Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fuxik

Konfiguracja router'a NETGEAR DG834G

Polecane posty

Witam, ostatnio siostra mi marudziła, że chce mieć internet w laptopie i byłem zmuszony kupić router. Kupiłem router "NETGEAR Wireless-G 54 ADSL2+Modem Router DG834G" (wolałem podać całą nazwę w razie co xP). Siostra się teraz łączy przez WI-FI. Mam internet z Netii, prędkość 4mb/s. Jest on podłączony pod gniazdko od telefonu stacjonarnego. Niestety router często mi się rozłącza. Myślę, że może być źle skonfigurowany.

Jak myślicie, jest coś źle? Coś zmienić?

Z góry dziękuję za pomoc

Zdjęcia:

Ustawienia podstawowe:

32021179192434269341_thumb.jpg

Ustawienia ADSL:

86546213166080544352_thumb.jpg

Ustawienia WI-FI:

54021697041205566792_thumb.jpg

Zrobić zdjęcia jeszcze z czegoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może też leżeć po stronie Netii. Można do nich zadzwonić i spytać się czy np. nie robią jakiś prac konserwacyjnych na twojej linii.

Bo rozumiem, że router odłącza się od neta co jakiś czas, ale połączenie router - laptop jest cały czas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jest w porządku. Proponuję zacząć od przywrócenia ustawień router do wartości domyślnych i ponowne jego skonfigurowanie. Jeśli to nic nie da to sprawdź czy masz aktualny firmware. Rozłączanie się występuje w określonych odstępach czasowych np. co 30 lub 60 minut ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozłącza się po stronie kabla idącego od centrali Netii (na to wskazuje gasnąca dioda DSL) to problem może być po ich stronie. Tak jak już pisałem, proponuję ponowną konfigurację od podstaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...