Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

Każdy kto raz zetknął się z SC, Warcraftem czy Diablo po pewnym czasie wraca do tych gier. Blizzard tak wypolerował swoje perełki, że mimo iż mija czas cały czas gromadzą tłumy fanów.

Zgadzam się w pełni z tymi słowami! Z wyżej wymienionych gier nie mam tylko SC, a w pozostałe gry gram regularnie i dosyć często. W szczególności w Warcrafta 2. Część trzecią też mam, ale do niej wracam rzadziej (co nie oznacza, że jest zła). Zawsze po formacie "zapycham" dysk W2, by dla odprężenia, co jakiś czas pograć sobie. Po tym zawsze nadchodzi pora na trójeczkę. Te gry są jedynymi, do których powracam co jakiś czas (normalnie przechodzę grę tylko na raz).

A co do Warcrafta4... hmm... wątpie, że wyjdzie kolejna część.

A ja nie chciałbym kolejnej części, bo istniałoby ryzyko, że gra byłaby nie tak wielka, jak poprzedniczki. (a już przy W3 były narzekania). Wolałbym, żeby nie brano się za tą legendę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku każdej innej firmy możnaby się martwić... ale gdy grę robi Blizzard to ryzyko, że spaprają legendę praktycznie nie istnieje!!!!! A więc czekamy na Diablo III, Starcraft II i Warcraft IV a także Starcraft Ghost i World of Warcraft Burning Crusade!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chciałbym kolejnej części, bo istniałoby ryzyko, że gra byłaby nie tak wielka, jak poprzedniczki. (a już przy W3 były narzekania). Wolałbym, żeby nie brano się za tą legendę.

Co jak co, ale Blizzard to jest jedna z najbardziej solidnych drużyn w całej branży komputerowej. Z tego co pamietam to właśnie im nigdy nie zdarzyła się jakaś większa wpadka, że wypuscili jakiegoś "gniota" nier do strawienia. Byc może takie gry u nich tez powstawały, ale jakoś o klapie Blizzarda nigdy nie słyszałem i jestem przekonany, że jeżeli wezmą się za Warcrafta 4 to będzie to godna kontynuacja doskonałej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizz nawet pomimo wielkiej popularności i dużej ilości pracy wkładanej w updaty nie zaprzestał kolejnych projektów... i myśle że i tym razem tak bedzie. Spójrzmy chociaż na StarCraft Ghost i Diablo III produkowane jednak mimo tego, że Blizz moglby żyć z samego WoW-a!!! Na moje W4 ma szanse i to nie małe... ale przeczucie mówi, że najpierw Starcraft II :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi ho! Hmm .... mam wrazenie ,ze watek o W3 gasnie ... a moze nawet juz zgasl .. A przeciez jesttyle do napisania !Nie wiem czy slyszeliscie : na battle necie udostepniony juz jest nowy patch 1.17 Jest w nim kilka drobnych zmian :)
tera jest nawet 1.20c :D

odkopalem temat:D:D:D :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już to WIV a nie WIIII :P a imho będzie owszem wymiatał ale tylko w multi... bo właściwie gry blizza są tak grywalne i popularne tylko dzięki multi - D2 ma już chyba 5 lat a nadal jest jedną z najpopularnieszych gier po sieci; tak samo jak SC ktorego premiera była w '98...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, świetna, grywalna giera, zwłaszcza w multi. Jednak jest jedna rzecz, która mnie w niej dobija - grafika nie dlatego, że jest słaba czy mało szczegółowa, bo techniczne nadal jest bardzo dobra, ale z powodu stylu - w kategorii kiczowatego, pstrokatego, jarmarcznego syfu przebił ją tylko World of Warcraft, mają goście w Blizzardzie talent:/ Polonizacja też jest beznadziejna i żenująca, ale to normalne i oczywiste jak się robi dubbing.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... co ty mówisz... Grafika, zwłaszcza jej styl, jest wspaniała i pasuje do serii. No i NAJLEPSZA POLONIZACJA WSZECHCZASÓW!!! Z drżeniem czekałem na przyjście pudełka w edycji przedpremierowej... szczegulnie gdy zobaczyłem znaczek PL... ale naszczęście udało się... I TO JAK!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polonizacji WIII, to ja bym powiedział, że jest średnia (a jak na te 129 PLN, które na nią wydałem, to nawet słabawa). Może ja mam jakiś trefny egzemplarz, ale zauważyłem parę błędów (część naprawił "War3mod", który "powstał z nadmiaru wolnego czasu" - nie ma co, bardzo śmieszne):

- niemi orkowi szamani,

- małomówny Furion (wymawiał 2-3 kwestie),

- Biesy mówiące głosami tak przytłumionym, że ciężko je zrozumieć

- rycerskie "ekam na twoje rozkazy" (nie naprawiony),

- Thrallowi podkładają głos dwaj różni aktorzy (patrz gra i outro orkowej kampanii)

- aktorzy podkładający głosy najemnikom (ogrom, trollom itd.) - nie dość, że ich "trochę" za mało, to jeszcze niektórzy jacyś bez wyrazu (ogry nie dorastają do pięt tym z WII).

