądze na takie rzeczy. 

PS. Dzięki za pokazanie moich błędów ortograficznych. :| . Tylko nie wiem dlaczego widzisz tutaj zależność miedzy składaniem komputera a poprawnym pisaniem. Po drugie jest to efekt szybkiego pisania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...