Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

Wow :!: Wczorajszy gig dał nieźle po dupie. Po całym dniu katowania setu Behcia, trzeba pod koniec odreagować od Nergala i spółki :

Exodus - Shovel Headed Kill Machine

Amerykanie ciągle utwierdzają mnie w przekonaniu, że są lepsi w thrashu niż "Hitlerowcy". A już niedługo nowy Overkill :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No więc widzisz nie możesz uznać mojej wypowiedzieć jako jednostronnej :P

Cacophony - Speed Metal Symphony

Zespół najszybszego gitarzysty wszech czasów.. Czyli mowa oczywiście o Jason'ie Becker'że. Niestety chłopak w wieku 20 lat zachorował i musiał skończyć karierę :( Ale talent z niego był niesamowity. Malmsteen może tylko pomarzyć o takich umiejętnościach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cacophony - Speed Metal Symphony

Zespół najszybszego gitarzysty wszech czasów.. Czyli mowa oczywiście o Jason'ie Becker'że. Niestety chłopak w wieku 20 lat zachorował i musiał skończyć karierę :( Ale talent z niego był niesamowity. Malmsteen może tylko pomarzyć o takich umiejętnościach :)

PRAWDA :!: Becker nagrał taką solową płytę (Perpetual Burn), że cały dorobek Malmsteena się schował (bo kawałki Malmsteena Becker grał z palcem w... nosie jak jeszcze do szkoły chodził). Niestety więcej płyt nagrać nie zdążył :(. Ale nie zapominajmy, że do Cacophony swoją gitare również Marty Friedman dołożył. Ale on akurat się w życiu dorobił.

Arcturus - The Sham Mirrors

Muzykę tego zespołu trudno opisać słowami. Trzeba jej po prostu posłuchać. Geniusz w każdym calu. Jak dla mnie to najlepszy zespół z Norwegii. Chyba tylko Emperor mu dorównuje (tyle, że oba już raczej płyt nie wydadzą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc widzisz nie możesz uznać mojej wypowiedzieć jako jednostronnej :P

](*,) :P

Machine Head- Days Turn Blue To Gray

Dla mnie jeden z najlepszych punktów na "Trough...". Klimat taki przyciężkawy... ale bardzo dobrze pasuje do całego krążka... :] polecam... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcturus - The Sham Mirrors

Muzykę tego zespołu trudno opisać słowami. Trzeba jej po prostu posłuchać. Geniusz w każdym calu. Jak dla mnie to najlepszy zespół z Norwegii. Chyba tylko Emperor mu dorównuje (tyle, że oba już raczej płyt nie wydadzą).

W dziedzinie awangardy jest IMO jeden zespół może startować do Arcturusa :P

Otóż: Peccatum, zespół Ihsahna z rzeczonego już wcześniej Emperora :P (i kilku(nastu?) innych projektów).

Sodom - M-16

świetny kawałek... i chyba cała płyta "m-16" jest najlepsza w dorobku niemiaszków ;]. Niesamowicie równa, niesamowicie kopiąca po mordzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorphis - Silent Waters Jak to ujął trener Piechniczek: "Jak sobie w czwartek nie popiję, to mi się w piątek dobrze gra." Niestety, kolesie Amorphis jednak sobie popili. Krótko mówiąc jest dobrze ale nie tragicznie - album od biedy da się słuchać, ale dobre są może ze cztery kawałki, reszta to nijakie pitu pitu... Do tej pory chyba rozczarowanie roku.

A słucham teraz Jesper Kyd - Hitman: Blood Money OST. Pawnage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorphis - Silent Waters Jak to ujął trener Piechniczek: "Jak sobie w czwartek nie popiję, to mi się w piątek dobrze gra." Niestety, kolesie Amorphis jednak sobie popili. Krótko mówiąc jest dobrze ale nie tragicznie - album od biedy da się słuchać, ale dobre są może ze cztery kawałki, reszta to nijakie pitu pitu... Do tej pory chyba rozczarowanie roku.

...mi tam się akurat Silent Waters podoba :twisted:

Children Of Bodom - Hate Me!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannibal Corpse - Kill

Jeju jak tego słucham to sobie uświadamiam jakie nowe Nile jest beznadziejne.. Razz

Kill to ten album z '06? Dobry był bo szybki, ale szybko mi się znudził. Najbardziej podszedł mi kawałek Time to kill is Now ;]

A nowe Nile gra dziwnie, ale album nie jest aż taki najgorszy

Amanda Woodward - La Decadence De La Decadence

Zaczynam poznawać język francuski od podstaw, także postanowiłem odświeżyć sobie Amandę i posłuchać tego...echem... języka. Po dwóch lekcjach stwierdzam, ze ten język jest straszny, ale da się go nauczyć...