Dodatkowo w TFT doszedł błąd z pomieszanymi odgłosami Smoczych Jastrzębi i Łamaczy Magii (posłuchajcie, jaki odgłos wydają w chwili śmierci) i innymi aktorami w przypadku niektórych postaci (bodaj Thrall i Tyrande).

Choć muszę przyznać, grałem w demo (jest anglojęzyczne) i Orkowie bez dwóch zdań mają lepsze głosy w wersji PL (choć znów nie ma porównania do WII :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- niemi orkowi szamani,

>>>hmm...u mnie wszystko gra, może to jest błąd wersji 1.0? przypominam że obecnie jest 1.20c :P

- małomówny Furion (wymawiał 2-3 kwestie),

>>>...to jakiś koleś z singla? :D

- Biesy mówiące głosami tak przytłumionym, że ciężko je zrozumieć

>>>jak sama nazwa mowi: biesy PODZIEMI; co Ty chcesz żeby radosnym głosem śpiewały?

- rycerskie "ekam na twoje rozkazy" (nie naprawiony),

>>>"CZ" jest trochę nieme, ale nie jest to bug

- Thrallowi podkładają głos dwaj różni aktorzy (patrz gra i outro orkowej kampanii)

>>>prawda, ale kto by się przejmował :P poza tym niewykluczone że w wersji ang jest tak samo

- aktorzy podkładający głosy najemnikom (ogrom, trollom itd.) - nie dość, że ich "trochę" za mało, to jeszcze niektórzy jacyś bez wyrazu (ogry nie dorastają do pięt tym z WII).

>>>ogry mają właśnie doskonałe głosy, takie...tępe :D trolle też prawidłowe

Dodatkowo w TFT doszedł błąd z pomieszanymi odgłosami Smoczych Jastrzębi i Łamaczy Magii (posłuchajcie, jaki odgłos wydają w chwili śmierci)

>>>Hawki normalnie tak skrzeczą, jak to jastrzębie :) a SB...no co, wzdychają i odgłos upadku, nic nadzwyczajnego

i innymi aktorami w przypadku niektórych postaci (bodaj Thrall i Tyrande).

>>>to chyba też ludki z singla :D

Choć muszę przyznać, grałem w demo (jest anglojęzyczne) i Orkowie bez dwóch zdań mają lepsze głosy w wersji PL (choć znów nie ma porównania do WII :)).

>>>jeśli chodzi o grunty to mają prawie identyczne głosy; no bo przecież nie będą tłumaczyć "zug, zug" xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... co ty mówisz... Grafika, zwłaszcza jej styl, jest wspaniała i pasuje do serii. No i NAJLEPSZA POLONIZACJA WSZECHCZASÓW!!! Z drżeniem czekałem na przyjście pudełka w edycji przedpremierowej... szczegulnie gdy zobaczyłem znaczek PL... ale naszczęście udało się... I TO JAK!!!

Eeee? Czy my graliśmy w te same gry? Styl grafiki jest beznadziejny i wogóle nie pasuje do baśniowego klimatu WIII. Groteskowe modele postaci pasowałyby do jakiejś tandetnej francuskiej platformówki, a nie do strategii w klimatach fantasy. Przećpanie kolorkami sprawia, że styl graficzny pokemonów czy innego syfiatego anime jest przy tym pokazem minimalistycznej elegancji i stonowanej palety kolorów.

