Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stalker51

Słuchawki do 550zł

Polecane posty

Witam.

W poszukiwaniu moich nowych słuchawek "przeryłem" już dosyć sporą liczbę fur internetowych, a ich użytkownicy doradzili mi parę modeli, jednakże stwierdziłem, że można by spróbować jeszcze na CD-action :)

Mianowicie, muzyka jakiej słucham to w większości muzyka elektroniczna (dubstep,Electro i pochodne) dla tego też chciał bym, aby w moich słuchawkach bas był wyraźnie wyczuwalny.

Dobrze by było gdyby były to słuchawki zamknięte, ewentualnie półotwarte, i tu ważna rzecz, muszla musi zakrywać CAŁE ucho, jest to dla mnie niezwykle ważne. Fajnie by było gdyby słuchawki miały ciepłe brzmienie.

Muzyki słucham raczej w domu, mam zamiar kupić sobie jeszcze Fio e6, żeby wycisnąć ze słuchawek nieco więcej.

Póki co polecano mi :

-Ultrasone DJ 1 - jako słuchawki z bardzo dobrym basem.

-Audio Technica Ath-ws55 - mówiąc szczerze do tych nie jestem przekonany, ale chciał bym o nich znać waszą opinie

-Denon AHD 1100 - Słuchawki o których nie wiem zbyt wiele, aczkolwiek ponoć mają dobrze zaznaczony bas. Niestety poza tym nic o nich nie wiem bo są zbyt "świeże"

-AKG K242 HD - Bardzo wygodne, dobrze brzmiące

-Shure SRH 750 DJ E - Z tego co czytałem, rewelacyjne słuchawki do tego typu muzyki.

Podałem kilka modeli które mi polecano aczkolwiek najbardziej skłaniam się od Ultrasone'ów i SRH 750, może mi ktoś napisać o nich coś więcej? :)

Poza tym czekam także na wasze propozycje odnośnie słuchawek.

Dziękuję bardzo, za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie je napędzać, głównie komputer z bliżej niezidentyfikowaną kartą dźwiękową, oraz żadko telefon, w tym wypadku nokia X3.

Fio e6 sprawie tylko, że player gra głośniej? A to ciekawe, jak widać internet mnie oszukał, bo z tego co czytałem w recenzji to dosyć dobrze się o nich wypowiadali, no cóż, w takim razie może poleci mi ktoś w miarę dobry wzmak do 200zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zmniejszyć budżet na słuchawki i kupić FiiO E10. To już porządny wzmacniacz, a zarazem karta dźwiękowa. Warto dołożyć tą stówkę i mieć pewność, że słuchawki będą mogły pokazać swoje możliwości.

W recenzjach może i dobrze się wypowiadali o E6, ale w praktyce tak ciekawie to nie wygląda. Osobiście go nie słuchałem, ale czytałem wiele opinii na forach muzycznych na jego temat i wniosek jest taki, że to dobra zabawka do zwiększenia głośności, a co za tym idzie - napędzenia także bardziej wymagających słuchawek. Ale do integry to kiepski pomysł, bo nie ma w tym przypadku czego wzmacniać.

Tyle w sprawie źródła, o słuchawkach niech się wypowie ktoś inny, bo moja wiedza w tym zakresie cenowym nie jest zbyt wielka. Proponuję raczej odwiedzić jakieś forum stricte muzyczne, tam chłopaki lepiej doradzą, a w końcu to dość pokaźna kwota i warto ją mądrze zainwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słuchasz muzyki głównie w domu to weź wzmacniacz fiio e10, co do słuchawek to poleciłbym Brainwavz HM3 ale nie wiem czy zakryją ci całe uszy. Z fiio e10 ile ci zostaje na słuchawki? Jeżeli więcej kasy to możesz to te shure SRH 750 dj lub Sony XB700. Shure mają bardziej agresywny bas, soniaki mocniejszy i "tłuściejszy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro musisz dopłacić te 100zł do FiiO, to zmniejsz budżet na słuchawki, i kup Sennheiser HD380 Pro. Bardzo dobry zestaw, bassy są idealne (jak dla mnie) - słuchawki nie są w żadnym stopniu przebassowane, ale bassu nie brakuje. Może tego aż tak normalnie nie widać na tle innych dźwięków, ale bass jest genialny.

