Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M44ster

GIGABYTE radeon 6850 - problemy z wydajnością

Polecane posty

Witam. Posiadam następujący problem.. dziś zamontowałem moją nową kartę graficzną , a mianowicie GIGABYTE radeon HD6850 OC . Jednak niestety karta nie działa jak należy.. Nie wiem w czym problem ale jestem prawie pewien , że mechanicznie karta jest w pełni sprawna. Sytuacje opiszę na przykładzie gry Battlefield 3 dla której tak naprawdę kupiłem tą kartę.. Wcześniej grałem w tą grę na radeonie 3850 , który radził sobie z tą grą na minimalnych ustawieniach a fpsy unosiły się około nad 40 .. Natomiast radeon 6850 niezależnie od ustawień i akcji tak jak by " nie wyrabiał " i nie daje mi więcej niż jakieś 20 fpsów.. Sterowniki napewno są prawidłowe - instalowałem z płyty dołączonej do karty. Gra po reinstalu .. jedynie co mi jeszcze przychodzi do głowy to format systemu . Oto moja specyfikacja sprzętu:

procesor- Intel Pentium Dual Core E6600

RAM - DDR2 4GB (dostępne 2,94GB)

płyta główna - ASUS P5B

Karta Graficzna - GIGABYTE radeon 6850 OC

zasilacz- Chieftec 400W

Wszelka pomoc mile widziana i z góry dziękuję:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Na najnowszych sterownikach se strony AMD było tak samo .. zainstalowałem je na początku , ale widząc to co napisałem już wcześniej , zmieniłem sterowniki na te dołączone do karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz jaki twój przyjaciel posiada resztę konfiguracji ? chodzi o procesor bo jeżeli ma 4 rdzeniowca to znacząco poprawia sytuację BF 3 lubi bardzo 4 rdzeniowce i najlepiej w nim się czuje. Następna sprawa że posiadasz procesor dość słaby do tej karty co również może powodować że gra chodzi jak chodzi . Czy systemy masz zainstalowane na różnych partycjach czy razem na 1 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawdą jest , że ma 4 rdzeniowiec.. i 6GB RAMu . Ja systemy mam na dwóch oddzielnych partycjach. Cóż.. zrobiłem format wina7 i jest o niebo lepiej. Jednak mam inny problem i nie wiem czy nie zrobić oddzielnego tematu.. otóż karta w zupełności pokazuje, że radzi sobie z tą grą. Ultra i przeważnie 50 czasem do 70 FPS.. JEDNAK teraz dzieje się tak ( i wcześniej tego nie było z radeonem 3850 ) , że gra łapie co jakiś czas ścinkę w zależności od akcji i miejsca. Np. na otwartym terenie w misji Swordbreaker ( miasto , daleki horyzont , mnóstwo świateł i cieni ) fpsy utrzymują się na ponad 40 i 50 lecz gra łapie ścinkę co pare sek , gdy się poruszam.. Za to np. w korytarzu + nic się nie dzieje cały czas jest 50 fps jak w każdej innej sytuacji i nie ma też tych ścinek.. a mulit ścina już szczególnie :\. Tam te ścinki co pare sek są już prawie cały czas - przeważnie gdy toczy się walka , bo np. na mapie operation metro na respie nie ścina nic - i nie wiem czego to jest wina.. Mam zamiar pożyczyć od kogoś jeszcze RAMy i sprawdzić co będzie z większą ilością. Jeśli będzie poprawa - kupie jeszcze 2GB - jeśli nie .. nie wiem już co robić:\. Procek napewno wyrabia gdyż np. wcześniej wyrabiał , a ludzie z tą kartą i prockami dwurdzeniowymi z mniejszym taktowaniem ( mój to 3.06 GHz ) i tak grają beż ścin w 40 fpsach - i to mnie właśnie martwi :\. Skoro innym chodzi to dlaczego mnie zdarzają się te ściny?:\ .. Stery najnowsze zainstalowane.. zasilacz chieftec 400W też przecież wyrabia. Sugeruje się tu tym , że innym wystarczają 350 z tą samą konfiguracją..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm:\. Niestety nie wiem jak to zrobić:\.

Funshy - grałeś może na swojej konfiguracji sprzętowej w bfa3 ? Bo patrząc na Twój sprzęt można stwierdzić , że mój jest taki sam bądź lepszy.. a skoro Tobie bf 3 chodziłby bez ścin to mnie też powinien..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...