Polonizacja nie jest żałosna z powodu błędów, których jest niewiele, ale z powodu beznadziejnego dubbingu. Głosy są beznadziejnie dobrane. Jedni lektorzy czytają je w stylu "pociąg pośpieszny do Krakowa...", a inni tak bardzo wczuli się w role, że ich pełna entuzjazmu ekspresja rodem z reklamy proszku do prania brzmi jak jakaś groteskowa parodia. Najbardziej rozwalał mnie głos tego głównego orka (Thrala, o ile dobrze pamiętam) napakowany wojownik orków mówiący głosem 15 letniego "ziomala" udającego maczo plus akcent jak u Mariusza Maxa Kolonko, po prostu zeby bolą jak się tego słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie!!! Teksty są zrobione z jajem i odpowiednio dostosowane do Polskich realiów (coś jak w Shreku). Głosy idealnie pasują pod postacie... i tak naprawde nie wiem czego się czepiać? Styl graficzny gry jest natomiast wspaniały... i to niebyłby W3 gdyby nie ten styl :)

->Blackhand

Wszystkie małe potknięcia w polonizacji naprawiono w patchach było ich na tylne niewiele jak przy takich rozmiarów polonizacji, że można to autorom wybaczyć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee? Czy my graliśmy w te same gry? Styl grafiki jest beznadziejny i wogóle nie pasuje do baśniowego klimatu WIII. Groteskowe modele postaci pasowałyby do jakiejś tandetnej francuskiej platformówki, a nie do strategii w klimatach fantasy. Przećpanie kolorkami sprawia, że styl graficzny pokemonów czy innego syfiatego anime jest przy tym pokazem minimalistycznej elegancji i stonowanej palety kolorów.

>>>milionom graczy się podoba, więc chyba nie masz racji :P poza tym chyba nie grałeś w pokemony ani francuskie platformowki xD BTW taką francuską platformowką jest np Rayman, nie wiem co od tej gry chcesz...

Polonizacja nie jest żałosna z powodu błędów, których jest niewiele, ale z powodu beznadziejnego dubbingu. Głosy są beznadziejnie dobrane. Jedni lektorzy czytają je w stylu "pociąg pośpieszny do Krakowa...", a inni tak bardzo wczuli się w role, że ich pełna entuzjazmu ekspresja rodem z reklamy proszku do prania brzmi jak jakaś groteskowa parodia. Najbardziej rozwalał mnie głos tego głównego orka (Thrala, o ile dobrze pamiętam) napakowany wojownik orków mówiący głosem 15 letniego "ziomala" udającego maczo plus akcent jak u Mariusza Maxa Kolonko, po prostu zeby bolą jak się tego słucha.

dubbing jest bardzo dobry, jeden z lepszych w grach xD Thrall jest bardziej czarodziejem niż wojownikiem, i jak tak dla Ciebie brzmi 15latek no to fajno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dubbingu wypowiadać się nie będę. Ale co do grafiki tak. Więc: grafika w WIII jest swego rodzaju jej charakterystyczną rzeczą, mnie się podoba, nic do niej nie mam. A nawet moge powiedzieć, że jest bardzo dobra. Do klimatu fantasy pasuje.

Z poważaniem - KoseK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy błędy o których pisałem, naprawiał War3ModPL (czyli po prostu patch), obecnie niemożliwy do znalezienia. BTW, jak się ma TFT, to te błędy się nie pojawiają, trzeba mieć gołego WIII, bez dodatku. Żeby w tym "ekam na twoje rozkazy" usłyszeć to "cz", to chyba trzeba sobie je wyobrazić albo mieć niesamowity słuch (ewentualnie niezłe haluny :D). Co do aktorów, to uważam, że było ich zdecydowanie za mało i ich głosy brzmią w wielu przypadkach nieprzekonywująco, np. beknięcie u ogrów brzmi, jakby to bekał jakiś kurduplowaty goblin a nie wielki ogr (i to stereo, bo na dwie głowy :)), więc w porównaniu do WII jest słabo (porównania do WIIIEN mam tyle, co do dema, czyli tylko Orków :)). Co do jastrzębi - u mnie w chwili śmierci nie wydają żadnego odgłosu, a Łamacze wydobywają z siebie jakiś skrzek (nie chodzi o żabie "jajka", tylko taki odgłos ;)). Jak na "polonizację wszechczasów", to tych błędów trochę dużo :/ (przełknąłby je w grze za 10-30 PLN ale nie za ponad 100, z drugiej strony w grach z przedziału 10-30 to zdarzają się takie cuda, że "tómaczy" za nie odpowiedzialnych bym powywieszał na wszystkich okolicznych drzewach ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy dokładnie zrozumiałem cię: ale może tak. Ja powiem tyle o dubbingu gry (a raczej spolszczeniu)- jest bardzo dobre. Mi nic do niego niebrakuje. NIC. No może poza jednym: gdy np: chodzę ARTHASEM i wyznaczam mu gdzie ma iśc po małym kawałku cały czas słysze ten sam tekst. Mało ich maja ale i tak uważam że dubbing/spolszczenie jest bdb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy błędy o których pisałem, naprawiał War3ModPL (czyli po prostu patch), obecnie niemożliwy do znalezienia. BTW, jak się ma TFT, to te błędy się nie pojawiają, trzeba mieć gołego WIII, bez dodatku. Żeby w tym "ekam na twoje rozkazy" usłyszeć to "cz", to chyba trzeba sobie je wyobrazić albo mieć niesamowity słuch (ewentualnie niezłe haluny :D). Co do aktorów, to uważam, że było ich zdecydowanie za mało i ich głosy brzmią w wielu przypadkach nieprzekonywująco, np. beknięcie u ogrów brzmi, jakby to bekał jakiś kurduplowaty goblin a nie wielki ogr (i to stereo, bo na dwie głowy :)), więc w porównaniu do WII jest słabo (porównania do WIIIEN mam tyle, co do dema, czyli tylko Orków :)). Co do jastrzębi - u mnie w chwili śmierci nie wydają żadnego odgłosu, a Łamacze wydobywają z siebie jakiś skrzek (nie chodzi o żabie "jajka", tylko taki odgłos ;)). Jak na "polonizację wszechczasów", to tych błędów trochę dużo :/ (przełknąłby je w grze za 10-30 PLN ale nie za ponad 100, z drugiej strony w grach z przedziału 10-30 to zdarzają się takie cuda, że "tómaczy" za nie odpowiedzialnych bym powywieszał na wszystkich okolicznych drzewach ;)).

