Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skubiasz

Komputer do grania: do 1200 zł

Polecane posty

Chciałbym zrobić od postaw dobry, w miare tani komputer na którym mógłbym grać bez problemu w WoWa (raidy 25 które obecnie wyświetlają mi sie po 1 klatce co 5 sekund) i na przynajmniej średnich detalach w nowsze gry (GW2/Skyrim/wiedźmin 2/NFSy). Części + obudowa, bez peryferii.

Budżet: 1200 złotych + ewentualnie 100-200 jeśli miałoby to decydować w znacznym stopniu w osiągach maszynki.

Wcześniej dokupowałem jedynie kartę graficzną:

Radeon Asus HD 4850 512Mb - którą najchętniej zostawiłbym w środku do czasu aż będę miał więcej funduszy na kupienie czegoś konkretniejszego.

Twardy dysk: wdc wd1600aajs 00psa0 140gb (niewiele mówi mi to oznaczenie, spisane z menedżera urządzeń) - najchętniej bym nie zmieniał, pojemność mi w zupełności wystarcza - chyba że to konieczne.

Napędu nowego też nie potrzebuje.

Wszystko pod Win7, monitor 19 cali - maksymalna rozdziałka jaką moge ustawić 1440x900.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarny czy lapek?

W kwestji lapka, na twoim miejscu poczekałbym z kupnem, i za 2tyś. masz Asus'a Aspire 5750G

Lepszego lapka do gier masz za 3,500 więc polecam (komputer sprawdzony na kierkach Cod6,7/Splinter Cell Conviction/Batman Arkham City/Starcraft2...Najwyszsze detale nie żle ciągną, a kaske bys mogł zarobić sprzedając koledze lub komuś na allegro..)

W kwestji stacjonarnego, @UP popieram.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to nie będzie żadnej różnicy więc szkoda dopłacać, w tej cenie to można mieć 8GB pamięci ale po co jeżeli różnicy nie odczujesz.

Jeżeli zaś chodzi o procesor to ten Phenom należy już do linii o zmniejszonym poborze prądu przez co także mniej się grzeje, ogólnie rzecz biorąc jeżeli nie będziesz podkręcał to standardowy cooler wystarczy. Jeżeli jednak będziesz podkręcał to polecam Thermaltake Contac 29 BP, Zalman CPNS10X Performa i SilentiumPC Fortis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można szukać Radeonów HD6770. Trzeba tylko uważać na okrojone wersje z rdzeniem 775MHz (powinno być 850MHz lub wyżej), oraz wersje z pamięciami 4000MHz (powinno być 4800MHz lub wyżej). Choć w sumie nie wiem, czy naprawdę jest sens się na HD6770 przesiadać z HD4850.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...