Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alien_44

Monitor do ok. 500 zł LG IPS225V

Polecane posty

Witam, od pewnego czasu przymierzałem się do wymiany monitora i ten czas właśnie nadszedł. smile_prosty.gif

Dość owijania w bawełnę - szukam monitora do ok. 500zł, jeśli jest taka opcja, to nie musi być HD. Poszperałem troszkę i wynalazłem coś takiego - LG IPS225V. Co prawda wymyka się wszelkim postawionym przeze mnie kryteriom, ale byłbym w stanie troszkę dołożyć, żeby go mieć smile_prosty.gif. Pozostaje kwestia mocy komputera - GeForce 8800GTS 320 mb poradzi sobie z WoWem, asasynem, czy Bad Company 2? (o ile Revelations ładnie działa najwyższych detalach, o tyle w BFa gram na prawie najniższych...)

Dodam, że aktualnie gram na 1280x1024 (ciągle na CRT wink_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak postarać się o monitor LED? Co o nich sądzicie?

Przykładowo te modele

http://allegro.pl/monitor-samsung-21-5-led-s22b150n-nowosc-i2486477629.html

http://allegro.pl/monitor-nr1-lg-ips225v-led-kalibrowany-srgb-hdmi-i2486193879.html

No i z Full HD nie jest tak, że jeśli nie korzystam z odpowiedniego kabla, to tego prawdziwego HD nie będzie? W tym wypadku korzystałbym z d-sub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED to tylko podświetlenie matrycy i wiele nie zmienia w stosunku do zwykłych CCFL. Zresztą i tak IPS226V oraz IPS235V-BN mają podświetlenie LED> A ten Samsung którego podałeś ma gorszą matrycę TN.

Na D-Sub będzie prawdziwe HD, ale jakość obrazu może być nieco gorsza ze względu na analogowy przesył obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku chyba zdecyduję się na któryś LG, tylko mam kolejne pytanie smile_prosty.gif IPS225V i IPS226V : orientujecie się, czy różnią się one czymś konkretnym? Ten drugi jest troszkę droższy więc zakładam, że jest też odrobinę lepszy, no chyba, że ta cena bierze się stąd, że IPS226V ma jedno złącze więcej.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego nieszczęsnego HD, mianowicie na monitorze 21.5'' w natywnej rozdzielczości czcionka, np w wordzie, czy grach, nie będzie zbyt mała? Przynajmniej taką opinie udało mi się znaleźć w internecie. Jakie jest wasze zdanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...