Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kraven2000

Wymiana/Podmiana Podzespołów

Polecane posty

Witam,

powoli przymierzam się do wymiany podzespołów w kompie. Aktualnie mam Core2Duo, które przestaje wystarczać.

Najpierw pytanie zasadnicze, czy warto już wymieniać czy poczekać na nową generację konsol?

Jeżeli warto to podaję co zostawiam a co chciałbym wymienić:

Zostawiam:

1. Grafika 4890 - na razie, do końca roku styknie.

2. Przewiewna obudowa z wiatrakami itd.

3. Nagrywarka

4. Dysk

5. Monitor i i peryferia

Potrzebuję:

1. Procesor

2. Płyta

3. Ram

4. Zasilacz

Teraz, zależy mi na cenie ale koniecznie coś z intela. Nie pytajcie dlaczego, po prostu:P Zapewne jakieś I5 z możliwością kręcenia (dzięki której, mój dwurdzeniowiec od 2006r. praktycznie wszystko łykał). Totalnie nie mam pojęcia jakie płyty są aktualnie dobre i najbardziej tutaj liczę na pomoc. Pamięć zapewne jakiś Goodram 1600 czy cuś innego do kręcenia.

Z góry dziękuję,

Ps. Gry - Battlefield 3, Total Wary, Diablo III i next nextgen :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza to ile byś mógł wydać? Bo i5 z możliwością kręcenia (i5-2500k) to wyjdzie dość sporo (ok. 1600zł za wszystkie 4 części). A nic poniżej 2500k u Intela się właściwie nie kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i5-2500k + ASRock P67 Pro3 + XFX Core 550W / OCZ ZT 550W (w zależności od tego, czy ma być modularny) + 4GB pamięci (choćby i tanie Goodramy 1x4GB 1333MHz; w przypadku SB pamięci nie mają żadnego wpływu na OC procka), czy też 8GB jak chcesz (można rozważyć dopłatę do pamięci z napięciem 1,5V, np. Corsair Vengeance LP/Low Profile).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jakiej klasy to ma być grafika. Ale do np. kręconych HD7970/GTX680 550W wystarczy. Co do napięcia - niższe napięcie to mniej wydzielanego ciepła, niższy pobór prądu, ewentualnie też dłuższe życie pamięci i wyższe ich OC. Nie żeby cokolwiek z tego miało kolosalne znaczenie, ale zwykle dopłata nie jest duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mocno przekozakowałeś z tą płytą ;P Weź ASRocka P67 Pro3, na nim już wykręcisz mocno, a zostanie ci kasy na HD7950. I zmień pamięci na takie z niskimi radiatorami, bo wysokie mogą kolidować z chłodzeniem. Zasilacz szału nie robi, zmień na OCZ ZT 550W - mocy więcej niż wystarczająco, pełna modularnośc, wyższa jakośc i dłuższe kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...