Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FishY

Książka do nauki Javy/C++

Polecane posty

Czy istnieje taka książka? Dopiero zaczynam zabawę z takimi językami więc książka nie może zawierać nieznanych mi pojęć (czyt. jestem totalnym n00bem) Co lepsze Java czy C++?

I czy jest jakaś dobra książka do nauki tworzenia aplikacji na Androida?

Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zależne od wielu czynników, C/C++ jest trudniejszy od Javy, właśnie przez to że daje większą kontrolę i mniej robi za programistę, jest za to o wiele szybszy. Java natomiast jest całkiem łatwa do nauczenia ale zaczynając od Javy ciężko ci będzie się przerzucić lub nauczyć innych języków, a dobra znajomość C/C++ to otwarta droga do szybkiej nauki np. Javy czy innych wyżejpoziomowych języków. Zastanów się też ile chcesz na to poświęcić czasu, co chcesz pisać i jaki jest ogólnie poziom zaangażowania, bo stworzenie czegoś ciekawego w C/C++ przy nauce od 0, wymaga wielu miesięcy treningu i czasu. Do tego Java wymusza 100% obiektowość, nie każdemu to też pasuje. Jeżeli interesuje cię pisanie w przyszłości czegoś więcej niż aplikacji na telefon, apletów i programów biurowych to bierz C++, jeżeli wystarczy ci to co napisałem to bierz Jave.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Java wymusza 100% obiektowość, nie każdemu to też pasuje.

Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy warto w ogóle przykładać jakąś większą wagę do programowania strukturalnego. Fakt, wiedza teoretyczna jest przydatna, ale poza teorią to praktycznie wszędzie (przynajmniej z moich doświadczeń) programuje się obiektowo, głównie w Javie i C#. Ja właśnie popełniłem ten błąd i zacząłem się uczyć od Pascala i wiele miesięcy zajęło mi w ogóle pojęcie i zrozumienie działania klas, obiektów, dziedziczenia itd. W sumie dopiero teraz, jak pisze w C# rozumiem w pełni masę rzeczy które wcześniej były totalną abstrakcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale...

Niektóre rzeczy pisze się strukturalnie - najczęściej niższego poziomu, jak np. systemy operacyjne.

IMO jednak łatwiej jest zacząć od pisania strukturalnego, a następnie przejść do obiektowości, ale tak jak mówie, to tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, nie każdy lubi pisać w językach typu Java i C# bo np. woli w pełni wiedzieć co się dzieje z jego programem ;) Różnica pomiędzy programistą C/C++ a Programistą C#/Javy jest taka że Programista C/C++ będzie potrafił pisać strukturalnie i obiektowo, i dostrzeże ograniczenia jakie niesie ze sobą kodzenie w języku ściśle obiektowym, a osoba która która z niższym poziomem doczynienia nie miała już się go raczej nie tknie bo uzna że "wielu rzeczy mu brakuje". Nie chcę generalizować bo każdy programista jest inny, ale patrząc po większości można taką regułę zauważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Języki interpretowane od kompilowanych mają tą przewagę, że po prostu łatwiej się w nich programuje - programista nie musi na przykład martwić się zwalnianiem pamięci, ograniczeniami sprzętowymi (przeważnie działa zasada "chodzi środowisko - chodzi program"). Jednak tak jak piszą wyżej - lepiej jest zacząć od c++, nabierzesz parę nawyków i nauczysz się wszystkiego od podstaw. Java jest prawie identyczna składniowo jak c++, późniejsza przesiadka będzie wymagała co najwyżej zrobienie paru kursów (np ten).

Jako ciekawostka do androida: niedawno wyszło AIDE - androidowe środowisko Javy, które właśnie sobie powoli testuję ;>

@down

Mój błąd, wybacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Języki interpretowane od kompilowanych mają tą przewagę, że po prostu łatwiej się w nich programuje

Co ma piernik do wiatraka? ;)

Język C, ok którym była wcześniej mowa nie jest językiem interpretowanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie to, że wcześniej była mowa o językach C, C++ i Java, a kolega Jakobeks pisze o językach interpretowanych - stąd moje wrażenie, że pomylił programowanie strukturalne ze skryptowym. Może się czepiam... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z języków o ktorym była mowa nie jest interpretowany, więc masz rację, prawdopodobnie się pomylił ;p

Ciekawostka:

Java jest normalnie językiem kompilowanym mimo że kod maszynowy do którego kompiluje jest dla maszyny wirtualnej. Taki wyjąteczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci Synfonię c++ Standard Jerzego Grębosz

Z książki naprawdę wiele się nauczyłem , programowanie jest tak banalnie opisane że nawet ja rozumiem co do czego i poco jest . (nie patrzcie po moim wieku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...