Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Szafa

Aliens vs Predator 2

Polecane posty

Tak jak było ustalone wcześniej, dziś o 19 zebraliśmy się w ilości 3 (Ja, Szafa i Grabarz) aby rozegrać sesyjke w Aliena.

Nie obyło się znów bez problemów technicznych (o których niżej), acz to zaczyna być pomału tradycja. Graliśmy z UMP 2, co trochę utrudniło zadanie, gdyż początkowe minuty partii każdy przeznaczał na jako takie rozeznanie się w terenie.

Wybaczcie, że nie znam nazw map. Może Szafa je będzie miał i mnie poprawi

Mecz nr. 1

Szafa: 20

Grabarz: 19

PRIVAT: 9

To była prawdziwa rzeź. Mapa wzorowana na boisku do "bejzbola", żadnych zasłon czy korytarzy. Otwarta przestrzeń i tylko jeden respawn. W tych warunkach nie czułem się zbyt dobrze, co innego moi konkurenci. Końcówka była bardzo emocjonująca, Grabarz nawet wygrywał 18:16, lecz instynkt zabójcy Szafki przesądził o jego zwycięstwie. :]

Mecz nr. 2

Szafa: 11

PRIVAT: 5

Grabarz: 1

Początek problemów technicznych, które tym razem dopadły Grabarza. Dałączył do nas już pod koniec i nie miał szans dogonić któregoś z nas. Mapa była o tyle trudna, że nikomu nie udało się zdobyć 20 fragów w 20 min. Wygrał Szafka, choć przez pewien czas prowadziłem z nim równą walkę.

Mecz nr. 3

Grabarz: 6

PRIVAT: 4

Szafa: 3

Czyli totalna niespodzianka. Niepokonany dotychczas Szafa, ukończył mecz na dole stawki. Mapa była bardzo rozległa, miała dużo zakamarków i przejść, walk bezpośrednich było więc malutko (co widać po wynikach). Na usprawiedliwienie Szafki trzeba powiedzieć, że on także borykał się z kłopotami natury technicznej. Szczegółów dokładnie nie znam, wiem jedynie, że miał jakiś problem z teksturami. Ogólnie chyba najnudniejsza partia. Do tej mapy potrzeba więcej luda, najlepiej w drużynach. 8)

Na tym zakończyliśmy sesje, Szafa nie mógł kontynuować gry z powodu problemów, o których wyżej wspomniałem.

Jutro mi raczej odpowiada. Mam nadzieje, że chętnych do gry znajdzie się więcej niż dziś.

PS: Następnym razem musimy zrobić walki na dzidy, bo to najlepszy moment gry. 8)

:faja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że nie znam nazw map. Może Szafa je będzie miał i mnie poprawi

Mecz 1: tummys_alien_baseball

Mecz 2: sw_tatooine

Mecz 3: sw_republic_destroyer

Z tych trzech map, to jedynie tummys_alien_baseball bardziej mi sie spodobało :D Całkiem miła rzeź :wink:

Czyli totalna niespodzianka. Niepokonany dotychczas Szafa, ukończył mecz na dole stawki.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale więcej razy popełniłem samobójstwo (to spadając w przepaść, czy zostając przygnieciony przez windę), niż zginąłem z waszych rąk :D

Na usprawiedliwienie Szafki trzeba powiedzieć, że on także borykał się z kłopotami natury technicznej.

Cała mapa zbudowana była z białych, czarnych i niebieskich prostokątów :D nie wiem czego to była wina, ale wystarczyło przeinstalować i już gra wygląda tak jak powinna ;]

Mam pewien pomysł, na to by z tych dziesiątek map wybrać 4-5 tych najbardziej grywalnych. Podczas najbliższej partii będą ustawione kolejno wszystkie mapy zawarte w UMP2. Po 10 min/10 fragów na każdą. Tym sposobem po paru sesjach powinniśmy przeglądnąć wszystko.

A nazwy map, które szczególnie przypadły wam do gustu wypiszecie w tym temacie :wink: I dzięki temu będziemy grali tylko na fajnych, grywalnych mapach. Co Wy na to?

To jak gramy dzisiaj o 19?

