Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jacekw123

Kopia gry ze steam

Polecane posty

Cześć!

Nie wiem czy dobry dział ale jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Może tytuł posta niekoniecznie jest adekwatny do tego o co chcę zapytać. Mam zamiar kilka gier ze steam dodać do swojej pudełkowej kolekcji. I tu pytanie- jak to po kolei zrobić. Chcę żeby wszystko wyglądało prawie tak samo jak w zwykłych grach pudełkowych tj. naklejka na płycie (najczęściej z logiem gry), okładka (z tym nie będę miał raczej problemów bo opisał to Shortyy na swoim blogu), jakie pudełko kupić, jak nagrać płytkę za pomocą steama (jeszcze nigdy tego nie robiłem) i być może da się jakoś zrobić instrukcję bo mogę ja wydrukować tylko skąd i co dalej. Proszę o pomoc, bo zależy mi aby takie tytuły jak Fallout 3 czy Heroes V znalazły się jednak na mojej półce.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki/nadruki to kwestia analogiczna do okładki, musisz mieć tylko na uwadze kształt krążka.

Co do wypalania płyt: klikasz prawym na grę, bodaj Właściwości>Pliki lokalne>kopia zapasowa tudzież prawym>Kopia zapasowa, wybierasz grę, wskazujesz folder i każesz podzielić backup na kawałki rozmiarów DVD. Potem po wykonaniu kopii nawigujesz do folderów i za pomocą np. CDBurnerXP wypalasz jako płytki z danymi zawartości folderów Disc 1, Disc 2 etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co do backupa już będę wiedział, ale teraz same pudełko. Zwykły DVD box wystarczy? I skąd wziąć okładki bo te strony które podawał Shortyy niezbyt mi pasują. Na steamcovers denerwuje mnie czarny nadruk "Steam backup" czy coś takiego. A na jednej z tych stron to praktycznie sama konsolowe okładki są. I nie zawsze jest łatwo znaleźć naklejkę na płytę (ps. jakie płyty? dvd czy dvd dl i jakiej firmy?). Jak taką naklejkę przykleić na płytę? A no i sprawa instrukcji. Na steam nie wszystkie gry mają instrukcje więc skąd je zdobyć i jak później je wydrukować, złożyć żeby spoko wyglądały?

Na prawdę chciałbym kilka gier z mojego steama tak zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... Ty się widzę chyba w półprzemysłową produkcję próbujesz bawić.

Zaczynając od kwestii, które mają znaczenie: Czy płytę wybierzesz DVD5 czy DVD9, znaczenia nie ma - po prostu zmieniasz odpowiednią opcję w tworzeniu backupu i albo masz kawałki 4,7GB albo 8,9GB i problemu nie ma. Co do firmy, ja korzystam z Verbatimów, a TDK również mnie nie zawiodły. Naklejki to mnóstwo roboty i ryzyko, że nie wyjdzie, dlatego warto poszukać jakiegoś małego ustrojstwa do przyklejania. Możesz też poszukać nietanich płyt do drukowania i drukarki z przystawką do płyt - masz wtedy i jakość naklejki i brak ryzyka spartolenia.

Rzeczy mniej istotne: jeśli gra nie ma instrukcji na Steamie, to jej nie ma na Steamie. Musisz się zdać na kogoś, kto takową instrukcję fizyczną posiada i ją zeskanuje/zeskanował. Wybór pudełka i okładki należy tylko i wyłącznie do ciebie, tylko musisz brać pod uwagę jedno wybierając drugie. Czyje okładki weźmiesz - twoja sprawa, choć jeśli nie podobają ci się te strony... musisz chyba skorzystać z tutoriala Shortyy'ego, który o ile mnie pamięć nie myli zamieścił na swoim blogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli naklejki tak normalnie (taśmą czy klejem-wiem głupie pytanie) nie da się przykleić?

Może ktoś zna jakieś inne strony z okładkami, bo nie jestem aż tak zaawansowany, żeby tworzyć ją sam.

Co do instrukcji- może jednak jest jakieś jeszcze legalne źródło instrukcji do gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekw123: Do naklejków jest specjalny papier z naklejkami (d'uh). Zasadniczo znajdujesz hurtownię (najlepiej) biurowo-komputerową i szukasz naklejek na płyty. Trzymają mocno, więc jak się przejedziesz przy naklejaniu, to nie ma zmiłuj.

Źródło instrukcji - czego ty oczekujesz? Najoczywistsze źródło, zaraz po Steamie (300 stron do X3 >.>), to strona producenta/wydawcy, a te najoczywistsze opcje pominąłem. Nie widzę zresztą nic trudnego w poszukaniu w googlach <tytuł gry> manual.

