Skocz do zawartości

Playstation 3, Xbox 360, Wii


stefan

Next-Geny  

510 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która konsolka rządzi?

    • Playstation 3
      298
    • Xbox 360
      181
    • Wii
      31


Polecane posty

Prawda jest taka, że obojętnie jaką konsolę kupisz - i tak będziesz miał fun (a przecież to jest najważniejsze). Każda z nich ma swoje exclusivy z każdego gatunku. A specyfikacja sprzętowa? Czy naprawdę, kupując konsolę, sugerujecie się tym, że Xbox ma o 0,01% jaśniejsze kolory (ledwo zauważalne dla oka) i takie i takie GPU? Jedyne, nad czym można by sprzeczać to to, że za usługi online w Xboxie trzeba płacić, co wg mnie jest karygodne i bezczelne. A argumenty typu "a ps3 ma bluray to jezd leprze" są bezsensowne, bo prędzej czy później Xkloc również będzie takowe odtwarzał. Co do "wygodności" padów, to już tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia.

Zagłosowałem na PS3 tylko dlatego, że po prostu mam je w domu. Równie dobrze mógłbym zagłosować na Xboxa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Sprostuje tylko to że XO raczej BR mieć nie będzie, bo i potrzebny ten napęd nie jest. Niedługo zostanie umożliwiony streming filmów w 1080p (na razie jest 720p) a gry mieszczą się na DVD, przynajmniej większość.

Był news, być może nawet na cda.pl, nie pamiętam. Napęd BD podłączany przez USB do Xboxa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na X360 nie ma tego robota więc jest do bani :)

Chodnik się po prostu jeszcze nie załadował więc tekstura "zastępcza" jest. Góra wygląda identycznie, trzeba tylko zwrócić uwagę, że po stronie X360 jest oświetlona, a od strony PS3 mniej, ale to tylko z powodu padającego światła, a nie możliwości konsol. :) Ogólnie jest identycznie, choć brak AA trochę kłuje w oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek exclusivy PS3 biją exclusivy Xboksa na głowę (Uncharted2>Gears of War2 Killzone2>Halo3, Gran Turismo też pewnie lepiej od Forzy będzie wyglądać)

W zasadzie z tym zdaniem się zgodzę, ale przykłady podane są ... Bardzo stronnicze. Gears of War wyszło rok wcześniej od Uncharted 2, a w ogóle porównywanie Killzone 2 (data premiery 20.02.09 ) do Halo 3 ( 25.09.07) jest wydaje mi się nie na miejscu (nawiązując do grafiki bo o nią Ci chodziło)

A z ankiety można wywnioskować tylko i wyłącznie to, ile procent graczy ma daną konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obie konsole pod względem gier są dobre. Gadanie w stylu grafa na konsoli X jest lepsza niż na Y , jest całkowicie bezsensu :dry: Jedyną rzeczą która daje tym konsolom przewagę to usługi przez internet. Niby LIVE i PSN są tak samo dobre , ale jakby spojrzeć na to z naszej(czyt. nas polaków)perspektywy to PS3 ma przewagę:

-Usługa jest zlokalizowana

-Brak opłat na online

-Większość gier jest lokalizowana

Oczywiście jest tego więcej ale niestety jakimś cudem nie dla nas -.- Podobnie jest z kwestią LIVE tyle że nawet nie jest u nas zlokalizowane. Jak na razie oddaję głos PS3 chociaż mam X360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykłady podane są ... Bardzo stronnicze

Wiem, podawałem gry podobne do siebie mechaniką rozgrywki...

Uncharted, Gearsy - TPS

"hejloł", Killzone - FPS

Forza, GT - ścigałki

powiedzmy więc, że

Killzone 2 > Halo ODST

Uncharted 1 > Gearsy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powiedzmy więc, że"

Forza Motorsport 3 > Gran Turismo 4

i w grafie i w grywalności :tongue:

Spoko wiem o co ci chodzi. I swoją drogą największą siłą i Gears'ów i Halo był i jest multi. W takim Uncharted już niekoniecznie ( chociaż nie grałem, nie za bardzo wiem jak tam z multi sprawa wygląda)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Lol, jak możesz porównywać FM 3 do GT 4? Przecież Gran Turismo 4 wyszło jeszcze na PS2 i to już dłuższy czas temu. Ale według mnie i tak nowa Forza pobije Gran Turismo 5. ;]

Przeczytaj moje poprzednie posty na tej stronie to zrozumiesz czemu porównuję dwie gry które wyszły w zupełnie innych latach.