A Fiio samo w sobie, jest bardzo dobre, do muzyki i grania. Bardzo dobre pozycjonowanie, co w duecie z szczegółowością (i wbrew pozorom) też dobrym pozycjonowaniem (to sluchawki zamknięte, ale o tym za chwilę), tworzy bardzo dobry zestaw do grania. W Brainwavz'ach mogłoby być trochę za dużo bass'u, co dyskwalifikowałoby je jako słuchawki do grania w strzelanki (ludzkie ucho ma problemy z lokalizacją niskich tonów) - wątpię, by było go stanowczo za dużo, ale raczej (osobiście nie miałem okazji tych Brainwavz'ów posłuchać), ale raczej HD380 Pro lepiej sprawdzą się w grach. Jedyne, co mi troszkę nie pasuje w HD380 + FiiO E10, to troszkę środek i góra, ale to marginalne "niedociągnięcia" (nie, nie ma to związku z niedopracowaniem - a dla innej osoby, zapewne środek i góra będą idealne). Słucham Rock'a (głównie "Hard Rock'a", ale to nie jedyne - np. Grunge, czy też trochę "lżejszy" rock - sprawdzają się bardzo dobrze, perkusja dużo zyskuje).

No i kwestia zamkniętej konstrukcji tych słuchawek - bardzo dobrze izolują (choć jakieś modele kierowane typowo dla Dj'ów [to studyjne słuchawki] są pod tym względem lepsze, ale za to zyskują na wygodzie - są bardzo wygodne, wygodniejsze niż typowo "lekkie" słuchawki typu Philips SHP2500 - oczywiście, nie porównuje ich pod względem dźwięku, czy wykonania - a pozycjonowanie jest bardzo dobre -jak wspomniałem już wcześniej).

A załączane wyposażenie jest też dobre - dokręcana przejściówka na 3/4 (ale ma to pewną wadę, wrócę do tego), etui - i tu Sennheiser wykonał kawał dobrej roboty, bo jest bardzo małe (owszem, mogłoby być mniejsze, ale to bardzo mała różnica, a wygoda chowania ich do niego zmalałaby. Tzn. jeśli chowam je po prostu (ot, dla bezpieczeństwa i zachowania czystości) to tylko wyjmuje kabel (jest podłączony tylko do jednej strony słuchawek - wygodne rozwiązanie) i "prostą" (jest później kręcony) częścią przekłdam przez jeden "otwór" do chowania kabla, podłączam go z powrotem, chowam jakoś "kręconą" część kabla i tą "prostą" po drugiej stronie przekładam przez 3 otwory, wkręcając do 3/4 w trzecim - wygląda bardziej solidnie, niż mini jack (tzn. obydwa wyglądają solidnie, tylko że 3/4 bardziej).

No i jeszcze jedna zaleta zestawu - wygląd. Czarne, napis ( na słuchawkach "Sennheiser HD380 Pro", a na górnej części E10 duże "FiiO" i obok mniejszą czcionką "USB DAC HEADPHONE AMPLITUNER E10" - po boku, zbiera mniej odcisków. Chociaż, jak ktoś chce, to równie dobrze FiiO może stać na boku, podstawki samemu się nakleja (samoprzylepne, 2x4). Jedyną rzeczą, która mi się trochę nie podoba, jest odsłonięta część "jack'a" - potrzebna, do wkręcanej przejściówki. A kręcony kabel, można "rozciągnąć"

w razie potrzeby. Ostatnie, co chce dopisać to to, że (żeby nie było niedomówień) FiiO jest na usb (mini usb przy DAC'u, zwykłe przy komputerze).

PS. Uważaj na głośność, bo E10 to potworek (przy systemowej na 32, ustawiam FiiO na "1", a czasami mam wrażenie, że jest głośno - ale to przez dobrą izolacje).

EDIT:

No to się rozpisałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem porównania tych senków z Shure'ami 750 DJ. Podobno bas w Shurach jest o wiele lepszy niż w senkach, podobnie z midem, ale góra jest lepsza w sennheiserach. Jako, że słucham tego czego słucham chyba mój wybór padnie na Shury, bo na tych słuchawkach i tak nie będę grał(na takie okazje mam tritony mad catz) aczkolwiek wielkie dzięki za obszerne opisanie 380-dziesiątek :)

Teraz wpadło jeszcze trochę kasy więc będę mógł kupić Fio e10 i Shury, i myślę, że takie połączenie będzie najlepsze :)

Aczkolwiek jeszcze jedno drobne pytanie, może zamiast Fio e10 da się dostać jakiegoś dobrego playera w tej cenie?

I jak bardzo zmieni się barwa dźwięku słuchawek po podłączeniu ich do e10?

Jeszcze co do XB-700 wielu ludzi mówi, że bass w tych słuchawkach jest tak "rozlazły", że zakrywa inne pasma, poza tym, nie da się ich nigdzie dostać, po w miarę ludzkich cenach.

EDIT: Wie ktoś cokolwiek o Ultrasone DJ1 ? Wyglądają na prawdę apetycznie, ale nie wiem o nich zbyt wiele :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...