@up: Możesz sobie poszukać w rejestrze użyszkodników profilu Shortyy'ego albo gdzieś znaleźć jego posta i tam znajdziesz odnośnik do jego bloga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że trzeba trochę uważać przy naklejaniu naklejek na płytę - jak się źle przyklei, to płytka może rozlecieć się w napędzie (złe wyważenie) albo nalepka się odklei (ale są specjalne ustrojstwa do "wspomagania" naklejania, jak ktoś zamierza "bawić się" w to na większą skalę, to warto w coś takiego się zaopatrzyć).

Instrukcje do wielu gier można znaleźć na replacementdocs, głównie po angielsku. "Wadą" tych instrukcji jest fakt, że w każdym dokumencie jest umieszczane logo serwisu. Ponadto dodam, że instrukcje na replacementdocs są umieszczane za wiedzą i zgodą twórców gier (replacementdocs to chyba jedyne miejsce, z którego legalnie można pobrać skany instrukcji do gier Blizzarda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za info

CZy jest juz założony temat do okładek gier o którym oisał shortyy?

Wydrukowałem "naklejkę" na płytę na normalnym papierze i lekko przykleiłem taśmą. Jest dobrze, płyta działa i nawet nawet wygląda.

A co do instrukcji to:

1. Najbardziej byłbym zadowolony z polskiej wersji

2. Najczęściej mają one bardzo dużo stron a ja chcę maks 10-15 czyli zwykła instrukcja, która opisuje podstawowe funkcje gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nalepki, to radzę użyć przynajmniej specjalnego papieru do drukowania naklejek (a najlepiej takiego specjalnego do drukowania naklejek na płyty), przyklejanie taśmą to kiepski pomysł. Naklejka musi się dobrze trzymać i musi być równo naklejona, inaczej prędzej czy później odklei się podczas odtwarzania płyty w napędzie albo płyta rozpryśnie się na 1001 kawałków (złe wyważenie przez krzywo naklejoną naklejkę), w obu przypadkach napęd nie będzie się raczej już nadawał do czegokolwiek poza wyrzuceniem na śmietnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z nalepki będę musiał zrezygnować-za dużo roboty.

A jak w końcu jest z tymi instrukcjami? Pewnie nie ma żadnej strony z polskimi instrukcjami do gier?

Jaki rozmiar musi mieć instrukcja ( w milimetrach-długość x szerokosc) żeby pasowała do pudełka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nie wiem czy dobry dział ale jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Może tytuł posta niekoniecznie jest adekwatny do tego o co chcę zapytać. Mam zamiar kilka gier ze steam dodać do swojej pudełkowej kolekcji. I tu pytanie- jak to po kolei zrobić. Chcę żeby wszystko wyglądało prawie tak samo jak w zwykłych grach pudełkowych tj. naklejka na płycie (najczęściej z logiem gry), okładka (z tym nie będę miał raczej problemów bo opisał to Shortyy na swoim blogu), jakie pudełko kupić, jak nagrać płytkę za pomocą steama (jeszcze nigdy tego nie robiłem) i być może da się jakoś zrobić instrukcję bo mogę ja wydrukować tylko skąd i co dalej. Proszę o pomoc, bo zależy mi aby takie tytuły jak Fallout 3 czy Heroes V znalazły się jednak na mojej półce.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Nie wiem czy ci o to chodzi ale takie gry jak np. najnowszy batman czy CoD3 można na allegro za 10 zł kupić płytę i pudełko bez klucza i sobie możesz na półce postawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli zrobie to sam to mam tylko max. 2 zł za czyste pudełko i powiedzmy 1 zł za wydrukowanie (tusz kosztuje). A no i okładka będzie zrobiona przeze mnie a więc oryginalna. A płytę nagram ze steama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli zrobie to sam to mam tylko max. 2 zł za czyste pudełko i powiedzmy 1 zł za wydrukowanie (tusz kosztuje). A no i okładka będzie zrobiona przeze mnie a więc oryginalna. A płytę nagram ze steama.

źle ci powiedziałem kolego takie pudełko bez klucza od np. CoDa 3 kosztuje 5 zł na allegro i jest to normalne pudełko i zero męczenia się i roboty a jakość na pewno będzie lepsza

link: http://allegro.pl/call-of-duty-modern-warf...2081267733.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze 14 zł bo jest przesyłka a po drugie pudełka wykonane samemu są bardziej minimalistyczne. Bez tych wszystkich Pegów, stron internetowych, wymagań. Zresztą na blogu Shortyy'ego w opisie tworzenia okładki na samym końcu są okładki przykładowe. Moim zdaniem o wiele lepsze niż sklepowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...