• Ogłoszenia

• wies.niak

Regulamin działów Pomocna Dłoń   22.03.2016

Regulamin Pomocnej Dłoni   1. Na całym forum obowiązuje netykieta i główny regulamin Forum Actionum. 2. Jeden problem=1 temat. Nim jednak go stworzysz skorzystaj z wyszukiwarki, bo być może ktoś miał już podobny problem i udało się go rozwiązać. Temat dotyczy każdej wersji gry. Nie dopisuj się w podtytule"gra z CDA" lub "z Kolekcji klasyki". Takie informacje proszę umieszczać w poście.     Poprawne tworzenie nowego tematu   W tytule tematu musi znaleźć się pełna nazwa gry, której problem dotyczy, a następnie przyczyna, przejaw problemu. Sam temat musi znaleźć się w odpowiednim dziale. Słowo "problem" umieszczone w nazwie tematu czyni go niepoprawnie założonym. Nie bójcie się tagować. Przykład: Nazwa tematu: Mam problem z GTA10 <-źle Nazwa tematu: Grand Theft Auto 10 ? nie ma dźwięku <-dobrze Tematy założone w zły sposób i umieszczone w złym miejscu będą przenoszone i przemianowane na poprawne, a ich autorzy otrzymają upomnienie. Za nagminne ignorowanie regulaminu zostaną wyciągnięte sankcje-ost/urlop/ban. 3. Posty z pytaniami o pirackie wersje gier, cracki, seriale i nieoficjalne spolszczenia będą usuwane, a ich autor zostanie ukarany w zależności od skali wykroczenia. Tak samo traktowane będą osoby udzielające pomocy pytającemu o nielegalne treści. 4. Zasady pisania postów obowiązują wszystkich. Posty nafaszerowane bykami będą z miejsca usuwane. 5. Gdy pytasz o pomoc staraj się podawać jak najwięcej informacji dotyczących Twojego sprzętu oraz napotkanego problemu w celu ułatwienia jego rozwiązania. Kluczowe informacje to: -konfiguracja Twojego sprzętu(procek, ilość pamięci RAM, karta graficzna, system operacyjny, zasilacz itp.) -komunikaty błędów i ich treść -informacja czy zmieniałeś przed pojawieniem się problemu jakieś części komputera/instalowałeś nowe sterowniki 6. Temat w którym pytamy o tytuły gier jak sama nazwa wskazuje to tego służy. W przypadku pytań o konkretną grę typu: "Kiedyś grałem w taką grę..." proszę pisać tam. Pytania o gatunek gier np. "Polećcie mi dobrego FPS-A" proszę kierować do działu Ogólnie o grach. W przeciwnym wypadku posty o tego typu treści zostaną usunięte. 7. W Pomocnej Dłoni rozwiązujemy problemy z grami jak sama nazwa na to wskazuje. Proszę zatem nie zamieszczać tutaj postów, które powinny znaleźć się w Komentarzach lub w Gramy w Sieci. Nawet jeśli w tamtych działach nie ma tematu o danej grze. Takie posty będą edytowane/usuwane, a ich autorzy będą odpowiednio "nagradzani". -Jeżeli chcesz podyskutować na temat danej gry to zapraszam do->Dyskusji o Grach. Przeczytaj najpierw->Regulamin Dyskusji o Grach. -Jeżeli chciałeś zmierzyć się z forumowiczami w potyczce online to zapraszam do Gramy w Sieci. Nim tam napiszesz zapoznaj się z-> Regulaminem Gramy w Sieci. -Jeżeli masz problem z grą i szukasz rozwiązania to jesteś we właściwym dziale . 8. Temat Czy pójdą służy pomocą użytkownikom, którzy nie wiedzą jak dana gra będzie chodzić na ich sprzęcie. Dlatego też prosimy o rzetelne i pewne porady, które opierają się na sprawdzeniu tytułu na podobnej lub identycznej konfiguracji. W razie wątpliwości odnośnie działania gry na Twoim sprzęcie: -sprawdź jak Tobie działa wersja demo(jeśli istnieje) -porównaj wymagania gry z Twoją konfiguracją poprzez test: -> Can You Run It?. Gdy nie jesteś pewny swojego zdania to nie pisz i nie wprowadzaj innych w błąd. Prosimy również o nie zamieszczanie linków z aplikacjami porównującymi wymagania gry z Twoim sprzętem z tłumaczeniami o zbędności tematu. Takie posty będą od razu usuwane i traktowane jako statsiarstwo. Podobnie z pytaniami irracjonalnymi, retorycznymi typu: "Czy pójdzie mi tetris na quadzie i 4GB RAM", gdzie odpowiedź jest oczywista, a samo pytanie ma cel podbić licznik postów pytającego.
Gogetta

Wiedźmin 2 - Jak ominąć aktualizacje

Zainstalowałem sobie dziś wiedźmina 2. Po wszystkim wyskoczył komunikat o pobraniu aktualizacji. Sęk w tym ,że ten update waży 10gb. Mam neta tylko 1mb/s więc to 10gb pobiera mi się cały dzień jak nie więcej. Moje pytanie jest takie. Jak ominąć tą aktualizacje?

0

Z tego co wiem, po instalacji patcha 1.35 gra nie będzie cię zmuszać do aktualizacji.

2

Sęk w tym ,że ten patch zajmuje 10gb ,ktore trzeba ściągnać na raz a z moim internetem zejdzie cały dzień. Da się to jakoś obejść?

Edytowane przez Gogetta
0

Wyłącz połączenia internetowe i wtedy spróbuj uruchomić grę.

Ewentualnie możesz poszukać w folderze z grą pliku do gry (.exe, zapewne nazwany skrótem tytułu gry) i uruchomić ten plik (czyli grę właściwą, bez launchera)

Ze tej strony możesz ściągnąć patcha w częściach, jeśli chcesz zaktualizować grę:

http://pl.thewitcher...om/ee_manual/??

EDIT:

Po ściągnięciu patcha 1.35 masz możliwość zrezygnowania z aktualizacji do edycji rozszerzonej (aktualizacja waży jednak ponad 100mb).

Link:

http://pl.thewitcher.com/patch1-35/

Edytowane przez grzesiek1306
1

Bez internetu próbowałem. Wtedy w ogole się nie włącza a gdy uruchamiam przez witcher.exe wyskakuje Uruchom przez Launcher.exe

PS. Dzięki za link do partów aktualizacji.

Edytowane przez Gogetta
0

Sęk w tym ,że ten patch zajmuje 10gb

Patch 1.35 nie zajmuje 10GB, tylko około 100MB! To wielka różnica. 100-megabajtowy plik można ściągnąć nawet na bardzo słabym łączu.

Edytowane przez KB1
3

W takim razie. Dlaczego gdy uruchamiam grę wyskakuje komunikat: Klient musi pobrać aktualizację? I okienko z pobieraniem 10gb plików? Ale zaczynam pobierać ręcznie patch 1.35

Edytowane przez Gogetta
0

Taki komunikat wyskakuje, bo gra "domyślnie" aktualizuje się do edycji rozszerzonej (patche 3.1+ są już opcjonalne), ale po patchu 1.35 powinna być możliwośc pominięcia największej aktualizacji.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.