Tak ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale więcej razy popełniłem samobójstwo (to spadając w przepaść, czy zostając przygnieciony przez windę), niż zginąłem z waszych rąk Very Happy

O wypraszam sobie, ja się windą bawiłem. A jednak było warto :D

No czasami miałem tak wysokie pingi że chodziłem koło was strzelałem a wy nic :)

Ta mapka na boisku to była rzeźnia. Trzeba było sobie miejsce zająć koło skrzynek z amunicją, Szafa pewnie w ostatnim momencie zorientował się czemu ja tak wszystkich tłukłem i też koło skrzyń stał. Skutek był taki że nie zdołałem już do nich dojść i w ciągu 4s (czasami mniej) była śmierć. A taką ładną przewagę miałem, bodajże 16:8.

10 fragów na mapkę? Hmm ok, jestem za.

No jak wszystko będzie ok to też zagram dziś o 19 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z chęcią się dołącze do rzeźi :]

Więc potrzeba tego patcha i UMP2? No, to załatwię to kajś do jutra...

Czas mam zawsze koło 20, a nawet przed. Jeszcze prosiłbym o passy na hamachi.

EDIT: Patch jest, UMP2 ściągałem 4 godziny ale jest :D Jeśli macie czas jutro wieczorem, ja się dopisję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny :)

Ma ktoś wczorajsze wyniki zapisane i nazwy map?

Wczoraj nas niestety dużo nie było, na początku graliśmy ja i Apocalipse.

Potem dołączył Privat a Szafie coś wypadło i nie mógł grać.

Podzieliłem się z Privatem moim pomysłem czyli o podawaniu zawczasu nazw map żeby można było się z nimi zapoznać. Privat i ja jesteśmy za, a co Wy o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wczorajsze można by opublikować - jeżeli ktoś je ma.

Trochę wczoraj pograliśmy, już na zmienionych zasadach. Jedynie Apocalipse był punktualny i stawił się równo o 19 :wink: Grabarz pojawił się jakieś 20 minut później, przez co przegapił pierwszy mecz na mapie 1st_outpost, co jednak jakaś dużą strata dla niego nie było, ponieważ mapa była strasznie niedopracowana i nudna. I trudno było na siebie wpaść.

Szafa: 2

Apocalipse: 1

Na następnej mapie (tj. [kotd]_island) do gry dołączył już Grabarz. Mapka trzymała niezły klimacik, jednak IMO była za ciemna, zbyt otwarta i mało dopracowana.

Szafa: 10

Grabarz: 7

Apocalipse: 6

W następnym meczu zaliczyliśmy komplet graczy. Mapa - [talon]_dm_mine_rc_v1... - nas wszystkich przerosła ;] Trudno było w ogóle nie zgubić się w tych dziesiątkach korytarzy,a co dopiero szukać przeciwników ;] Do tego dochodziły małe, strasznie natrętne Alieny-boty :? Tym razem, to Apocalipse dał nam wszystkim popalić ;]

Apocalipse: 6

Szafa: 3

PRIV: 3

Grabarz: 1

Mecz 4 odbył się na chyba najlepszej z map testowanych wczoraj - abandoneddepot. Niezwykle dobrze dopracowana mapa. Mi - i reszcie chyba też - grało się na niej wyśmienicie. Była na tyle mała, że nie musieliśmy się wciąż szukać ;]

Szafa: 10

Apocalipse: 7

PRIV: 3

Grabarz: 3

Za to kolejna mapa, była chyba najśmieszniejszą jaką kiedykolwiek widziałem :D Mowa tu o avp_community_gallery . Mapa z świetnym wykonaniem- cała akcja dzieje się w galerii sztuki na wystawie poświęconej... AvP :D Mała była troszkę za duża, ale grało się świetnie :D

Szafa: 10

Grabarz: 6

Apocalipse: 5

PRIV: 1

Szósty mecz, był ostatnim w którym graliśmy w czwórkę. Po jego zakończeniu Grabarz o niczym nie informując nagle się zmył ;] Sama mapa (avp_exintcion) była beznadziejna :/ Wystarczyło dostać się do miejsca respawnu (tylko po jednym dla rasy- LOL) i po woli zdejmować nowo odrodzonego przeciwnika :?

