Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daedroth

"Zakochani w Rzymie", 2012, Woody Allen

Polecane posty

film_8687_original_1.jpg

Obsada:

Woody Allen - Jerry

Alec Baldwin - John

Roberto Benigni - Leopoldo

Penélope Cruz - Anna

Judy Davis - Phyllis

Jesse Eisenberg - Jack

Greta Gerwig - Sally

Ellen Page - Monica

Alessandro Tiberi - Antonio

Flavio Parenti - Michelangelo

Alison Pill - Hayley

Alessandra Mastronardi - Milly

Monica Nappo - Sofia

Następny film Woody'ego Allena, którego akcja rozgrywa się w kolejnej europejskiej metropolii.

Tym razem (po Barcelonie, Londynie i Paryżu) przyszła kolej na Rzym. Miasto wspaniałe i słynące z wielu zabytków. Film pokazuje nam historie kilku osób (miłosne, lecz także mówiące o innych sprawach, jak np. sława). Gwiazdorska obsada i aktorski powrót Allena, a także dobry scenariusz przekładają się na kolejny bardzo dobry film w reżyserii genialnego Allena.

Na seans poszedłem licząc na kolejny, po znakomitym " O północy w Paryżu", wspaniały film Allena i po skończonym seansie byłem bardzo zadowolony. Podobała mi się zwłaszcza Ellen Page jako Monica, dawno nie widziałem już tak denerwującej, lecz uroczej postaci. Do tego fantastyczna rola samego reżysera, który w świetnej formie powrócił do aktorstwa.

Ewidentnie widać, że Allen jest w formie i już nie mogę się doczekacj jego następnego projektu, z którym prawdopodobnie wiąże się powrót do Stanów Zjednoczonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny film, trzymający poziom ostatnich produkcji Allena. Fabuła składa się z niepowiązanych ze sobą ściśle wątków, opowiadających o życiu ludzi w Rzymie. Każdy wątek oczywiście jest przedstawiony w krzywym zwierciadle i emanuje aż od humoru w sławnym stylu autora. Tematycznie treści można porównać nieco do niektórych dzieł Gombrowicza, Woody Allen podśmiewuje się z ludzkich zachowań i sposobów myślenia. Można tu przytoczyć na przykład wątek nagłej sławy pana Leopoldo Pisanello, celebryty z przypadku, który tak naprawdę niczym nie wyróżnia się spośród milionów innych Włochów.

Zakochani w Rzymie to film, który intelektualnie jest na dobrym poziomie, daje do myślenia, a jednocześnie nie wymaga bardzo głębokich analiz treści. W sam raz na weekend smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...