Skocz do zawartości

Dziwaczny problem z dyskiem i stacją dysków.


Tokarief

Polecane posty

Witam, mam od jakiegoś czasu wnerwiający problem, który dotychczas ignorowałem, ale teraz ogarnęła mnie biała gorączka. Przychodzę sobie do domu, CD-Action na stole, odpakowuję dołączoną płytę, wciskam guzik... no i stacja dysków się opiera - wydaje jakieś dziwne dźwięki, po czym po parukrotnym wciśnięciu stacja się otwiera. Wkładam płytkę, cieszę się, klikam... a tu stacja wchodzi do środka, wydaje jakiś narastający dźwięk... wysuwa się. Wkładam od nowa płytę, dobra, poszło tym razem.

Ale po wsunięciu płyty - dysk twardy wydaje jakieś dziwne dźwięki, nic się nie pojawia, w dodatku przez minutę nic nie mogę zrobić ani otworzyć. Dobra, minuta, dwie... odpaliło. Klikam na opcję "Gameplaye"... i robi się crash kompa. Nic nie działa, nawet zamknięcie procesu nie pomaga. Zrestartowałem kompa i znowu to samo - tym razem komp wytrzymał cały film. Włączam sobie gameplay Afterfalla - przez 13% filmiku jest dobrze - no i crash. Znowu. Tym razem wyciągnięcie płytki pomogło.

Ja już tak nie mogę - czy będę musiał wymienić stację dysków?

Stacja dysków - PHILIPS DVDR 1660P1

Dysk twardy - Maxtor 6B200P0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz możliwości pożyczenia napędu, to może sprawdzisz swój u kogoś innego?

Choć ja uważam, iż raczej nagrywarka pada/padła.

Jeżeli zaś chodzi o ceny, to możesz ją kupić za mniej więcej 70 złotych. (np. taką lub taką).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeinstalować sterowniki kontrolera SATA ... A i inna opcja, spróbuj zaobserwować co się dzieje z napięciami z zasilacza w czasie pracy...

U mnie pionier czasem się "zacina" przy próbie otwarcia, ale walnięcie w kieszeń prawym prostym pomaga :P

A jeszcze inna opcja która mi się nasunęła to aktualizacja BIOS'u napędu... Mi kiedyś lata świetlne temu pomogło z CD-RW Samsunga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym sprawdził w środku ten napęd, nie dawno wymieniłem swój bo miał to samo co twój a miał rok dobry, a szkoda mi było czasu na szukanie dziury w mniej ważnym problemie to go oddałem na gwarancję i dostałem lepszy model..

Jeżeli masz go na gwarancji to wymień? Ogólnie rzecz biorąc twój problem to raczej jest modelu fabrycznego, bo zacinki w nie otwieraniu to normalna sprawa.. Druga metoda jaką znam to jest przytrzymanie tak na 2-3 sec przytrzymać przycisk dość pewnie a potem puścić. Tak też działa powiem ci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...