Skocz do zawartości

Upgrade komputera


Dedexus

Polecane posty

Witam, zastanawiam się nad ulepszeniem co to poszczególnych części komputera. Pisze tutaj, bo akurat zbliża się "okres ogórkowy" w branży, a lepiej coś zrobić na spokojnie i z dalszą perspektywą, niż wymieniać cały komputer naraz. Moja obecna konfiguracja to:

OS: Windows 7 Home Premium 64 bit.

Procesor: Intel Core i5-2500K CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz

RAM: 4096MB RAM

GPU: NVIDIA GeForce GTX 570 Direct CU II

Obudowa:Cooler Master RC-370-KKN1

Zasilacz: Corsair CMPSU-650TXV2EU

Zastanawiam się nad dokupieniem dodatkowych 4 GB Ramu. Wydatek to nie jest duży (na przykład gdybym kupił to, polecane przez yojo za co mu serdecznie dziękuję wink_prosty.gif ). Następnie na celownik idzie chłodzenie. To teraźniejsze nie jest za wysokich lotów, szczególnie BOX'owy zasilacz. Jako chłodzenie procesora zastanawiałem się nad Thermaltake Contac 29 oraz Scythe Grand Kama Cross. Zastanawiałem się również nad Scythe Grand Kama Cross oraz Be Quiet! Dark Rock Pro C1, jednak jak wiadomo, przedział cenowy jest "trochę" wysoki, więc raczej myślałbym na tymi pierwszymi modelami. Co do chłodzenia obudowy to nie mam pomysłu. Nie znam żadnych dobrych wentylatorów, może jednak ktoś zna coś dobrego to polecenia. Myślę, żeby chłodzenie karty graficznej/chipsetu/dysku hdd zostawić w spokoju na chwilę obecną. Za wszelkie rady serdecznie dziękuje, pozdrawiam.

Dedexus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chłodzeń np. Zalman CNPS10X Performa, ew. Contac 29 BP. BQ C1 za drogi, a Scythe przeciętny (tzn. dobry jak na chłodzenie horyzontalne, ale przeciętny na tle wieżowych).

Co do wentylatorów, to z tańszych np. SilentiumPC Sigma. Jeśli masz tylko ten jeden wentylator którego dali fabrycznie, to dokup dwa-trzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjątkowo szybką odpowiedz ;). Tak, dostałem tylko jeden wentylator fabryczny razem z obudową. Jak widzę to SilentiumPC Sigma można dostać już za około 30 złotych, więc bez problemu dokupię z 3 takie. Co do tego Zalman'a to cena również nie jest jakaś tragiczna. Czy poleciłbyś jeszcze coś wymienić, lub przymierzyć się do wymiany czegoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie najbardziej zależy mi na wydajności. Na drugim miejscu jest cicha praca, zaś wszelakie podświetlenia są fajnym bonusem, ale nie chciałbym tego przekładać na dwa powyższe podpunkty. Co do AeroCool V12, to czy to przypadkiem nie jest obudowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną zależy mi tylko na to, aby konstrukcja była "wystarczająca" wink_prosty.gif. Planuje w przyszłości kupić lepszą obudowę, ale chwilowo ważniejszym zakupem (jeśli chodzi o komputer) jest monitor. Więc, jeśli obudowa nie ma fatalnego obiegu powietrza i jest w miarę dobra, to zadowolę się tylko wymianą chłodzenia.

@EDIT: Ostatnie moje pytanie dotyczy monitora. Aktualnie mam SyncMaster 206BW. Jeśli chodzi o telewizory to jestem w tym temacie bardzo dobrze poinformowany, gorzej z monitorami. Jeśli chodzi o specyfikacje: przekątna 20 cali, kontrast 800:1, rozdzielczość 1680x1050, czas reakcji to 2 ms. Wydaję mi się, że specyfikacja jak dla monitora są całkiem całkiem, nie wiem jednak, czy coś od tego czasu się nie zmieniło (jak już mówiłem, w temacie monitorów jestem trochę w plecy). Jasności monitora niestety nie podam, bo dokładnie nie znam. Przy takim kontraście jednak nie spodziewam się, aby przekraczała 450 cd/m?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...