Skocz do zawartości

Mass Effect 3 - bugi


WhitePrincess

Polecane posty

Witam po dośc długiej przerwie (jeśli ktoś mnie jeszcze pamięta). Mam problem z grą Mass Effect 3, którą zamówiłam w przedsprzedaży w Empiku. Gra przyszła, zainstalowała się, wszystko szło świetnie. Pierwszy problem jest dość dziwny - gra włącza się na sekundę, po czym pokazuje komunikat "Program przestał działać". Wyskakuje to często, a "naprawia się" po restarcie komputera. Gra działa, więc dużego problemu nie ma, ale jest to dość uciążliwe.

Następne problemy związane są już z zadaniami pobocznymi, więc zaznaczam, że mogą pojawić się spoilery.

1) Przy wypełnianiu zadania dla Arii, związanego z najemnikami, mam przekonać Baile'ya do uwolnienia przyjaciółki asari. Okej, idę z nim pogadać, ten każe pogadać mi z nią. Po fakcie mam do wyboru dwie opcje - kazać mu ją uwolnić, lub powiedzieć, że wymyślę inny sposób. Ale po wybraniu drugiej opcji na tym koniec - czytałam w internecie, ze takiego buga ma spora ilośc osób. Ostatecznie musiałam go zmusić do jej uwolnienia, co mi naruszyło koncepcję postaci - idealistki. Na walkthrough patrzyłam, w obozie żadnej akcji z tym związanej nie było, tak btw.

2) Hanarski dyplomata, czyli zadanie zlecone od salariańskiego Widma. Znalazłam dwa terminale (w ambasadach i porcie), następny navypoint zaznaczyło mi w porcie tymczasowym. Jest zaznaczony, no dobrze, ale kiedy do niego podejdę, nie mogę nic zrobić, jakby był ozdobnym elementem otoczenia, którego nie da się w żaden sposób wykorzystać.

3) Ostatni bug tyczy się zadań, w którym SHepard podsłuchuje rozmowę dwóch osób na temat jakiegoś artefaktu/przedmiotu i postanawia go odnaleźć. Odnalazłam dwa, mam je oddać między innymi volusowi w cywilnej przestrzeni prezydium, tyle że ani nie ma go na mapie, ani po podejściu do niego nie mogę zrobić nic, tak jak przy terminalu w drugim przypadku.

Jeżeli ktoś ma pojęcie, co się może dziać, czy to bugi czy moja głupota, bardzo proszę o odpowiedź! Ach, no i gdyby to miało jakieś znaczenie - specyfikacja komputera:

AMD Athlon II x4 640 Processor 3.0 GHz

4 GB RAM

karta graficzna: NVIDIA Geforce GT 430

dysk twardy 1000 GB SATA2

system Windows 7 Ultimate x64 bit

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uruchamiania gry to miałem to samo, uruchamiaj ją z Orygina a nie z pulpitu u mnie to było to.

1.Co do zadania u Arii

po wybraniu drugiej opcji masz się udać do siedziby SOC na Cytadeli a później musisz iść pogadać w salarianinem który stoi niedaleko Garrusa na Cytadeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie przeczytaliście mojej wiadomości.

Ja wiem, do kogo powinanm się udać. Moim problemem jest to, że po podejściu choćby do tego terminala nie mam możliwości interakcji z nim.

Co do uruchamiania gry z Origina - zarówno tak i tak miałam ten problem, teraz jakoś mam spokój. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że problem jest rozwiązany, temat można zamknąć. Jakkolwiek absurdalne by się to nie wydawało - misje zniknęły mi z dziennika i zmieniły kolor na szare, jako ukończone, choć nie aktywowałam żadnego terminalu ani nie gadałam z tymi (nie)ludźmi, którym miałam dostarczyć artefakty. Same, po wykonaniu misji priorytetowej. Hm. W każdym bądź razie, dziękuję za chęć pomocy (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...