Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Baczek1990zg

Laptop 3500zł

Polecane posty

Witam serdecznie poszukuję laptopa do gier, o przekątnej 15.6'

Budżet jakim dysponuję to 3500zł.

Nie ma jednego konkretnego typu gier w jakie gram, ale najbardziej zależy mi na płynności. Nigdy nie gram na wysokich ustawieniach, bo obecnie nie dysponuję takim sprzętem i nie mam takiej potrzeby.

Zależy mi na dobrym dźwięku w grach FPS, głównie chodzi o dźwięk przestrzennych. Czyli żeby słuchawki które mają taką możliwość mogły z niego korzystać, bo w obecnym laptopie (samsung R580) dźwięk jest taki sobie, nawet przy dobrych słuchawkach.

Zależy mi na laptopie bo mieszkam w jednym mieście, a na weekend wracam do domu w innym mieście więc stacjonarny nie wchodzi w grę :)

Nie liczy się bateria, i czas jaki na niej wytrzyma laptop, ponieważ i tak będzie ciągle podłączony do gniazdka. System Win7 64bit

Szukam najlepszej możliwej pozycji pod względem cena wydajność. Do wyglądu nie przywiązuję żadnej uwagi, tylko żeby nie był różowy itp.

Najciekawsza pozycja jaką znalazłem to:

http://www.x-kom.pl/p/79906-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-8gb-750-dvd-rw-7hp64.html

Co myślicie o tym laptopie?

Macie coś innego do zaproponowania? Dlaczego akurat ten model polecacie?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten będzie najlepszy.Możesz śmiało go brać; polecamy go ze względu na lepszy układ graficzny

A wiesz może na jakich detalach na tym laptopie będą płynnie chodziły takie gry jak Wiedźmin 2, Bf3, Dishonored?

Słuchawki 5.1 do gier nie są przydatne, lepiej mieć dobre stereo.

Jakie masz słuchawki?

Jeśli chodzi o słuchawki to posiadałem:

Speedlink medusa 5.1

Słuchawki steelseries 5h v2 usb (7.1) czarne(z dźwięku w tym modelu byłem najbardziej zadowolony)

Obecnie korzystam z:

Sound Blaster Tactic3D Alpha - Creative

Nie są to może modele z najwyższej półki ale można je chyba zaliczyć do dobrych słuchawek :)

A jeśli chodzi o stereo to chodzi ci o głośniki 5+1 tak? To byłby problem z przenoszeniem ich z miejsca na miejsce. W tym laptopie co podałem wyżej są jakieś wbudowane głośniki stereo JBL, wiesz może jak te głośniki się spisują?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo to układ 2.0 taki jak w Alpha.

Do tych alph wbudowany układ dźwiękowy nie ma znacznie, bo dołączona karta USB jest lepsza od właściwie każdej integry.

No tak ale jakoś nie jestem do końca zadowolony z tych słuchawek, spisują się moim zdaniem znacznie gorzej niż steelseries 5h v2 usb (7.1). Zależy mi nie na dźwiękach, basie czy jeszcze czymś innym, tylko żebym słyszał np. że ktoś się porusza za moimi plecami itp. Znasz jakiś model słuchawek który mógłby się w tym aspekcie dobrze spisać? Jest możliwość wymiany karty dźwiękowej w laptopie na jakąś porządną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionieer A1000, ale do nich trzeba lepszej karty, a w przypadku lapka pozostaje jedynie dokupić coś na USB np: Audiotrak Maya u5 lub FiiO E10.

Nie chcę cię urazić i sorry od razu za pytanie ;p ale skąd masz takie informacje? Interesujesz się tym? Czy może sam korzystałeś kiedyś z tym przedmiotów?

Pionieer A1000, ale do nich trzeba lepszej karty, a w przypadku lapka pozostaje jedynie dokupić coś na USB np: Audiotrak Maya u5 lub FiiO E10.

Jeśli chodzi o te słuchawki, to widziałem że mają same pozytywne opinie ale za każdym razem opinie są opierane na wrażeniach po słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów. Myślisz że dobrze spisałyby się w grach i spełniłyby moje oczekiwania z tym dźwiękiem przestrzennym? Nie jestem praktycznie wcale obeznany w dziedzinie dźwięku, jakbyś miał polecić któryś sprzęt z tych co wymieniłeś, który przydałby mi się w pierwszej kolejności, do laptopa ze zintegrowaną kartą dźwiękową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuję się tym, tych pionieerek nie miałem na głowie, ale wg. recenzji mają bardzo dobre pozycjonowanie, ale ktoś bardziej obeznany ode mnie musiał by potwierdzić czy różnica jest warta tej kasy.

Dzięki wielkie za informacje :) na pewno się przydadzą. A te karty na USB dobrze się spisują?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak te wewnętrzne.

Tylko zapomniałem o najważniejszym dużą masz głowę?

Jeśli nie te słuchawki nie są dla ciebie.

Haha Myślę że nie jest jakaś duża, ani też mała, raczej podłużna niż szeroka :) Więc nie wiem czy to dobrze czy źle.

Czyli teoretycznie rzecz biorąc te karty powinny zdecydowanie poprawić jakość dźwięku w porównaniu do obecnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty jakość poprawią, ale w twoim przypadku bym się wstrzymał z kupnem pionieerek, chyba, że znajdziesz jakiś sklep gdzie je mają na miejscu i pozwolą ci je przymierzyć.

W takim razie odpuszczę sobie rzeczywiście kupno słuchawek jeżeli nie będzie opcji przymierzenia ich gdzieś we Wrocławiu i rozejrzę się dokładniej w sprawie tych dwóch kart dźwiękowych które wymieniłeś. Jeszcze raz dzięki za wszystkie informacje :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chwilowo zostawiam temat związany z dźwiękiem, słuchawkami.

Prosiłbym o ewentualne propozycje związane z kupnem samego laptopa :)

Znacie może jakiś wydajny model w wyżej wymienionej cenie?

Albo jakieś wady tego modelu który wyżej wymieniłem? Może model się grzeje albo ma jakieś inne problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności mieć nie możesz. Silniki silnikami, zobaczymy co będzie po premierze nowych konsol. Ale ich na razie nie widać (prócz Wii U), a od razu i tak skoku wymagań nie będzie. Myślę jednak, że przez te 3 lata powinien dawać radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...