Skocz do zawartości

Rozwiązany: Karta graficzna


PeQ

Polecane posty

Witam, przy okazji zakupu komputera wyszła możliwość wymiany karty graficznej, wysłużonego GF 8800 GT, który obecnie jeszcze służy, aczkolwiek już był wygrzewany w piekarniku ( a propos, jak bezpieczne jest trzymanie takiej karty w komputerze? W sumie to już z 4 miesiące będą)... Mam do dyspozycji ok.350zł (raczej mniej, niż więcej),

obecna konfiguracja

Core 2 Duo E4600 2,4

mobo- P35-DS3

Gigabyte Geforce 8800GT

Chiefetec 500W

I oczywiście w gre wchodzi tylko morele.net :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym, szczególnie, że idealnie wpasowuje się w mój budżet... A zakładając, że preferuję stajnię zielonych? Jakoś Nvidia zawsze bardziej do mnie przemawiała, niemniej ta karta będzie rozważana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, wszystko wraca do pojedynku serce vs rozsądek... To może tak: czy PhysX stanowi istotny powód posiadania karty od AMD? Która karta lepiej wytrzyma próbę czasu? Czy PCI Express 2.1 rzeczywiście postępem wobec wersji 2.0, czy wprowadza tylko kosmetyczne zmiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PhysX to w większości przypadków przereklamowany bajer, poza tym na takiej karcie jego włączenie i tak nie ma sensu, bo tylko spowolnisz rozgrywkę nie otrzymując w zamian niczego ciekawego. Próbę czasu obie karty wytrzymają tak samo, w końcu ich wydajność jest bardzo podobna. GTS 450 jest o kilka % wydajniejszy, ale to już zależy od poszczególnej gry - raz wygrywa GF, raz Radeon.

Co do PCI-E - różnica jest niezauważalna.

btw. PhysX jest w kartach nvidia, a nie AMD ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. PhysX jest w kartach nvidia, a nie AMD ;p

Tak to jest, jak się w połowie zdania zmienia zdanie co do zdania ;) Początkowo miało być "czy PhysX stanowi istotną zaletę nad kartami od AMD" Ale gdzieś się pomysł zgubił po drodze... Za niedogodność przepraszam :)

I nadal jestem w kropce, bo nie umiem wybrać... Jednak bardziej skłaniam się ku GTS 450 i jeśli nikt nie zgłosi veta w najbliższym czasie, to to pozostanie moim wyborem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...