Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Baczek1990zg

Laptop 3500zł

Polecane posty

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Całkiem ciekawa propozycja. Podoba mi się że ma tą klawiaturę dla graczy, aczkolwiek to tylko taki bajer żeby przyciągnąć uwagę pewnie ;p , wbudowane głośniki z certyfikatem THX (tylko czy to znaczy że są lepsze niż w lenovo?)

Tylko że mi zależy również na mobilności i nie chcę inwestować w 17,3' cala bo jest mi nie potrzebny taki duży :) wolę kupić 15.6'

No i karta jest chyba wyraźnie słabasza z tego co się orientuję, chociaż z drugiej strony przy mniejszej średnicy ekranu może znalazłoby się coś mocniejszego w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta dużo słabsza nie jest, może jakieś 5-10%. Ale większy ekran to większa nominalna rozdziałka, a przez to większe obciążenie dla karty graficznej. Choć w sumie można grać w niższych rozdziałkach, ale różnie wtedy gry wyglądają.

Co do głośników, to nie wiem, bo nie słuchałem. Ten THX to jednak tylko znaczek, więc tym nie ma się co sugerować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty na allegro zauważyłem, że egzemplarze y580 z i7 mają większą rozdzielczość matrycy. Czy to zbieg okoliczności czy do wyższych rozdzielczości (1920 x 1080) potrzeba dużo silniejszych procesorów? Jeśli notebook ma służyć także do grania to warto zainwestować w procesor i7 w zamian za i5 czy wystarczy ten drugi? Pisaliście wcześniej, że laptop z i7 dużo szybciej się nagrzewa, czy bardzo to zwiększa głośność pracy sprzętu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danny89@

Myślę że wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz, jeżeli wyższym niż mój wymieniony w temacie, to moim zdaniem trzeba brać i7. Wydajność będzie większa, a sam laptop powinien ci służyć przez dłuższy okres. Czytałem na jakimś forum (tylko nie przytoczę ci linku bo czyściłem historię) że sam laptop nie należy do głośnych, aczkolwiek to jest opinia zwykłego użytkownika który mógł być zbyt podniecony kupnem nowego laptopa żeby obiektywnie go ocenić ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę, że ten MSI występuje też w wersji 15.6 - http://allegro.pl/msi-ge60-15-6-i5-3210m-8gb-750gb-gt650m-2gb-fv23-i2580058147.html

Jest też Asus - http://allegro.pl/asus-n56vz-n55-i5-3210m-4gb-750gb-gt650m-windows-i2582000661.html (przez system w zestawie cena jest dość wysoka)

I na tym chyba koniec ewentualnych alternatyw. Jak widać, Y580 z GTX 660M pod względem wydajności wypada najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, w np. w Battlefield 3 różnica będzie wyraźna na korzyść i7. Do wersji z i7 warto jednak pomyśleć nad podkładką chłodzącą - te droższe modele (koło 150 zł) potrafią obniżyć temperatury o kilka-kilkanaście stopni (zależnie od laptopa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam podkładkę pod laptopa, ale zdecydowanie należy ona do tech z niższej półki. Zdecydowanie nie polecam kupowania podkładek chłodzących w granicach 30-40zł ;p Kompletnie nie sprawdzają się w swoim przeznaczeniu, jedyne co przemawia na plus mojej podkładki niby chłodzącej to że wyloty powietrza nie kierują ciepła pod siebie na biurko, tylko w powietrze :) Zna ktoś jakiś konkretny model, który naprawdę ma pozytywny wpływ na grzanie się laptopa?

Dirian@

Kupując laptopa z i7 na pokładzie gry będą płynniej chodziły czy będzie się to również przekładało na możliwość zwiększenia graficznych bajerów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirian@

Kupując laptopa z i7 na pokładzie gry będą płynniej chodziły czy będzie się to również przekładało na możliwość zwiększenia graficznych bajerów?

Na pewno płynniej będą działały gry korzystające z ponad dwóch rdzeni. Battlefield 3, GTA IV, Max Payne 3, itp. Detale też będzie pewnie można trochę wyższe ustalić. Nie ma co ukrywać - cztery fizyczne rdzenie mają w wyżej wymienionych grach przewagę nad dwoma + HT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 3 interesujące modele lenovo R580 w różnych cenach:

-http://allegro.pl/lenovo-y580-i5-3210m-8gb-750g-gtx660-2gb-w7-office-i2583195421.html

-http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-8gb-750gb-gtx660-full-hd-torba-mysz-i2595584646.html (bez win niestety)

-http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-3610qm-8gb-750gb-gtx660m-2gb-win7-i2579221052.html

Różnica cenowa pomiędzy najtańszym z tych modeli a najdroższym wynosi ok 750zł

Który z tych modeli najbardziej się opłaca biorąc pod uwagę stosunek ceny do wydajności?

Proszę tylko nie zwracać uwagi na gratisy, bo w moim wypadku nie mają najmniejszego znaczenia :)

Mam jeszcze kolejne pytanie,w niektórych modelach jest aż 16 GB ram. Jest sens kupowania laptopa z taką ilością? Przeznaczenie laptopa głównie do grania :) Z tego co wiem nie ma sensu ale chciałem się upewnić.

Dirian@

Co oznacza HT w twoim ostatnim zdaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniej wypada ten bez Windowsa, to oczywiste. Sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto tyle dopłacać do wersji z i7. Jak chcesz grać w najbardziej wymagające gry, a do tego nie będziesz głodował przez miesiąc, to bym się mocno zastanowił nad dopłatą :)

Tu masz stówkę taniej - http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-3610qm-fullhd-8gb-750-gtx660-win7-i2590482844.html

Co do 16GB RAM - nie opłaca się wcale. Na dobrą sprawę do tego lapka 4GB spokojnie wystarczy, a 8GB to spory zapas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link :) Podejrzewam że jest to obecnie mój główny kandydat do kupna, jakoś wyskrobię chyba te dodatkowe pieniądze :) Naszło mnie kolejne pytanie :) W niektórych aukcjach przy karcie graficznej jest dopisek 2GB "Karta graficzna nVidia? GeForce? GTX 660M z 2GB pamięci" w aukcjach w których brakuje tego dopisku karta ma np 1GB pamięci? Czy wszystkie modele mają tyle samo pamięci, a jak nie to jakie to ma znaczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. A wiesz może jak duże są różnice między kartą GTX 660 w komputerach stacjonarnych a jej mobilną wersją? Są to potężne różnice czy nie(tylko proszę nie w cyferkach bo nic mi to nie powiem ;p)? Niektóre moje pytania mogą wydawać się dla bardziej zaawansowanych użytkowników głupie, ale ja się po prostu na tym nie znam i próbuję się jak najwięcej dowiedzieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...