Jump to content
M44ster

GIGABYTE radeon 6850 - problemy z wydajnością

Recommended Posts

Witam. Posiadam następujący problem.. dziś zamontowałem moją nową kartę graficzną , a mianowicie GIGABYTE radeon HD6850 OC . Jednak niestety karta nie działa jak należy.. Nie wiem w czym problem ale jestem prawie pewien , że mechanicznie karta jest w pełni sprawna. Sytuacje opiszę na przykładzie gry Battlefield 3 dla której tak naprawdę kupiłem tą kartę.. Wcześniej grałem w tą grę na radeonie 3850 , który radził sobie z tą grą na minimalnych ustawieniach a fpsy unosiły się około nad 40 .. Natomiast radeon 6850 niezależnie od ustawień i akcji tak jak by " nie wyrabiał " i nie daje mi więcej niż jakieś 20 fpsów.. Sterowniki napewno są prawidłowe - instalowałem z płyty dołączonej do karty. Gra po reinstalu .. jedynie co mi jeszcze przychodzi do głowy to format systemu . Oto moja specyfikacja sprzętu:

procesor- Intel Pentium Dual Core E6600

RAM - DDR2 4GB (dostępne 2,94GB)

płyta główna - ASUS P5B

Karta Graficzna - GIGABYTE radeon 6850 OC

zasilacz- Chieftec 400W

Wszelka pomoc mile widziana i z góry dziękuję:).

Edited by M44ster
Link to comment
Share on other sites

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Na najnowszych sterownikach se strony AMD było tak samo .. zainstalowałem je na początku , ale widząc to co napisałem już wcześniej , zmieniłem sterowniki na te dołączone do karty.

Link to comment
Share on other sites

A nie wiesz jaki twój przyjaciel posiada resztę konfiguracji ? chodzi o procesor bo jeżeli ma 4 rdzeniowca to znacząco poprawia sytuację BF 3 lubi bardzo 4 rdzeniowce i najlepiej w nim się czuje. Następna sprawa że posiadasz procesor dość słaby do tej karty co również może powodować że gra chodzi jak chodzi . Czy systemy masz zainstalowane na różnych partycjach czy razem na 1 ?

Link to comment
Share on other sites

No prawdą jest , że ma 4 rdzeniowiec.. i 6GB RAMu . Ja systemy mam na dwóch oddzielnych partycjach. Cóż.. zrobiłem format wina7 i jest o niebo lepiej. Jednak mam inny problem i nie wiem czy nie zrobić oddzielnego tematu.. otóż karta w zupełności pokazuje, że radzi sobie z tą grą. Ultra i przeważnie 50 czasem do 70 FPS.. JEDNAK teraz dzieje się tak ( i wcześniej tego nie było z radeonem 3850 ) , że gra łapie co jakiś czas ścinkę w zależności od akcji i miejsca. Np. na otwartym terenie w misji Swordbreaker ( miasto , daleki horyzont , mnóstwo świateł i cieni ) fpsy utrzymują się na ponad 40 i 50 lecz gra łapie ścinkę co pare sek , gdy się poruszam.. Za to np. w korytarzu + nic się nie dzieje cały czas jest 50 fps jak w każdej innej sytuacji i nie ma też tych ścinek.. a mulit ścina już szczególnie :\. Tam te ścinki co pare sek są już prawie cały czas - przeważnie gdy toczy się walka , bo np. na mapie operation metro na respie nie ścina nic - i nie wiem czego to jest wina.. Mam zamiar pożyczyć od kogoś jeszcze RAMy i sprawdzić co będzie z większą ilością. Jeśli będzie poprawa - kupie jeszcze 2GB - jeśli nie .. nie wiem już co robić:\. Procek napewno wyrabia gdyż np. wcześniej wyrabiał , a ludzie z tą kartą i prockami dwurdzeniowymi z mniejszym taktowaniem ( mój to 3.06 GHz ) i tak grają beż ścin w 40 fpsach - i to mnie właśnie martwi :\. Skoro innym chodzi to dlaczego mnie zdarzają się te ściny?:\ .. Stery najnowsze zainstalowane.. zasilacz chieftec 400W też przecież wyrabia. Sugeruje się tu tym , że innym wystarczają 350 z tą samą konfiguracją..

Link to comment
Share on other sites

Hm:\. Niestety nie wiem jak to zrobić:\.

Funshy - grałeś może na swojej konfiguracji sprzętowej w bfa3 ? Bo patrząc na Twój sprzęt można stwierdzić , że mój jest taki sam bądź lepszy.. a skoro Tobie bf 3 chodziłby bez ścin to mnie też powinien..

Edited by M44ster
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...