Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ema

Szablon WordPress na zamówienie (warto)?

Polecane posty

Naszła mnie ochota na zrobienie swojej strony w necie, gdzie będę sobie publikować swoje foty, opis, może jakiś blog, film z miejsc, gdzie były zdjęcia robione i takie tam. Dam reklamy i tyle. Wiem, że nic nie zarobię, ale będę mieć frajdę i satysfakcję. Mam plany. Wiem, że istnieją różne darmowe strony gdzie można publikować swoje prace, jednak właśnie ta darmowość sprawia, że niezbyt mi one pasują, jeśli już mam za coś płacić to wolę raz i mieć już wszystko załatwione. Nie mam dużych wymagań.

Zastanawia mnie jednak to, czy opłaca się to robić w WordPress? Czy gdzie, może lepiej klasycznie html + css + flash/java script. Dla mnie WordPress jest obcy, ściągnęłam sobie przed chwilą z myślą "zrobię sobie stronę", gdyż tyle dobre wyczytałam, jakie to łatwe i przyjemne, a tego nawet uruchomić się nie da. Jakieś pliki różne, do niczego toto. Orientuje się w html'u i css'ie, ale nie mam ochoty na zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej dostaję odpowiedzi, prawie w ogóle nie związane z moimi pytaniami. Męczące jest takie ciągłe pisanie tego samego.

Jakoś nie widzę związku między tytułem wątku, a pytaniem postawionym w treści postu - ani słowa o robieniu czegoś na zamówienie. [wies.niak]

W temacie pisze "Szablon WordPress na zamówienie (warto)? ". Jeśli odpowiada się w temacie, to zgodnie z pytaniem. Warto, czy nie warto? To kto jakiej technologii używa zależy od tej osoby, ale to co ja chcę zależy ode mnie. Jeśli chcę WordPress (a tego nie wiem) to biorę to, jeśli nie, to coś innego. Tak samo z osobami, jak ktoś czegoś nie umie to się zmienia osobę i szuka kogoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wordpress jest łatwiejszy i przyjemniejszy w codziennym użytkowaniu (za sprawą dashboardu), ze zwykłą stroną jest więcej zabawy.

Ma to oczywiście drugą stronę medalu, ponieważ WordPress, mimo wielu dodatków, jest dużo mniej konfigurowalny niż klasyczna strona WWW. Może się okazać, że nie będziesz w stanie zrobić dokładnie tego, co sobie zaplanowałaś. W HTMLu tego problemu nie ma (tym bardziej, kiedy zna się technologie internetowe - wtedy wystarczy sprawdzić tutorial/forum).

Podsumowując - WordPress tak, jeżeli wiesz dokładnie że dostępne narzędzia Ci wystarczą. W przeciwnym wypadku wybrałbym klasyczną stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną odpowiedź. Wiem do czego jest mi potrzebna strona, ale nie do końca jeszcze, tzn. większość. Z tego co widzę, to są różne pluginy i tego typu rzeczy, które można "dopiąć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym momencie przejrzałbym wszystkie dostępne pluginy i sprawdził, czy to co tam jest jest w stanie sprostać moim wymaganiom.

Ekstremalnym (z punktu widzenia użytkownika) wyjściem może być napisanie nowego pluginu samemu, lub ulepszeniu tego, który już istnieje. W takim wypadku jednak potrzebna jest wiedza z zakresu typowo "WordPressowego" i na pewno nie każdy ma czas i cierpliwość, żeby się tego nauczyć (pisanie takich pluginów jest dość specyficzne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...