Co do wydania... tak się składa, że mam 1 premierową (nawet przedpremierową) Edycję z dodanym soundtrackiem, drzewkiem... itd. To samo FT (z tym ze nie dali Soundtracka i nowego drzewka ;):P:( ). Ale szczerze mówiąc, ponieważ grywałem dużo i do dziś czasem (przez WoW-a znacznie mniej) na Battle.net. Łatki wpadały tak szybko, że błędów nie zdążyłem zauważyć a już zostały poprawione... więc dla mnie jest to wielki "+", inna firma zostawiłaby je w spokoju... ale nie CDP. Wszystko ładnie poprawione, a w dodatku spolszczyli nawet 2 ostatnie Akty Orków w FT (mimo, że ukazały się bodaj dopiero w 1.13 gdy startowa FT wynosi 1.07) a także dodatkową kampanię zawartą w FT pokazującą dzieje Hordy nim trafiła do Kalimdoru (między prologiem a 3 kampanią w W3). Fakt, że spolszczono tam jedynie napisy... ale to już o czymś świadczy. Spolszczenie jest bardzo solidne a błędy poprawione. Głosy pasują... a jak nie zawsze łatka i mamy eng :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy błędy o których pisałem, naprawiał War3ModPL (czyli po prostu patch), obecnie niemożliwy do znalezienia.

Że niby co?? Patchów Ci brakuje w necie?? Mogę Cię zapewnić, że na stronie Blizza jest ich masa! Wystarczy lekko się wysilić, a znajdziesz w każdej wersji językowej, każdy patch. Poza tym, ściągają się one automatycznie, jeżeli próbujesz zagrać w multi przez battle.net. No chyba, że masz pirata, wtedy przykro mi :P Ale jak masz pirata, to dobrze Ci tak!!!

W ogóle, nie kapuję Twoich argumentów, bierzesz na poważnie jakieś głupoty, które są bez żadnego znaczenia. Np. rycerze + 'ekam na twoje rozkazy!' - Co Ci to przeszkadza?? Ten tekst jest bardzo dobry, z wyczuciem i w ogóle. Nie musi być wyraźny, to nie jest ŻADEN powód, żeby się czepiać.

Większości błędów, które wypisałeś, praktycznie nikt nie zauważył. Dla mnie prawie wszystkie dotąd były tajemnicą, a gram w WarCrafta od samej premiery, i w dodatek, i w podstawkę. I jeszcze sprawa, że to niby błędy, które nie powinny wystąpić w drogiej grze. Pfff. Nawet polonizacje gier RPG zawierają więcej błędów, a tam ma to dużo większe znaczenie, niż w takim WarCrafcie.

Poza tym, zdawało mi się cały czas, że oficjalnie to jest 'najdroższa polonizacja', a nie 'polonizacja wszech czasów'

PS

Przed 'o których' powinien być przecinek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby co?? Patchów Ci brakuje w necie?? Mogę Cię zapewnić, że na stronie Blizza jest ich masa! Wystarczy lekko się wysilić, a znajdziesz w każdej wersji językowej, każdy patch. Poza tym, ściągają się one automatycznie, jeżeli próbujesz zagrać w multi przez battle.net.

