Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

nowy komputer mały wzrost wydajności

Polecane posty

Dokładnie, tak jak już wspomniałem Chief HPC to stara konstrukcja i dlatego może nie dać rady. Dobre 400W by bez zająknięcia pociągnęło ten zestaw nawet i z mocniejszą kartą, ale HPC na dzisiejsze warunki jest po prostu słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Ci wyszło 150W (chyba powinno być 250W :P). W każdym razie zasilacz pobiera tyle prądu ile potrzebują podzespoły plus drobną nadwyżkę wynikającą z tego, że zasilacz nie ma stuprocentowej efektywności (sprawności). Moc nie ma większego znaczenia, poza tym że może to nieco zmieniać sprawność na lepsze lub gorsze. Ale to drobne różnice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tanio, ale osobiście bym wolał coś z ww. Chiefteków/Modecoma (jak się nie mylę w Modecomie Volcano i Chieftekach CFT siedzi ta sama konstrukcja: CWT PSH). Dłuższe kable i lepsza jakość wykonania, również znacząco wyższa moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemom z moim komputerem nie ma końca,

Wczoraj gdy się wyłączał przez przypadek wyłączyłem go na listwie zasilającej, potem go włączyłem i nie było obrazu.

Próbowałem na telewizorze, innym kablu i karcie graficznej i nic.

Czasem słychać tak jakby się cały czas resetował, raz też piszczał szybko przerywanie a następnie ciągłym dźwiękiem.

Zauważyłem że napęd cyka i miga cały czas jego dioda.

Zmiana zasilacza też nic nie daje.

Kolejna rzecz jaką zauważyłem: wogóle nie słychać piknięcia po teście POST.

Teraz wogóle nie piszczy nawet po wyjęciu karty graficznej i pamięci Ram nawet się nie świecą diody od dysku i power na front panelu.

Wydaję mi się że to MoBo albo proceosor, tylko niewiem jak rozpoznać żeby nie czekać na naprawe płyty a potem się okaże że to procesor.

Mogę się jakoś upewnić nie mając innej płyty ani procesora na podmiane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...