Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cacum3

Którą płytę główną pod AM 3+ wybrać

Polecane posty

Obecnie mam Phenom II 965 @ 3,4 Ghz, Asrock 770DE+, 2x2 Gb ram ddr2 A-data 800 Mhz, Radeon 6870 His, Audigy 2 ZS, Tuner Skystar 2 HD (od technisat), hdd 500 Gb Seagate (16 Mb cache), Samsung 2 Tb plus zasilacz Cooler Master 600 W powerIgreen.

Chcę wymienić płytę z AM3+ (a swoją płytę i RAM dam tacie).

Ponieważ mam dwie karty na PCI płyta główna musi mieć dwa takie złącza. Moją uwagę przykuły dwie płyty

za około 320 zł Asrcok 970 Extreme czy Asrock 990FX Extreme za około 420 zł? Czy warto za dodatkowe gniazdo PCI-E dopłacać sto złotych, skoro nie zamierzam mieć nawet dwóch kart? Mam zamiar podkręcić a w przyszłości, jak miną choroby wieku dziecięcego kupić buldożera. Pamiątki to będą niedrogie goodramy 2x4 gb za około 170 zł.

A i czy warto łączyc 2x2 Gb ram ddr2 A-data 800 Mhz z 2x1 Gb ram A-data 800 Mhz? Tata ma dwie jedynki i miałby 6 giga (Windows 7 64 bity). Czy lepiej zostawić 2x2 w dual channel? To pytanie na marginesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock 970 Extreme3 (jak też 870 Extreme3 R2.0) są OK i możesz je brać. A czy jest warto dopłacać... jeśli Piledrivery (czyli, najogólniej mówiąc, Bulldozery II) też będą tak prądożerne jak Buldki, to mocna sekcja zasilania się przyda do OC.

A 2x2GB + 2x1GB będą pracować w Dual Channel (przynajmniej powinny). Tak czy owak zysk z DC nie jest odczuwalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś do 400 zł z rozplanowaniem gniazd jak u Asrocków przeze mnie przytoczonych z mocniejszą sekcją zasilania jest godnego polecenia? Buldozer dwa może (acz nie musi) być w mniejszej skali nm i mniejsze zapotrzebowanie...

a i jeszcze jedno - asrock z 970 na pokładzie są w dwóch odmianach extreme3 i extreme4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam jeszcze nie jest ustalone czy Piledrivery będą w 32nm, czy też 28nm. Ale skoro już w kwietniu będzie Ivy Bridge w 22nm, to AMD chyba nie będzie zostawać w 32nm...

Z płyt są jeszcze do wyboru ASUS M5A97/M5A97 Pro, Gigabyte GA-970A-UD3. Asrock 970 Extreme4 odpada ze względu na rozmieszczenie portów PCI (jeden zostanie zasłonięty przez kartę graficzną)... w sumie jak się teraz przypatrzyłem to 870 Extreme3 R2.0 też odpada z tego powodu (mój błąd, nie zauważyłem tego wcześniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na stronie producenta wynika że Asrock 990Fx Extreme (fantasyczne rozmieszczenie portów - można dołożyć 8800 Gt z potężnym chłodzeniem jako akcelerator physix a właściwa karta VGA nie przesłoni ważnych dla mnie portów) ma tyle samo faz co 970... 4+1 (procesory do 140 W TDP). Poczytam o tym asusie i gigabyte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeż mnie przed Intelem. Wymiany podstawek co procesor. Nie nie stać mnie na to. Z AMD mam większy komfort i elastyczność (tata ma AMD co ułatwia krzyżową modernizację)...W chwili obecnej cena tego intelowskiego CPU przekracza możliwości finansowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intele intelami, zostawmy je na kiedy indziej.

Asus M5A97 PRO - z testu na PurePc (kolega Gi3r3k) wynika że są problemy z APM co jest do poprawienia w kolejnych aktualizacjach biosu... Jeżeli ma ktoś jakieś krytyczne uwagi do tej płyty za około 420 zł to słucham :) To chyba najlepszy wybór będzie...

test

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_ply...900?page=0%2C16

Decyzja podjęta... ZAMYKAMY

Dziękuję wszystkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...