Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pafflick

Komputer do 3500 zł

Polecane posty

Witam! Nie kupowałem, CDA już ładnych parę miesięcy i niestety nie jestem na bieżąco z technologią tak jak kiedyś... Kupiłem najnowsze CDA z nadzieją, że dział "Konfigurator" jeszcze istnieje, ale chyba już go nie ma... :biggrin: A kiedyś znałem się na tym na tyle dobrze, że byłem w stanie złożyć kompa, który po 3 latach wciąż daje radę na "wysokich detalach" w większości nowych tytułów (jego konfiguracja w sygnaturce - do dziś zadziwia mnie wydajność nie podkręconego procesora i ogólnie całego zestawu - myślałem, że szybciej się zestarzeje). Tym razem jednak poproszę o pomoc w doborze podzespołów. :)

Potrzebuję komputer do wielu zadań, ale chciałbym, żeby konfiguracja była przygotowana głównie pod kątem gier. :P Od razu podam moje preferencje co do producentów, ale chętnie wysłucham także innych propozycji.

Karta graficzna - tylko GeForce. Najlepiej by było od ZOTAC'a, ale w tym przedziale cenowym chyba raczej nie da rady, więc jak coś to ASUS (chyba, że ktoś może polecić innego producenta). :P Nie wiem jaki GeForce jest teraz najbardziej opłacalny, nie orientuję się. :( Procesor - od Intela, ale nie wiem, jak jest z wydajnością. Wystarczy i3, czy lepiej dołożyć do i5? i7 pewnie nie zmieści się w cenie... Płyta główna też ASUS, chyba, że ktoś poleca innego producenta - byle nie MSI, albo Gigabyte, tych dwóch nie wspominam najlepiej... Zasilacz sobie upatrzyłem "BEQUIET PUREPOWER L7 530W" - proszę o ew. opinie na temat, lub porady, jeśli do niczego się nie nadaje, lub nie opłaca.

Myślę też o jakimś nie za dużym dysku SSD pod system operacyjny - tu również prosiłbym o opinię, ponieważ nie miałem z nimi jeszcze do czynienia. I to tyle jeśli chodzi o moje typy. :)

Co potrzebuję:

Procesor (Intel)

Karta Graficzna (nVidia)

Płyta główna

Pamięci RAM

Dysk twardy (najlepiej taki ok. 500-750 GB + SSD o ile się da)

Zasilacz

Obudowa (można wykreślić z podanej kwoty 150-200 zł, sam sobie jakąś znajdę :))

Napęd DVD (podobnie jak z obudową - można wykreślić 100 zł za napęd)

Na system operacyjny i monitor mam przeznaczone osobne fundusze, prosiłbym o rady i propozycje co do powyższego sprzętu. Z góry dzięki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafy od Zotaca bym sobie odpuścił - najczęściej są drogie mimo tego iż posiadają słabe chłodzenie (nie wiem, za co oni sobie tyle liczą). Zasilacz bq też bym sobie odpuścił, to budżetowy Fortron APN z ostro zawyżona ceną - totalnie nieopłacalny zakup.

825 zł Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K) (rabat)

http://www.morele.net/procesor-intel-core-...i52500k-358735/

1 299 zł Gainward GF GTX 570 1280MB (426018336-1732)

http://www.morele.net/karta-graficzna-gain...36-1732-361548/

371 zł ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-...lga-1155-360678

319 zł Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

http://www.morele.net/dysk-western-digital...5000aakx-353686

83 zł Patriot AE34G1339U2

http://www.morele.net/pamiec-patriot-ae34g1339u2-439186/

233 zł OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU) (rabat)

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-stealth...sxs2-eu-266934/

69 zł LG GH22NS70 RBB

http://www.morele.net/lg-gh22ns70-rbb-412544

125 zł SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-...-bt-410-397103/

134 zł Thermaltake Contac 29 BP ( CLP0588 )

http://www.morele.net/thermaltake-contac-2...clp0588-406736/

= 3 458 zł

Czterordzeniowy procesor, wydajna karta graficzna z dobrym chłodzeniem i mocną sekcją zasilania, porządna płyta główna, dysk 500GB, 4GB pamięci, zasilacz z zapasem mocy, nagrywarka, przewiewna obudowa i dobre chłodzenie na procesor. Na SSD nie ma kasy, no chyba ze byś z GTX570 zrezygnował na rzecz GTX560Ti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafy od Zotaca bym sobie odpuścił - najczęściej są drogie mimo tego iż posiadają słabe chłodzenie (nie wiem, za co oni sobie tyle liczą).
O tej firmie myślałem dlatego, że sam posiadam kartę tej firmy i jestem mega zadowolony - no ale liczę się z tym, że to może być za drogi zakup w tym budżecie... :)

