Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sodar

System chłodzenia w laptopie Dell Studio 1555

Polecane posty

Witam

Nie chciałem otwierać nowego tematu, bo w sumie mój problem nie jest stricte problemem. To raczej zapytanie. Przejdę do sedna.

Otóż rozebrałem swojego laptopa Dell Studio 1555 aby go przeczyścić, poprawić lekko wbity port usb itp. Zaciekawił mnie system chłodzenia procesora i grafiki. Wygląda on na płycie tak:

board2f.th.jpg

Grafika ma osobny heatpipe dochodzący do boku wiatraczka. Pomyślałem że tam jest pewnie dodatkowy radiator, więc zdjąłem tą czarną osłonkę. I tu moje zaskoczenie! Oto co tam jest:

heatsinkl.th.jpg

A raczej czego nie ma. Nie ma radiatora. Wiatrak w środku jest pusty! Moja wiedza jest chyba zbyt skromna , więc pytam się braci komputerowej - jak to ma działać :blink: ? :huh:

Laptop był w serwisie z powodu grzania się grafiki, nie wiem czy coś tam usunęli. Pamiętam że pobyt w Warszawie niczego nie rozwiązał, myślałem że tak ma być, więc odpuściłem... Trudno, lapki się grzeją i już .

Ale może tu jest jakiś błąd konstrukcyjny i da się to jakoś poprawić. Wymienić moduł wiatraka na taki z radiatorem, połączyć heatpipe grafiki z tym od procka... Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca czaję... Mi się wydaje że jest jak powinno... Ten heatpipe od GPU leci do tech wentylatora, a wentylator gdy pracuje kieruje powietrze na ten heatpipe i je ochładza.

No niby heatpipe jest przyklejony do obudowy wiatraka, ale czy nie powinnien być jakiś radiator po drugiej stronie ścianki, żeby lepiej oddawać ciepło? Sama ścianka ma małą powierzchnie.

EDIT. A jakby znaleźć jakiś podłużny radiator (ew. dociąć taki), wygiąć go zgodnie z profilem ścianki i przylepić pastą do ścianki (mam pastę z miedzią - może być?).

EDIT2 BTW Edition: Z czego musi być radiator aby dał się wygiąć i dopasować do ścianki wiatraka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...