Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

supbro

Rozwiązany: "mała" modernizacja

Polecane posty

Witam,

Zaczne od obecnej konfiguracji:

- procesor: AMD ATHLON II X2 255

- płyta główna: GIGABYTE GA-MA78LMT-S2

- pamięć: KINGSTON 2x2GB 1333 DDR3 CL9

- hdd: SAMSUNG 640GB 7200 SATA/300 NCQ 16MB

- karta graficzna: Sapphire Radeon 5670 512MB GDDR5

- zasilacz: MODECOM FEEL II 500W

Przy składaniu komputera głównie kierowałem się zachowaniem niskiej ceny przy w miarę dobrej wydajności (z nowszymi grami radzi sobie bez problemu przy średnich detalach). Teraz planuję go troche "ulepszyć". Z zasilaczem na tą chwilę nie ma żadnych problemów, jednak na pewno trzeba będzie go wymienić. Następnie procesor na jakiś 4 rdzeniowy od AMD oraz kartę graficzną (zastanawiałem się nad Radeonem 6770). Cena w zakresie sprzedaży obecnego zasilacza, procka, grafiki + 100-200zł na każdy. Czy jest sens wymieniać cokolwiek w tym przypadku czy lepiej poczekać, dołożyć więcej pieniędzy? Wymiana pamięci, dysku, płyty głównej raczej nie przewidziana.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za procka powinieneś dostać 150-200zł, zasilacz ~50zł, kartę ~200zł. Czyli łącznie jakieś 700-1000zł na upgrade. Athlon II X4 640/645 to ~400zł, HD6770 - kolejne ~400zł, dobry zasilacz (np. Chieftec CTG-500-80P) - ok. 200zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phenom II X4 960T

VTX3D HD6770

Chieftec CTG 500 80P

Taki zestaw kosztuje 1113zł

Jednakże wg. mnie nie warto pakować HD6770 do tego procka, ponieważ nie rozwinie on pełni skrzydeł.

XFX Radeon HD6850 będzie lepszą propozycją, ale zestaw z nim kosztuje 1308zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego chciałem się wstrzymać z wymianą karty graficznej. Po wprowadzeniu nowych modeli, starsze zapewne będą nieco tańsze lub będzie wydajniejszy odpowiednik z serii HD7xxx w podobnej cenie. Nie spieszy mi się z modernizacją, dlatego najpierw bym wymienił procesor i zasilacz. Zasilacz Chieftec CTG 500 80P, a który procek wybrać - Phenom II X4 960T czy Athlon II X4 640/645 ? Różnica tych kilkudziesięciu złotych nie ma dla mnie istotnego znaczenia, liczy się wydajność, OC i przyszłościowo jak będzie pasował do radeona serii HD7xxx lub tego HD6850 (ostatecznie HD6770 jeśli braknie funduszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...