Zasilacz bq też bym sobie odpuścił, to budżetowy Fortron APN z ostro zawyżona ceną - totalnie nieopłacalny zakup.
Tu sugerowałem się opinią którą kiedyś czytałem w CDA - możliwe, że od tamtej pory jakość produktów tej firmy się zmniejszyła, lub podrożała - dlatego pytam na forum. Ale pasuje mi ten co podałeś. :)

Dysk WD może być, napęd LG odpada na pewno, ale to się wytnie :D procek chyba wezmę ten co napisałeś, zastanawiam się jedynie nad chłodzeniem - uważasz, że te które jest w standardzie nie wystarczy? Przyznam szczerze, że mnie to zastanawia - ja mam tego swojego C2D na fabrycznym chłodzeniu i mimo iż we wszystkie gry jakie mam, gram na maksymalnych detalach, to nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy, żeby mi się przegrzewał...

Nie przekonuje mnie też marka ASRock, nie słyszałem zbyt dobrych opinii, no i te 24 miesiące gwarancji też zbyt atrakcyjne nie są - na swoją płytę dostałem 36 mies. gwarancji...

Na temat marki Gainward nie mam wyrobionej opinii. Co oznacza "Ti" przy tym GTX560? Chodzi mi o różnicę w wydajności - czy jest ona znaczna?

Co do tego SSD, to nie jest mi on pilnie potrzebny - w razie czego znajdę na niego osobne fundusze, tylko chciałbym najpierw wiedzieć, czy wogóle warto... ;) W każdym razie dzięki za pomoc, już mniej więcej wiem czego szukać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kasy jest mało czy dużo nie zmienia faktu, że karty Zotaca są kiepską ofertą.

Chłodzenie jest potrzebne do podkręcania, oraz jeśli chcesz by było ciszej. Do normalnej pracy i gry nie jest wymagane i wystarczy standardowe.

ASRock jest dobrą marką, w ostatnim czasie poczyniła ona spory krok do przodu. Jej płyty pod LGA1155 są niezłej jakości i mają przystępne ceny.

Ti oznacza, że jest to "normalny" GTX560, który w istocie jest GTX460 z odblokowaną częścią rdzenia. nVidia wypuściła jeszcze słabszego GTX560 (który jest tylko podkręconym GTX460), oraz mocniejszego GTX560Ti 448sp (który jest podkręconym GTX470). 448sp nie jest dostępny w Polsce, a GTX560 nie warto sobie głowy zaprzątać IMHO - brać GTX560Ti, np. http://www.morele.net/karta-graficzna-giga...60ud-1gi-411014

Dysk SSD to bardzo fajna sprawa, jeśli Ci zależy na wysokich transferach. Jeśli wiesz czego oczekujesz, to powinieneś być zadowolony. Polecam np. Crucial M4 64GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kasy jest mało czy dużo nie zmienia faktu, że karty Zotaca są kiepską ofertą.
To może teraz tak jest. Gdy ja kupowałem w 2009 swoją kartę, to dałem za nią tyle samo (nawet parę groszy mniej) niż za tą którą polecasz od Gainwarda, a do dziś jakoś nie spotkałem się z grą, której moja karta nie pociągnęłaby na maksymalnych detalach. W dodatku mam jeszcze świetnego Race Driver'a, którego prawdopodobnie nie poznałbym, gdyby nie zakup owej karty... :D A tutaj jest w zestawie zaledwie płyta ze sterownikami. :P No ale nic, dzięki za radę - jeszcze rozejrzę się za tymi GTX-ami... ;)

Chłodzenie jest potrzebne do podkręcania, oraz jeśli chcesz by było ciszej.
Głośność pracy - o ile komp nie chodzi jak odkurzacz, to nie ma znaczenia. :P A co do tego podkręcania... Mojego C2D też kupiłem z myślą o tym, że go podkręcę, ale jakoś do tej pory, po tych 3 latach nie zaszła jeszcze taka potrzeba, fabryczne taktowanie jakoś wystarcza... :D Nowego procka raczej na pewno nie będę podkręcać, chyba, że coś mnie jakimś cudem do tego przekona. ;)