A swoją droga - miłego weekendu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannibal Corpse - Kill

Jeju jak tego słucham to sobie uświadamiam jakie nowe Nile jest beznadziejne.. Razz

Kill to ten album z '06? Dobry był bo szybki, ale szybko mi się znudził. Najbardziej podszedł mi kawałek Time to kill is Now ;]

Tak. No to jest taki strasznie pobudzający kawałek i super wprowadza do albumu :D

Iron Maiden - Number Of The Beast

Już praktycznie nie pamiętam takich Ironów.. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannibal Corpse - Kill

Jeju jak tego słucham to sobie uświadamiam jakie nowe Nile jest beznadziejne.. :P

Jeju jak tego słucham to sobie uświadamiam jak bardzo nowe CC ssie pałę :wink: Jakbyś sobie włączył i Kill i The Wretched Spawn to nie rozróżniłbyś co jest z jakiej płyty (no, może Kill jest lepsze technicznie :) ) Płyta dobra, ale strasznie przewidywalna. :wink:

Grave - Into The Grave

W KOŃCU wpadło mi w łapki Grave. Tyle dobrego o tym zespole słyszałem, jednak dopiero teraz nadarzyła się sposobność by sięgnąć po ich twórczość. I jestem w pełni usatysfakcjonowany. Jest tu wszytko czego się wyczekuję po szwedzkim death metalowym zespole. Jeżeli ktoś podobnie jak ja jakoś nie miał nigdy czasu by sięgnąć po wydawnictwa Greve'a to niech już więcej nie zwleka ;]

Dobre, oldschoolowe granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannibal Corpse - Kill

Jeju jak tego słucham to sobie uświadamiam jakie nowe Nile jest beznadziejne.. :P

](*,)

Kill to ten album z '06? Dobry był bo szybki, ale szybko mi się znudził. Najbardziej podszedł mi kawałek Time to kill is Now ;]

A nowe Nile gra dziwnie, ale album nie jest aż taki najgorszy

Kill to dla mnie album nr.1 kanibali... ;] (apropos Time to kill is now...nie chcesz matki w pokoju?? włączasz ten numerek :D początek zabija ) Nowy album Sandersa i spółki według mojej skali oceniania ma 8+.... (jednak ostatniej płyty nie przebili)

Jeju jak tego słucham to sobie uświadamiam jak bardzo nowe CC ssie pałę

powiedzieć ci kto tu ssie pałe?? xD (joke)

Debauchery- Death Metal Warmachine

Oł dżizas!! ależ ten kawałek buja... proste to jak nasz prezydent ale to jest w tym przypadku zaleta... ta solóweczka.... :P jesli Six Feet Under jest dla ciebie za mało rock'n'rollowe to Debauchery cie zniszczy... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieć ci kto tu ssie pałe?? XD (joke)

Ja wiem 8) ale przemilczę temat ;D

Jeju jak tego słucham to sobie uświadamiam jak bardzo nowe CC ssie pałę Wink Jakbyś sobie włączył i Kill i The Wretched Spawn to nie rozróżniłbyś co jest z jakiej płyty (no, może Kill jest lepsze technicznie Smile ) Płyta dobra, ale strasznie przewidywalna. Wink

Hmmm...

Neurosis - A Sun That Never Sets

Ach, wspaniały album. Nie bije na głowę wprawdzie The Eye... Ale i tak go uwielbiam =] Mrrr ;D Świetny klimat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

No co? Album dobry - jak większość CC - ale nie ma tego czegoś ;] A ssie pałę w tym sensie, że wydają albumu, które niczym się nie różni od wcześniejszych :D

Neurosis - A Sun That Never Sets

Ach, wspaniały album. Nie bije na głowę wprawdzie The Eye... Ale i tak go uwielbiam =]

W ogóle u mnie ostatnio u mnie strasznie dużo tego leci. Naprawdę wielki album. A ich najnowszy LP jest w mojej pierwszej trójce najlepszych albumów tego roku :wink:

Neurosis - Enemy of the Sun

No właśnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainstorm - Soul Temptation

Litwini też potrafią grać metal !

:?: Jacy litwini :?: To szkopski zespół jest xD KLIK

Albumik wymiata na pewno bije niektóre dzieła takiej Mety, Ironów czy Slayera.. Razz

Jak chcesz porównywać zespół powerowy do thrashowego ? Choć tak płyta, jak i cały zespół grają dobrze, to nie popadajmy w przesadyzm.

A u mnie leci prawdopodobnie najlepszy tegoroczny album czyli:

MH - The Blackening

:faja: 8) :faja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainstorm - Soul Temptation

Litwini też potrafią grać metal !

:?: Jacy litwini :?: To szkopski zespół jest xD

Gdzieś mi się obiło że litwiński :D Ale może nazwy mają takie same :P

Albumik wymiata na pewno bije niektóre dzieła takiej Mety, Ironów czy Slayera.. Razz

Jak chcesz porównywać zespół powerowy do thrashowego ? Choć tak płyta, jak i cały zespół grają dobrze, to nie popadajmy w przesadyzm.

Porównuję pod względem takim, że zespół o wiele mniej znany nie jest gorszy od tych wielkich :P Często już rutyniarzy którzy tworzą bo muszą :P (z wyżej wymienionych to Meta i ost. album Ironów. Ze Slayerem może troszkę przesadziłem :P)

Metallica - And Justice For All

Metallica - Wherever I May Roam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacred Reich - Independent

Taki tam sobie amerykański (nie szwabski! pomyliło mi się z Accept) zespół grający thrash. W sumie całkiem niezłe, ale jakoś bardziej podchodzi mi (tym bardziej, że byłem w sobotę na ich koncercie) chociażby polski:

Horrorscope - 24/7

A tak już poza thrashowymi klimatami:

Eddie Van Halen - Eruption

Lynyrd Skynyrd - Free Bird

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...