Szafa: 10

Grabarz: 6

PRIV: 3

Apocalipse: 1

Jak już wcześniej wspomniałem kolejny mecz odbył się bez Grabarza. Za dużo nie stracił :D Mapa (a właściwie mapy) były tragiczne. Po 7 minutach gry, okazało się, że każda rasa ma swoja osobną mapę w mapie :D Ja sam grałem Marinsem i przez 5 min. głowiłem się, dlaczego jestem w małym pomieszczeniu wypełnionym lawą z napisami ocb na ścianach, podczas gdy PRIV i Apocalipse opisują mi, że gonią sie po jakimś labiryncie :D A w te 3-4 min, gdy przełączyłem się na Aliena za dużo nie zrobiłem :D Tak więc, mapie avpjunglemaze mówię NIE!

PRIV: 10

Szafa: 1

Apocalipse: 0 :D

W następnym pojedynku zniknął również Apocalipse, więc postanowiliśmy z PRIVem zakończyć grę.

Jak widać w UMP2 znajdują się mapy dobre (abandoneddepot) jak i tragiczne (avpjunglemaze). Za jakiś czas powinniśmy przelecieć przez resztę map ;] Ogólnie to grało sie bardzo fajnie. Jak zwykle zresztą. Tylko brakowało [znów] MoPa :/

Podzieliłem się z Privatem moim pomysłem czyli o podawaniu zawczasu nazw map żeby można było się z nimi zapoznać. Privat i ja jesteśmy za, a co Wy o tym sądzicie?

Sprawdźcie kolejne 10 licząc od avpjunglemaze właśnie ;]

To jak? Dziś 19?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknąłem bo mi neta urwało :(

Fajna była ta mapka co każda rasa miała swoje miejsce, my z Apocalipse mieliśmy chyba najlepiej walcząc predatorami :) bo jak ktoś zginął to pojawiał się w tym samym miejscu :D akurat w takim fajnym momencie mnie wywaliło :(.

avpjunglemaze ? hmm szkoda że nie ma wyszukiwarki :/

Postaram się być, jak bym zapomniał to gg :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę tu jeszcze swoje 3 grosiki:

Mecz 4 odbył się na chyba najlepszej z map testowanych wczoraj - abandoneddepot. Niezwykle dobrze dopracowana mapa. Mi - i reszcie chyba też - grało się na niej wyśmienicie. Była na tyle mała, że nie musieliśmy się wciąż szukać ;]

Right. B. fajna mapka.

Mowa tu o avp_community_gallery . Mapa z świetnym wykonaniem- cała akcja dzieje się w galerii sztuki na wystawie poświęconej... AvP Very Happy Mała była troszkę za duża, ale grało się świetnie Very Happy

Mówcie za siebie. Mi się ona w ogóle nie podobała. Nie było dobrych broni dla marinsa, nie było gdzie się skryć. Ogólnie: not for me.

Wystarczyło dostać się do miejsca respawnu (tylko po jednym dla rasy- LOL) i po woli zdejmować nowo odrodzonego przeciwnika Confused

Co bardzo ładnie zaprezentowałeś na mnie. :D

To jak? Dziś 19?

Powinienem być :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie za siebie. Mi się ona w ogóle nie podobała. Nie było dobrych broni dla marinsa, nie było gdzie się skryć. Ogólnie: not for me.

Można się było ukryć w kanałach, i tam było pełno broni dla marines:)

Fajnie, że dopiero teraz się dowiedziałem. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trochę pograliśmy. czekamy na sprawozdanie priva Smile

Mówisz, masz :)

Niestety znów nie mam nazw map, Szafuś je pewnie poda później

Owszem, pograliśmy, i to nawet całkiem przyjemnie. Nie trafiliśmy na jakieś strasznie durne mapy, choć pare było, ehm... oryginalnych. :)

Graliśmy do 10 fragów, lub 10 min. Warto też zauważyć pierwszy w historii Team DeathMatch. Ale po kolei:

Mecz nr. 1:

Szafa: 6

PRIVAT: 6

Grabarz: 4

Apocalipse: 3

Mapa na której skończyliśmy wczorajszy mecz, a na której zdążyłem się już wtedy rozejrzeć :) Podzielona na 2 części, z wyjściem przez rury/kanały (nie wiem co to dokładnie jest). Z początku szło mi bardzo dobrze, spokojnie wygrywałem. Pod koniec Szafa się rozegrał i mnie dogonił.