ASRock jest dobrą marką, w ostatnim czasie poczyniła ona spory krok do przodu. Jej płyty pod LGA1155 są niezłej jakości i mają przystępne ceny.
OK, ja się sugeruję opiniami sprzed paru lat - możliwe, że teraz sprawa wygląda inaczej, więc nie przekreślam z góry tej marki. Ta płyta którą podałeś ma na prawdę ciekawe wyposażenie, jedynie ta gwarancja to spory minus jak dla mnie. Z tego co widzę, Morele chyba zaciąga opisy od zewnętrznej firmy, więc te 24 miesiące to być może z automatu mają podane (często tak sklepy robią, już to nieraz widziałem). Może jednak gwarancja jest dłuższa? Fajnie by było, ten jeden dodatkowy rok to nie jest mało... :)

Dysk SSD to bardzo fajna sprawa, jeśli Ci zależy na wysokich transferach. Jeśli wiesz czego oczekujesz, to powinieneś być zadowolony. Polecam np. Crucial M4 64GB.
Bardziej mi zależy na wydajności systemu - szybszym uruchamianiu i pracy, ew. jedną grę zainstalować na takim dysku, jeśli miałaby dzięki temu szybciej chodzić. Jest rzeczywiście duża różnica w przypadku działania programów na SSD i zwykłym twardzielu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5-2500k daje się podkręcić nawet o 50%, więc warto mieć to w pamięci... ;) Oczywiście chłodzenie można dokupić później. Co do gwarancji - nie wiem jak to jest, ale raczej 24 miesiące niezależnie od sprzedawcy.

Różnica w szybkości uruchamiania systemu i programów jest bardzo znaczna. Na FPS w grach to nie wpłynie, jedynie może skrócić np. czasy ładowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o ten czas uruchamiania chodzi mi właśnie, a także wczytywania plików i zapisu, bo czasem operuję na dużych plikach i dobija mnie to "mielenie" zwykłego HDD - wiadomo, że w grze na FPS wpływu to nie ma. ;) Chyba kupię jakiegoś SSD także do swojego kompa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle pieniedzy spokojnie mozna cos zlozyc dobrego ja lubie AMD ale w Intelu moja propozycja tak by wyglądała:

ASROCK P67 Fatal1ty PROFESSIONAL Intel P67 LGA 1155 -710zł.

PROCESOR CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX-841zł.

HIS AMD Radeon HD6790 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (840/4200)-503zł.

GEIL DDR3 16GB 1600MHZ QUAD CHANNEL VALUE PLUS-440zł

DVD ROM LITEON iHDP118 PATA CZARNY BULK-80zł

HDD CAVIAR 160GB WD1600AAJS SATA II 8MB CACHE(niestety ale tuatj jest na razie drogo trzeba cos wym,yslec)300zł

ZASILACZ MODECOM HEDY 420W ATX 2.2-120zł

OBUDOWA I-BOX LYNX 710 BEZ ZASILACZA PRESCOT-90zł

To w sumie daje nam 2950zł Kompuer jest wypasiony i pozostaje nam jeszcze jeden wolny slot na drógą karte graficzna połaczoną technologi CrossFire wiec mozna na nim jeszcze przeprowadzac modernizaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up - przecież ten zestaw jest idiotyczny i nijak ma się do tego co złożył yojo... Po co komu 16 Gb ramu, po co płyta główna za tyle kasy, kosztem której wsadzasz słabą jak na ten budżet kartę graficzną. Do tego fatalny zasilacz i równie fatalna obudowa, mały i wolny dysk. Przemyśl 3 razy zanim następnym razem coś komuś doradzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle pieniedzy spokojnie mozna cos zlozyc dobrego ja lubie AMD
Ja kiedyś byłem fanem AMD, ale po wyjściu na rynek procesorów Core2Duo, wróciłem do Intela. :)

HIS AMD Radeon HD6790 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (840/4200)-503zł.
Niestety, ale karta Radeona odpada - mam już dość użerania się ze sterownikami tej firmy, poza tym już przyzwyczaiłem się do GeForce'ów, tak więc tylko karty nVidii wchodzą w rachubę... :)

GEIL DDR3 16GB 1600MHZ QUAD CHANNEL VALUE PLUS-440zł
Hmmm, 16 GB trochę dużo, myślałem raczej o ilości 4 - 8 GB, nie potrzebuję więcej.

HDD CAVIAR 160GB WD1600AAJS SATA II 8MB CACHE(niestety ale tuatj jest na razie drogo trzeba cos wym,yslec)300zł
Nieee, na tak malutki dysk nawet nie spojrzę, pisałem wyżej, że chodzi mi o taki co najmniej 500-750 GB. ;)

ZASILACZ MODECOM HEDY 420W ATX 2.2-120zł
Zasilacz raczej na 90% i tak wezmę ten, co zaproponował yojo2, ale dzięki. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...