Wow, tyleś się opisał i na dodatek zupełnie niepotrzebnie. Chodzi mi o War3ModPL (który "powstał z okazji wakacji, co wiaże się z nadmiarem wolnego czasu."), który był dostępny przez parę miesięcy (wyłącznie) na stronie CDP, a po wydaniu TFT w tajemniczych okolicznościach zniknął. Przed pojawieniem się dodatku instalowałem chyba każdego patcha do RoC (może z pominięciem podwersji oznaczonych literkami, pojawiały się tak szybko, że zwykle instalowałem najnowszą) i żaden nie naprawiał tych błędów (dopiero po instalacji TFT zniknęły, a to ci niespodzianka). Dla mnie te "głupoty" nie są bez znaczenia, w końcu wydałem ponad 200 zł na całość (RoC + TFT, jak dla mnie była to kupa kasy) i uważam, że jeśli już są jakieś byki, to powinny być jak najszybciej poprawione.

PS

Przed 'o których' powinien być przecinek :P

Jestem pełen podziwu dla Twojej znajomości interpunkcji :lol: oraz tej wyszukanej dygresji.

->BioOrc

Ciekawe, bo nie słyszałem o łatce PL->EN (innej, niż zakup wersji EN i zbycie PL ;)), może rozwiniesz ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>milionom graczy się podoba, więc chyba nie masz racji :P poza tym chyba nie grałeś w pokemony ani francuskie platformowki xD BTW taką francuską platformowką jest np Rayman, nie wiem co od tej gry chcesz...

Ich troje, Tokio Hotel, Shazza itp. też mają mnóstwo fanów, a to wcale nie zmienia faktów, że są syfiaste. A Rayman na pc (na konsoli nigdy nie próbwałem) to prawdziwy festiwal żenady, nudna platformówka z pstrokatą grafiką, niemalże zerową grywalnością, zrytym poziomem trudności i kiepskim (chociaż w porównaniu z resztą gry nie najgorszym) dźwiękiem. Poza szczegółowością i bajerami liczy się także styl i projekty modeli postaci, jednostek itp. np. w takim Armies of Exigo (niestety grałem tylko w demo:( widział to ktoś wogóle wydane w połlandzie?) jednostki świetnie pasują do klimatów fantasy, nie walą aż tak bardzo kolorkami i mają oczywiście baśniowo zachwiane proporcje, jednak zachowano umiar i nie są tak groteskowe jak w WIII.

dubbing jest bardzo dobry, jeden z lepszych w grach xD Thrall jest bardziej czarodziejem niż wojownikiem, i jak tak dla Ciebie brzmi 15latek no to fajno :)

Nie przeczę, że dubbing w WIII jest jednym z najlepszych w grach, ale nie jest to spowodowane tym, że jest taki dobry tylko tym, że w innych grach jest po prostu tragicznie (np. Gothic, Far Cry, Empire at War). Co oczywiście nie ziemnia faktu, że dubbing w WIII jest żałosny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Blackhand

A więc, nie wiem czy wiesz, ale istnieje nakładka zmieniająca wersje PL na Eng (na napisy napewno ale na dubbing chyba też się znajdzie)... poszukaj troche bo sam z niej nie korzystam więc linka nie dam.

->hazarchaal

Po 1. Seria Rayman to jedne z najlepszych platformerów Ever... a szczegulnie na PC. Skoro jesteś taki mądry wymień lepsze...

Po 2.Rozumiem, styl grafy może Ci się nie podobać... ale nie jedź go bo innym chyba może? O gustach się wkońcu nie dyskutuje!

Po 3.Dubbing w W3 jest jedną z najlepszych (o ile nie najlepszą) polonizacją w dziejach PC w Polsce co nie znaczy, że nie było innych dobrze spolonizowanych tytułów... wymieniasz tylko niechlubne wyjątki!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik z motywem śmierci groma rlz. Ten głos mannorotha to po prostu majstersztyk sam w sobie. A w niektórych growych pismach pisano, że polonizacja wara3 jest taka sobie ze wzzględu na dubbing. Nie mogę pojąc tych ludzi. Tutaj wszystko bardzo fajnie brzmi, a texty dodatkowe [parokrotne klikanie na jednostce] są przezabawne i genialne zarazem. Jedyne do czego mogę się przyczepic to głos biesa podziemi, który po prostu mówi za cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...