A z noobem87 jak najbardziej się zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Przykro mi, ale nie zamierzam szukać po wszystkich 37 stronach tematu, a na tych do marca tego roku niczego nie znalazłem więc chyba coś ci się pomyliło. :)

BTW Też uważam że kupowanie PS3 i Xboxa nie ma sensu, bo to prawie to samo, różnią się głównie kilkoma exclusivami. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam xa i jestem bardzo zadowolony. Pady są super wygodne (w moim odczuciu bardziej od ps3) i nie ma żadnych problemów technicznych(nie dajcie się nabrać jak straszą was tymi częstymi RRODami).Xbox ma niestety płatne niektóre usługi internetowe czego PS3 nie ma. Za to plus dla PS3. Co do exclusivów nie pędę nic mówił bo to jest sprawa gustu ale powiem o głośności. PS3 jest niesamowicie wręcz ciche. Kiedy grałem u kumla w fifke to nic nie słyszałem. Za to ogromny plus. XBOX natomiast jest głośny( i to bardzo) ale kiedy się przyzwyczaisz to już tak nie przeszkadza. Ale jeśli chcesz grać w nocy albo nie chcesz żeby ktoś usłyszał to ci się nie uda. Za to spory minus. XO ma też jeden przekonywujący walor cenę(chociaż po upływie lat już nie ma takiej różnicy w cenie między nim a ps3). Ja swojego odkupiłem od kolegi(tego co ma teraz ps3) za 350 zł ;p. Według mnie:

XBOX 360 - 9

plusy: pady,cena,według mnie lepsze exclusivy,przyjazne menu

minusy: GŁOŚNOŚĆ, płatny częściowo net

Jeszcze kilka by się wad i zalet znalazło ale mam go dopiero od miesiąca ;p

PS3 - 9

plusy : bardzo cichy, fajny wygląd, darmowy net, killzone xD

minusy: dla niektórych cena, za małe pady,

Tyle przynajmniej wiem z własnego doświadczenia i z doświadczenia mojego kolegi.

Więc jak widać według mnie jest remis ale jednak oddałem głos na xa. Wybór jest już tylko kwestią gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy ostatniego posta - Kagex

Co nie zmienia faktu że XO jest sporo głośniejszy co rzeczywiście jest dużym minusem... Dopóki nie zainstaluje się gier na dysku. Co do RROD'a w tej chwili ciężko jest coś powiedzieć o jasperach/falconach bo stosunkowo krótko są na rynku, ale wydaję mi się jest sporo lepiej. Po za tym 3 letni NAPRAWDĘ szybki serwis ratuje sprawę.

lebolebo --> umyślnie porównywałem takie gry w nawiązaniu do porównania Sandro ( ?Sandra? )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki się drugi bieg nie włączy wtedy szumi dość głośno...

Grało się i po kilkanaście godzin dziennie (te wakacyjne niedziele...), a czegoś takiego jak drugi bieg nie zaobserwowałem. Cały czas jeden, ten sam poziom głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wii niestety nie podejmuje walki w tej wojnie :/ jak widać większość użytkowników tego forum to Hardkorowcy szkoda to naprawdę niezła konsola jednak w Polsce niedoceniona przez jej hmm niehardkorowość i mały wybór gier. W całej mojej szkole (800 osób ) są tylko 2 owe konsole na ok 60 xboxów i 30 PS3 :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy ostatniego posta - Kagex

Dziwisz się? Wii wyróżnia się tylko i wyłącznie kontrolerem - pilotem. Nie ma HD, a gry są głównie każualowe (mario, wii fit, pokemony, laleczki itd). PS3 przebija je pod KAŻDYM względem (zauważ że niedługo będzie premiera Pałeczki PS3, bardziej precyzyjnej od Remote'a Wii).

Aha, właśnie. Te całe kontrolery, Remote, Natal i Pałeczka. Naprawdę rajcuje was skakanie i machanie rękami przed telewizorem? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zauważ że niedługo będzie premiera Pałeczki PS3, bardziej precyzyjnej od Remote'a Wii).

No, pewnie. Jakieś dowody? Czy te magiczne pałeczki będą miały jakieś przyciski? Wątpię. Będą dużo mniej precyzyjne od zestawu pilot i grucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało się i po kilkanaście godzin dziennie (te wakacyjne niedziele...), a czegoś takiego jak drugi bieg nie zaobserwowałem. Cały czas jeden, ten sam poziom głośności.

U mnie rzadko kiedy się nie załącza.... chyba jeszcze raz muszę konsolę rozbebeszyć i popatrzeć czy się nie da past pozmieniać na radiatorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...