Mecz nr. 2:

Szafa: 10

Apocalipse: 8

PRIVAT: 2

Grabarz: 2

Duży, rozległy teren w sam raz dla aliena. Niestety wziąłem marinsa. :? Ogólnie mapa dziwna i śmiem podejrzewać, że wzbudza skrajne emocje. Mnie nie powaliła, choć do rzezi jest idealna. :] Jak można bylo przypuszczać, wygrał Szafa prowadząc Aliena.

Mecz nr. 3:

Szafa: 8

PRIVAT: 6

Apocalipse: 4

Grabarz: 1

Dziwna mapa. Mi niezbyt przypadła do gustu. Rozległy teren (z podziemiami) i wielką wieżą na środku. Schemat działań polegał na tym, żeby się na wieże wspiąć (dla Aliena nic trudnego) i wypatrywać oponentów. Mi cała rozgrywka przebiegła na tłuczeniu się z Szafą (oboje prowadziliśmy Alienów), jak widać po wynikach był ciutke lepszy. :]

Team DeathMatch nr. 1

Predatorzy: (Szafa, Apocalipse) 20

Alieni: (PRIVAT, Grabarz) 15

Czyli pojedynek grupowy. Od początku nie wiodło mi się najlepiej. Nie mogłem wycelować w zielonych, a zanim dobiegłem to mnie zdjęli. Grabarzowi szło lepiej, ale to nie wystarczyło. Jednym słowem klęska :)

Team DeathMatch nr. 2

Alieni: (Grabarz, Apocalipse) 20

Marinsi: (PRIVAT, Szafa) 16

Bardzo lubię tą mapę. Przez długi czas z Szafą prowadziliśmy. Alieni dogonili nas przy stanie 15:15, a ich finisz był porażający. Ogólnie rzecz biorąc, podobały mi się drużynówki, mam nadzieję, że kiedyś to powtórzymy. Marzy mi się 3:3. Mopek ! JasonBourne ! O was mówie :D

Jutro o stałej porze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem? Predalienem czy jakoś tak :) gra mi się jakoś łatwo, już wiem czemu Szafa go zawsze wybiera :).

No drużynowa gra była świetna, człowiek nie czuł się osamotniony.

Szkoda że JasonBourne nie mógł się dołączyć :( jutro mam nadzieje że będzie taki sam sqad, a nawet większy.

Jutro o 19 mi pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może inna wersja hamachi? Też tak miałem z kolegą, musisz mieć te samą wersje hamachi co my. Ja mam 1.0.1.4

Okej ściągłem sobie ten patch, ale nie instalowałem bo...

Parę stron temu wspomniałem, by każdy miał wersję 1.0.2.2, bo na innych występują problemy

...mam właśnie 1.0.2.2 .

-Sprawdź ustawienia zapory Windows,

-wyłącz antywirusy,

-niech każda z opcji filtru podczas wyszukiwania gry będzie na Any,

-wyłącz inne sieci na hamachi.

Jeżeli to nie pomoże to przeinstaluj Aliena i hamachi. Musi pomóc.

-odblokowany

-no zobaczymy

-i była, i jest na any

-już nie mam innych

Zaczne od reinstala. ;)

Coś mnie dziwi- mianowicie wydaje mi się że nie mam plansz z poprzedniego (nie wczorajszego) mecxzu. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zbiera się coraz większa ekipa do gry :wink: To się chwali :]

Niestety znów nie mam nazw map, Szafuś je pewnie poda później

Kolejno:

backalley

bogremix

celtic-battle

dm_leadworks

dm_outpost14

gra mi się jakoś łatwo, już wiem czemu Szafa go zawsze wybiera

Jest szybki, silny, a kieruje się tak łatwo jak Drone :wink:

jutro mam nadzieje że będzie taki sam sqad, a nawet większy.

W końcu może pojawi się jeszcze MoP i Białas :wink: Czyli będzie nas [wliczając pred_termianatora] 8 osób :D czyli elegancki TD 4 na 4 ;] Ale znając życie maksymalnie pojawi się 6 osób :)

Dziś czas raczej znajdę, więc dam radę trochę pograć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JasonBourne

Ja mam u siebie tak, że nie widzi mi serwera, jeśli chwile wcześniej nie zresetuje hamachi. Nie wiem dlaczego tak jest, ale tak jest, więc może u Ciebie jest tak samo.

Ktoś ma szybsze łącze niż neo 512?

Ja mam 1 mb, tyle że problemem może być to co napisałem wyżej. Już raz stawiałem serwer i wtedy Toper go nie widział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...