Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Harrolfo

Visual Basic 2010 Express - pytania początkującego

Polecane posty

Witam, mam kilka pytań:

1) Polecicie jakiś dobry darmowy kurs po Visual Basicu (WPF Browser Application)?

2) Jak do programu odczytać dany wiersz z Excela?

3) Jak wyświetlić odpowiedni wiersz z Excela?

4) Jak odwołać się do konkretnego miejsca w Excelu (komórka i wiersz)?

5) Jak zacząć wypisywać zawartość wiersza od odpowiedniej komórki do odpowiedniej komórki?

6) Jak zrobić, żeby zamiast wpisywanego przez użytkownika tekstu pojawiały się znaki szyfrujące tekst (na przykład standardowo *)?

7) Jak zapisać w Visualu wynik końcowy programu do nowego pliku?

8) Po naciśnięciu F5 odpala mi się debugger, ale nie uruchamia program. Jak uruchomić?

Domyślam się, że na większość z tych pytań odpowie dobry kurs, ale mimo to wolę je napisać.

Dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań:

1) Polecicie jakiś dobry darmowy kurs po Visual Basicu (WPF Browser Application)?

2) Jak do programu odczytać dany wiersz z Excela?

>>> Tak jak w 4, zmieniając jedną liczbę na zmienną i w pętlę

3) Jak wyświetlić odpowiedni wiersz z Excela?

>>> Punkt 2 + 4 + wyświetlenie zmiennej

4) Jak odwołać się do konkretnego miejsca w Excelu (komórka i wiersz)?

>>> Value = oSheet.Cells(1, 1).Value

5) Jak zacząć wypisywać zawartość wiersza od odpowiedniej komórki do odpowiedniej komórki?

>>>To co wyżej. tylko w pętli, zastępując 1,1 zmiennymi

6) Jak zrobić, żeby zamiast wpisywanego przez użytkownika tekstu pojawiały się znaki szyfrujące tekst (na przykład standardowo *)?

>>>W sensie, że użytkownik wpisuje jakiś znak, a zamiast niego pojawia się gwiazdka, jak przy wpisywaniu hasła ?

Dalej mówimy o excelu ?

7) Jak zapisać w Visualu wynik końcowy programu do nowego pliku?

>>>http://msdn.microsof...y/c520bdhb.aspx

cool_prosty.gif Po naciśnięciu F5 odpala mi się debugger, ale nie uruchamia program. Jak uruchomić?

>>> Z tego co pamiętam, to F7

Domyślam się, że na większość z tych pytań odpowie dobry kurs, ale mimo to wolę je napisać.

Dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Tak jak w 4' date=' zmieniając jedną liczbę na zmienną i w pętlę[/color']

Mógłbyś bardziej wyjaśnić?

>>>W sensie, że użytkownik wpisuje jakiś znak, a zamiast niego pojawia się gwiazdka, jak przy wpisywaniu hasła ?

Dalej mówimy o excelu ?

Chodzi mi o wpisywanie w odpowiednie pole Visual Basica i wyświetlanie w nim, na stronie, gwiazdek.

>>> Z tego co pamiętam, to F7

Nie, to nie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Jak do programu odczytać dany wiersz z Excela?

Potrzebujesz:

-tablica

-pętla

-zmienne

Co robisz:

W pętli, za pomocą

Value = oSheet.Cells(a, b).Value

odczytujesz pierwszą wartość z wiersza. Przypisujesz tą wartość do pierwszej komórki w tablicy. Zmieniasz jedną zmienną o jeden, aby przy następnym przejściu petli odczytywać nową wartość. Zmieniasz drugą zmienną o jeden, aby zapisywać do następnej komórki w tablicy. Zapętlone.

Chodzi mi o wpisywanie w odpowiednie pole Visual Basica i wyświetlanie w nim, na stronie, gwiazdek.

Visual Basic to język programowania, szczerze mówiąc dalej nie wiem o czym mówisz :(

Po naciśnięciu F5 odpala mi się debugger, ale nie uruchamia program. Jak uruchomić?

Z menu na górzy wybierz:

Build -> Build solution

Build -> Build <nazwa_twojego_projektu>

Zmień typ w menu z Debug na Release

Build -> Build solution

Build -> Build <nazwa_twojego_projektu>

W moje dokumenty/visual studio/projects/nazwa/nazwa/bin/debug i tam powinny być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wpisywanie w odpowiednie pole Visual Basica i wyświetlanie w nim, na stronie, gwiazdek.

Visual Basic to język programowania, szczerze mówiąc dalej nie wiem o czym mówisz sad_prosty.gif

Jasne, VB to język programowania, ale piszę w VB program, który po uruchomieniu przyjmie wartości wpisane z klawiatury. Chciałbym, żeby jedno pole tekstowe, które oczywiście już stworzyłem w Designerze, przyjmowało Stringa, którego poda użytkownik, ale wyświetlało mu *. Krótko mówiąc - standardowe wpisywanie hasła.

Po naciśnięciu F5 odpala mi się debugger, ale nie uruchamia program. Jak uruchomić?

Z menu na górzy wybierz:

Build -> Build solution

Build -> Build <nazwa_twojego_projektu>

No dobra. Robię to, ale niczego nie daje.

Zmień typ w menu z Debug na Release

Właśnie, ale jak?

Build -> Build solution

Build -> Build <nazwa_twojego_projektu>

To oczywiście robię.

W moje dokumenty/visual studio/projects/nazwa/nazwa/bin/debug i tam powinny być

Jest exek, ale się nie wyświetla program po uruchomieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby jedno pole tekstowe, które oczywiście już stworzyłem w Designerze, przyjmowało Stringa, którego poda użytkownik, ale wyświetlało mu *. Krótko mówiąc - standardowe wpisywanie hasła.

OK, rozumiem.

Z tego co pamiętam, to TextBox ma pole PasswordChar, które służy właśnie do tego.

Zmień typ w menu z Debug na Releas

W pasku nad kodem powinieneś mieć menu rozwijane z opcjami "Debug" i "Release"

Jest exek, ale się nie wyświetla program po uruchomieniu.

Nie mam pomysłów sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-125551-0-78005200-1341519362_thumb.post-125551-0-80096100-1341519370_thumb.

Chciałbym, żeby jedno pole tekstowe, które oczywiście już stworzyłem w Designerze, przyjmowało Stringa, którego poda użytkownik, ale wyświetlało mu *. Krótko mówiąc - standardowe wpisywanie hasła.

OK, rozumiem.

Z tego co pamiętam, to TextBox ma pole PasswordChar, które służy właśnie do tego.

Jak widać na załączonym obrazku - nie u mnie sad_prosty.gif

Zmień typ w menu z Debug na Releas

W pasku nad kodem powinieneś mieć menu rozwijane z opcjami "Debug" i "Release"

Jak również widać - nie ma.

Jest exek, ale się nie wyświetla program po uruchomieniu.

Nie mam pomysłów sad_prosty.gif

sad_prosty.gif To jak mogę sprawdzić, czy program dobrze działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś po prostu postawić breakpoint gdzieś na początku aplikacji? Albo gdzieś leci Ci wyjątek, który ubija aplikację, albo po prostu proces się kończy nim to zauważysz. Zobacz, co się pojawi w okienku "Output" środowiska - powinny być tam dodatkowe informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...